Publikované: 08.01.2020

Symbolická odveta Iránu len s irackými obeťami

Arabi a ich islam nenávidia Židov, kresťanov, nevercov, odpadlíkov, Izrael a západnú civilizáciu s jej kultúrou.Krik, humbug, vyhrážky, sľuby pomsty, odvety, zovreté päste, vztýčené prsty, 40 pošliapaných, 160 zranených pri rozlúčke so Sulejmáním a jeho pietnej pohrebnej adorácii.
Iránska raketová odveta za smrť Sulejmáního bola len naoko. Pochopili, že priamy vojenský konflikt nezvládnu. Zhodujú sa na tom médiá…
V otvorenom konflikte s USA a Izraelom by nepochodili. Preto nešli “naostro”. Odniesli si to “len” Iračania…
Médiá nemajú jasno v počtoch obetí a zranených Iračanov. Píšu ale, že medzi obeťami útoku na dva americké objekty a zranenými, či zabitými, neboli americkí vojaci. Vec novinárov… (bez záruky).
Medzinárodné právo sem-tam. Kecy. Kde platí, kde nie… (právo a politika sa vo vzťahu slabší a silnejší k sebe nemali nikdy). Porovnajte s Bin Ládinom (USA v Pakistane) a Bagdádím, a vyberte si…
Prečítajte si niečo o pojme apokalypsahttps://turnerjiri.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=637978
Našou vecou ale je vedomie a presvedčenie, že Irán svoju pomstu neskončil. Vlastne ani nezačal. Pôjde a bude konať svojím spôsobom (zákernosti a terorizmus). Poľuje na Izrael a USA. Záujmy aj v Iraku. Podporuje tam šiitskych povstalcov. Proiránske milície viedli desiatky útokov na americké ciele v Iraku aj Sýrii…
Späť k apokalypse. Európskej. Lebo islam a EÚ…
Jasno je aj vo veci jadrovej zmluvy s Iránom; zo strany Iránu bola tiež len naoko.
EÚ a SR nemôže očakávať nič, aj výzvy prezidentky a Lajčákove iniciatívy pre upokojenie situácie a rokovania sú naivné „povinné tančeky“. Kecy.
Toto je vec najmä USA, Iránu, Iraku (a Sýrie). A blokov sunnitov a šiitov. Irán nie je členský štát Ligy arabských štátov (zakladateľskou krajinou je Egypt). Je nepriateľskou krajinou arabskej sunnitskej koalície.  V regióne má mocenské ambície. Vo veci konfliktu s USA stoja bokom len Kurdi.
Suma sumárum, zisk bude mať znova Rusko. Turecký a ruský prezident v medzičase slávnostne otvorili nový plynovod Turk Stream.


Britský premiér Boris Johnson a Ursula von der Leyen (šéfka EK) označili za dôležité pokračovať v boji koaličných síl s teroristami na Blízkom východe. Uvádza sa to v komuniké, ktoré v stredu rozoslal úrad vedúceho britskej vlády po rozhovoroch s von der Layenovou v Londýne.
Šéf OSN Guteres pozitívne prijal vyhlásenie Donalda Trumpa z 8. januára.
Dôvodom nadchádzajúcej cesty A. Merkelovej za Putinom nie je Irán, ale najmä Nord Stream2.
Slovensko je vo veci len ako členská krajina spoločenstva NATO. Nemá dôvod postaviť sa na jednu, druhú či tretiu stranu. Len na svoju. Aj vo vzťahu k EÚ…
Svet, Európa a USA má v Araboch nespoľahlivých partnerov. Sú vypočítaví a zákerní.
Dôvod – arabská a islamská mentalita.
Konzekvencie – neveriť.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?