Publikované: 12.11.2013

Sýty hladnému neverí, alebo kto z obetí robí zločincov.

Čítal som názor blogera (viď dole) na to, kto je vinný za zdanlivo náhly vzrast neznášanlivosti a radikalizmu. Podľa mňa je jeho obvinenie mimovládnych organizácii  (MVO) hodne zjednodušujúce, ale má samozrejme kus pravdy. Definoval by som to nasledovne – Sýty hladnému neverí.

V prípade, že by ľudia nemali problémy s vlastným prežitím, keby mali dostatok pracovných príležitostí, keby politici nekradli a súdna mafia týchto zlodejov neochraňovala, stavali by sa aj k radikálnym výstrelkom ďaleko opatrnejšie. Pretože, súčasné “volebné prekvapenie” je prekvapením len pre zaslepené oči, ktoré proste realitu v ružových bratislavských okuliaroch nevidia. MVO svojou neefektivitou, fanatizmom svojich aktivistov privádzajú do zúrivosti ľudí, ktorí sa musia denne potýkať s “fantastickými” výsledkami ich práce.

Žaloby na ľudí, ktorí si ohradia svoj blok domov pred nájazdami zlodejov, žaloby na školy potýkajúce sa s kultúrnou a vzdelanostnou stratifikáciou a z toho vyplývajúcou javovou segregáciou. Ktorá ale nie je segregáciou rasovou, oddeľujúcou, ale naopak je homogenizáciou vzdelanostne a vývojovo rovnakých skupín detí v ich vlastný prospech. A to už nehovorím o lobby, ktorá sťaby ostriež stráži politickú korektnosť v médiách a tým vytvára orwellowskú dichotómiu, zavádza newspeak a deformuje realitu.

To čo sa dnes prezentuje v médiách je protichodné s tým, čo ľudia na vlastnej koži zažívajú, je to stav, kde v médiách je kauzalita násilia a agresie úplne otočená, kde sa z obete zázrakom stávajú násilníci a zo zlodejov úbohé nevinné obete xenofóbie a rasizmu.

Veru áno, MVO aktivisti nemajú reálnu moc, ktorú majú politici vládnej strany, ale tejto moci poskytujú ideologické a PR krytie. A to nie je málo…

Uvádzam blog v plnom znení – to len pre prípad, žeby mal magické schopnosti miznúť bez stopy

Kotleba je výsledok práce pseudohumanistov typu Ľudia proti rasizmu

Výsledok Kotlebu v župných voľbách nie je výsledkom hlasovania náckov (antirasistické organizácie takto radi označujú najmä tých, ktorí zažili rasizmus proti majorite), ale výsledkom nespokojnosti s riešením rómskej problematiky zo strany vlády a mimovládnych organizácií. Hlasy náckov tvorili len pár percent a mimovládne organizácie to dobre vedia. Áno, teraz začnú operovať tým, že aj Hitler takto začínal, že využil nespokojnosť občanov s hospodárskou a spoločenskou situáciou. Jasné, využil, ale dnes je iná doba, dnes sú tu práve mimovládky, ktoré majú prostriedky na realizáciu opatrení v takom množstve, že môžu eskalácii napätia zabrániť.

Vážené mimovládne organizácie zamerané na rómsku problematiku, začnite byť konečne aktívne. Chápem, že kancelária je potrebná pre vašu činnosť, to je v poriadku, ale prenajmite si ju v Žehre, Jarovniciach, na Luníku IX., budete priamo v centre diania a môžete hneď, aktívne pomáhať rómskej menšine pri riešení ich situácie. Garantujem vám, že občania Slovenska to ocenia a budú radi, že ste rómsku problematiku začali riešiť. Doterajšie skúsenosti ukazujú, že spoliehanie sa na vládu je zbytočné.

Mimovládne organizácie, zbytočne rozdúchavate vášne tým, že kopírujete rok čo rok tie isté správy o stave diskriminácie na Slovensku namiesto riešenia problémov rómskej menšiny priamo v teréne. Choďte do terénu, zaujímajte sa o Rómov osobne, lebo za tie roky, čo fungujete na báze práce na PC a písaniu vášnivých článkov proti neexistujúcemu rasizmu na Slovensku, ste už dávno mali vyriešiť osady ako Žehra, Jarovnice a sídlisko Luník IX. Pamätajte, terén, v ktorom máte pôsobiť, nie je od vstupných dverí do vašej kancelárie k oknu, ale osady, kde je potrebné sa s Rómami rozprávať, zisťovať, čo skutočne chcú, pomáhať im v realizovaní zmysluplných myšlienok tak, aby sme mohli s nimi spoločne a spokojne nažívať.

Sledujete, koľko peňazí nám prišlo z Európskej únie na riešenie rómskej problematiky? Sledujte, kam tie peniaze išli? Máte vy vôbec predstavu, koľko problémov by sa dalo z tých peňazí vyriešiť? Veď sledujte hodnotiteľov projektov, prijímateľov grantov, realizáciu projektov a výsledky projektov. To je tiež vaša práca, za to dostávate príspevky a takto môžete pomôcť rómskej menšine tým, že zabránite realizácii nezmyselných projektov. Pokiaľ budú existovať osady ako Žehra, Jarovnice a sídlisko Luník IX. v takom stave akom sú, stále budete pre národ žijúci v realite len pseudohumanistami. Tak, hor sa do práce dámy a páni z mimovládnych organizácií. Držím vám palce, že naberiete konečne správny kurz.

P.S.: Očakávam, že ma nazvete náckom, rasistom, fašistom a podobnými kecami, na ktoré sa aktuálne zmôžete. Tým len potvrdíte svoju neschopnosť rómsku problematiku reálne riešiť. Obyvatelia banskobystrického kraja žijú v realite. V realite, kde ste práve vy, pseudohumanisti, z Kotlebu spravili záchrancu a vďaka čomu je v druhom kole županských volieb.

Kamil Bodnár, utorok 12. novembra 2013 16:07

http://kamilbodnar.blog.sme.sk/c/341990/Kotleba-je-vysledok-prace-pseudohumanistov-typu-Ludia-proti-rasizmu.html

  • SlabéVýborné (+14 skóre, 16 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?