Publikované: 15.03.2013

Tajomstvo Zákona príťažlivosti alebo naučte sa ovládať svoje myšlienky


Príťažlivosť intelektu a mysle je jedinou silou, vďaka ktorej môžeme s úspechom vytvoriť všetko, čo si prajeme, nech už je to čokoľvek. Je to nemenný a bezpodmienečne tvrdý princíp- Zákon príťažlivosti. Tento zákon je všeobecne prijímaný ako obrovská tvorivá sila. To on rozhoduje, nakoľko budeme prosperovať, aký život povedieme, či budeme finančne prosperovať, či budeme milovaní a zdraví alebo nie.

Čo nám teda bráni, aby sme prosperovali v každej oblasti života? Prečo niektorí majú krásne domy, autá, oblečenie – presne to, po čom túžime my sami? Odpoveď je veľmi jednoduchá – bráni nám v tom neznalosť najdôležitejšieho zákona, ktorý tomu napomáha. Neznalosť Zákona príťažlivosti.

Určite ste sa ako deti hrali s magnetom. Skúšali ste, ako priťahuje rôzne predmety a všimli ste si, že na niektoré z nich nepôsobí. Magnetom zdvihnete ihlu, ale nezdvihnete gumový predmet. Magnet nie je prispôsobený na priťahovanie vecí z odlišného materiálu. Nevedomky ste si vyskúšali Zákon príťažlivosti v praxi
 - podobné priťahuje podobné.

Ako tento zákon funguje v skutočnom živote, môžete pozorovať dnes a denne. Funguje nezávisle na tom, či o ňom viete. Aj vaše myšlienky a presvedčenia, ktoré sa nachádzajú vo vašej mysli, pôsobia ako duchovný magnet. Zhmotnia sa do výsledkov, ktoré im zodpovedajú. Týmto spôsobom k sebe priťahujete hojnosť a prosperitu alebo chudobu a neúspech. Vytvorí sa tak úplne jedinečný reťazec udalostí, ktoré riadite vy sami. Ak máte sen a neúnavne premýšľate o tom, ako by ste ho zrealizovali, potom vás úspech neminie.

Roger Babson sa vo svojej knihe z roku 1920 – Základy úspešnosti, spýtal argentínskeho prezidenta, prečo je Južná Amerika so všetkými svojimi zdrojmi a divmi  tak zaostalá za severnou Amerikou v zmysle pokroku a marketingu. Prezident odpovedal: “Južnú Ameriku osídlili Španieli, ktorí tam hľadali zlato, zatiaľ čo Severnú Ameriku osídlili Pútnici, ktorí tu hľadali Boha.” Na čo sa sústredíte vy? Na peniaze alebo na duchovno? Na ciele, ktoré chcete dosiahnuť, alebo na ducha, ktorý ich prináša? Peniaze sú len symbol. Ak sa sústredíte na energiu, ktorú predstavujú, prilákate ich.

Pred rokmi sa 1500 ľudí zúčastnilo štúdie Scrully Blotnick, ktorí boli rozdelení do skupín A a B. Ľudia sa skupiny A uviedli, že najskôr zarábajú a potom robia to, po čom v skutočnosti túžia. Do tejto skupiny spadalo 1245 osôb a iba 255 osôb patrilo do skupiny B. Títo ľudia tvrdili, že v prvom rade idú za svojimi záujmami a veria, že peniaze prídu.

Čo sa stalo?

O dvadsať rokov neskôr bolo v celej skupine 101 milionárov. Len jeden z nich bol zo skupiny A. Skupina B chcela ísť za svojou vášňou a verila, že peniaze prídu. A ony naozaj prišli. Na čo sa teda sústredíte – na peniaze alebo na vášeň?  Každý človek v živote niečo dostane. Nie to, o čo sa snaží a čo by chcel mať, ale to, čím žije, kam vkladá svoje emócie, čo dominuje jeho myšlienkam.

Všetko, čo sa nachádza okolo nás je výsledkom našich myšlienok a našej viery. To sa prejavuje v našom živote. Veľa z nás vôbec nevie, ako Zákon príťažlivosti funguje a preto k sebe priťahujeme nežiadúce veci. Premýšľajte o tom. Tajomstvo hojnosti a prosperity v každej oblasti života tkvie v tvorivom a konštruktívnom myslení – keď človek priťahuje to, čo si praje. Mnoho ľudí netuší, že žijú chaoticky – podľa náhodných a neusporiadaných myšlienok. Nevenujú pozornosť rozdielu medzi konštruktívnym a deštruktívnym myslením. Vôbec netušia, že v živote dostanú všetko podľa toho, aké myšlienky držia v hlave.

V Biblii sa hovorí: “Lebo kto má, dané bude jemu, ale ten, kto nemá, aj to, čo má, bude od neho odňaté.” (Evanjelium sv. Matúša, 13:12)

Tento neobyčajný výrok je jednoducho jednoduchým vysvetlením Zákona príťažlivosti. ”Kto má, ten dostane” – znamená, že používa mozog ako magnet na priťahovanie hojnosti a čoskoro bude mať ešte viac a “kto nemá, tomu zoberie aj to málo, čo má” znamená, že myslenie takého človeka sa uberá nesprávnym smerom. Taký človek nemá, čo potrebuje a nezriedka stráca aj to málo, čo má.

K dosiahnutiu vysnívaných vecí nie sú potrebné žiadne mimoriadne schopnosti, ani vzdelanie. A už vôbec nezáleží na prostredí, z akého pochádzate. Musíte si len starostlivo strážiť svoje myšlienky a emócie. Hojnosť sa vytvára najprv v hlave, a až potom sa zhmotňuje.

Čo teraz urobíte? Ak chcete hojnosť vo všetkých oblastiach – obráťte sa chrbtom k chudobe! Urobte to hneď! Vyčistite si hlavu od nevhodných myšlienok, zbavte sa strachov. Premeňte sa v človeka, akým túžite byť. Urobte pre to všetko, čo je vo vašich silách. Nie je to jednoduché, ale je to určite možné.

Nechajte Zákon príťažlivosti pevne usídliť sa vo vašej pamäti. Ste na svete preto, aby ste mali hojnosť tých najlepších vecí. Ste na svete preto, aby ste si vzali to, čo si prajete.

  • SlabéVýborné (+9 skóre, 9 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?