Publikované: 25.02.2015

Synovec generálneho prokurátora u ministra Pavlisa?

Rodinám vplyvných ľudí sa na Slovensku za vlády Roberta Fica darí. A nie je to inak ani v prípade generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára. Jeho brat, Peter Čižnár sedí na stoličke predsedu predstavenstva v štátnej Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti JAVYS. Nie je to len také hocijaké miesto…Jeho predchodca, Ján Valko to odtiaľ dotiahol až na šéfa SIS. Keď si trochu zaspomíname, práve za jeho éry dostalo jedno Občianske združenie dotáciu vo výške 260 000€ na opravu Topoľčianskeho hradu. V tomto združení sa údajne angažoval aj bratranec samotného premiéra Roberta Fica.

Je viac než isté, že Robert Fico spája ľudí a tiež rodiny…nad Jánom Valkom rád držal ochrannú ruku a nie je to inak ani v ďalších prípadoch. Generálny prokurátor Čižnár je premiérov bývalý spolužiak a dá sa predpokladať, že páni majú výborné vzťahy…svedčí o tom aj spomínaná pozícia brata Petra.

Peter Čižnár, predseda predstavenstva štátneho JAVYSu má syna Michala. Tento mladý muž, ktorý ešte nemá ani 30 rokov, je údajne poradcom ministra hospodárstva Pavla Pavlisa. Radí mu vraj za celkom slušnú finančnú odmenu…zaujímala by ma však odborná prax tohto mladého, dravého syna…JAVYS patrí pod ministerstvo hospodárstva a takéto rodinkárstvo naozaj stojí za zmienku…

Druhý brat generálneho prokurátora sa tiež uplatnil v štátnej sfére, no už na menej lukratívnej pozícii. Pavol Čižnár totiž údajne pracuje na pozícii osobného šoféra na Krajskej prokuratúre v Banskej Bystrici.

Minister hospodárstva Pavlis len nedávno čelil odvolávaniu v Národnej rade pre kauzu Port Service, samozrejme mal plnú podporu svojho šéfa Fica, takže na svojej stoličke ostal doslova priklincovaný. Ide predsa približne o 60 miliónov €, čo je už slušný balík na to, aby sa bývalá ministrova firma o peniaze doslova pobila. A v hre je aj mimoriadne dovolanie generálneho prokurátora v tejto kauze, ktoré podal ešte Dobroslav Trnka…ale zároveň aj fakt, že náčrt tohto dovolania mu niekto z jeho netrestného odboru pripravil a určite to nebol jeho námestník Tichý.

Kto však spracoval náčrt mimoriadneho dovolania pre generálneho prokurátora? Predsa, netrestný úsek Krajskej prokuratúry. A práve v tomto prípade, ho mali pripraviť prokurátori Šufliarska, ktorá bola vedúcou oddelenia a Vanek, ktorý bol v tom čase námestníkom tohto netrestného úseku. Aj oni však majú svojho nadriadeného, ktorý musí náčrt mimoriadneho dovolania schváliť, kým sa dostane do rúk generálneho prokurátora. A kto v tom čase sedel na stoličke šéfa Krajskej prokuratúry? No predsa súčasný generálny prokurátor Jaromír Čižnár.

Práve ten Jaromír Čižnár, ktorého brat riadi štátny podnik pod taktovkou ministra Pavlisa a práve ten, ktorého synovec má samotnému ministrovi radiť…

 

  • SlabéVýborné (+20 skóre, 26 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?