Publikované: 23.05.2013

Tak ako Mečiar aj Dzurinda predával pod cenu!

Pán Dzurinda, trochu Vám pripomeniem môj protest v Košiciach v 1999 roku proti Vášmu baličku ekonomických opatrení, ktorým ste väčšinu národa ožobráčili…

Keď ste šplhali nahor do premiérskeho kresla, tak  vehementne ste kritizovali Mečiarove reformy, že Vám to mnohí občania zožrali, no tým nechcem tvrdiť, že si to Mečiar nezaslúžil, ale všetko by bolo v poriadku pokiaľ by ste aj Vy ako premiér nerobili to isté a v mnohých prípadoch azda ešte horšie ako on.

Žiaľ až teraz sa z médií dozvedáme, že počas Vašej vlády sa privatizovalo hlboko pod skutočné ceny, podobne, ako keď vládol Mečiar.

Dokonca aj straty pri privatizáciách mohli byť väčšie, ako to bolo pri škandalóznych predajoch pred rokom 1998 lebo ak by štát privatizoval za primerané ceny, tak investorom sa mali až teraz vracať privatizačné sumy…

Mikuláš Dzurinda v časoch, keď bol slovenským premiérom Autor: Ivan Majerský, Pravda

Foto: Mikuláš Dzurinda v časoch, keď bol slovenským premiérom Autor: Ivan Majerský, Pravda

Ak by sa za Vašej vlády privatizovalo za primerané ceny v predaji Stredoslovenskej energetiky, tak v štátnej kase mohlo byť teraz o niekoľko miliárd eur viac a teraz by sa nemuseli zvyšovať dane, bolo by na platy v zdravotníctve, ale aj v školstve a aj penzijný systém by bol oveľa stabilnejší.

Váš balíček ekonomických opatrení nám priniesol len to, že o desiatky percent stúpli ceny elektriny, ale aj plynu a investori z toho mali vyššie zisky!

Takže výrazne pod cenu sa podniky nepredávali len za vlád Mečiara, ale aj za vlád Dzurindu…

Podľa odborníka na investície sa teraz ukazuje, že predaj Stredoslovenskej energetiky mohol byť z pohľadu štátu nevýhodný a naopak, výhodný pre investora… A privatizačný účet sa dá vystaviť aj za SPP a Slovenské elektrárne talianskemu Enelu…

Zdroj: http://spravy.pravda.sk/281431/

V skratke z môjho protestu: a ja opäť na Hlavnej

Takmer po pol roku už druhýkrát som sa 26. júna 1999 vybral na košickú Hlavnú ulicu. Protestovať. Na jednej strane transparentu som mal napísané:

– 31 rokov ma oblbovali komunisti. „OKRADLI MA R.“. (rodina Alexandra R.). Zabijú ma nastávajúce ceny – BEO (balíček ekonomických opatrení) schválený vládou.

Na druhú stranu som napísal:

VSŽ a. s. KTO CHCE PO MNE poctivú prácu, ja od neho očakávam primeranú mzdu. „Opasok si už uťahujem takmer 10 rokov.

Tento protest mal podobný scenár ako v januári za vlády V. Mečiara. Zase okolo mňa prešli stovky ľudí, zas dali najavo, že mi fandia a súhlasia s mojimi názormi, ale to bolo z ich strany všetko. Nikto z nich nenabral odvahu pripojiť sa ku mne. Aby to malo účinok, ktorý by priniesol„svoje ovocie“.

Žiaľ, aj tento protest, pri ktorom som spomenul, že ma zabije vládny balíček ekonomických opatrení, sa ukázal vo veľkej miere opodstatnený.

Protest bol – chcel byť istým mementom, zodvihnutým prstom varujúci najmä „mlčiacu väčšinu“. Chcel byť… Nebol, veď čože, ktože už prebudí ľudí tejto našej „spiacej krajiny“?!

Nová vláda, ktorá tu bola takmer 8 rokov, sa nenechala zahanbiť svojimi predchodkyňami. Rozdávala „rodinné striebro“ spoločne vytvorené občanmi Slovenska (teda nie iba kôpkou týchto a im podobných politikov) azda ešte vo väčšom rozsahu. Nemálo podnikov zbankrotovalo. (Muselo?) Stúpla nezamestnanosť, veľa kútov „ďaleko od Bratislavy“ sa zmenilo na hladové doliny. (Muselo sa zmeniť?) Prehĺbilo sa celospoločenské morálne bahno. (Muselo sa?) A tak ďalej.

Je úplne samozrejmé i logické, že v tejto situácii opozícia nezaháľala. Začala konať a svoje úsilie zavŕšila predčasnými parlamentnými voľbami…

  • SlabéVýborné (-2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?