Publikované: 10.09.2013

Takú mám z Fica radosť, aj pusu na čelo by si zaslúžil

V poslednej dobe to ide s našou krajinou stále lepšie a lepšie. Fakt.

Kde sa pozriem, samé pozitívne správy. Z úst našich vzácnych bruselských pánov, teda partnerov, počúvame, že kríza v podstate skončila. A tí to predsa musia vedieť najlepšie, keď sa podieľali na jej vytvorení. To dá rozum, nie? Hneď sa privinul aj náš Róbert I, všetkými občanmi milovaný budúci otec vlasti, svetlo nášho žitia a zhodnotil úspechy krízového vývoja.

Zistili sme, že premiér (kráľom ho ešte nebudeme volať, je to trocha predčasné) pevne verí, že krízu sme prekonali úspešne a treba už len pár rokov počkať kým sa to prejaví aj na životnej úrovni ľudí. Nanešťastie sme nedostali odpoveď koľko je to pár rokov.


Neprajníci, ako ten zo SME, Shooty sa tuším volá, hneď začali neslušnými poznámkami milovaného premiéra a jeho známych podnikateľov okiadzať. Pritom on sám aj so svojimi spolupracovníkmi robí čo môže. Celé dni si hlavienku svoju hranatú turbuje, hútajúc ako by Slovač našu okradol . Dúfam, že ste hneď nemysleli na niečo zlé – samozrejme, že ide o krádež starostí ľudí, o ich väčšie zabezpečenie.

Tak ako minule, keď spolu so svojím kamarátom Maťom, s ktorým sa kedysi stavebnému biznisu priúčal, nové lietadlá až zo Švédska dohadoval. Síce nemáme čo do úst, ale poznáme svojich pappenheimských. Slovák je hrdý, nové lietadlo bude vždy hodné viac, ako vyššia podpora v nezamestnanosti. A keď nové nebudú, aspoň doplníme stav tých starých. Síce sa v pidikrajinke ako je Slovensko nadzvuková stíhačka ani nedokáže poriadne otočiť, ale bol by v tom čert aby sme takto nerozmnožili počet “báječních mužů na létajících strojích”

Ale nie o tom som chcel. Veľa krát som napísal, že jediná a základná podmienka spokojnosti voličov je istota. Róbert je však duchovne založeny človek (samozrejme vždy, keď ide o druhých) Pod istotou nikdy nemyslel nejaké materiálne statky, ale istotu právneho poriadku, že každý  kamarát a kamarát môjho kamaráta nebude musieť trpieť znevýhodňovaním len kvôli tomu, že dotyčný pozná nejakého člena vlády, alebo dokonca jej predsedu. Hovorí sa tomu pozitívna diskriminácia a to že tendre vyhrávajú spriatelené spoločnosti ako J&T alebo Váhostav, je len malá odmena za to, čo títo naši kamaráti od neprajných médií musia odtrpieť. Ten, kto to nazýva korupciou má úplne pomýlený morálny kompas…

Tak aj Baki Sadiki, poctivý to hoteliér z Tatier, v minulosti prehral svoj boj s nemilosrdným terorom štátneho molocha zrejme len za to, že sa poznal s iných veľkým duchom našej krásnej tatranskými bleskami oblýskanej otčiny, so Štefanom Harabinom. Podivné, očividne nevieryhodné obvinenia z drogovej činnosti nemali byť podľa Bakiho akceptované. Našťastie za vlády Róberta Fica a Kaliňáka došlo k hľadani dier v zákone a chválabohu sa diera našla.

Dnes je Baki konečne netrestaný občan a Róbert so svojimi ľuďmi si zaslúžia pusu na čelo, že sa mu podarilo to čo nikomu pred ním, nielenže našli dieru v zákone, ktorá umožnila začať nové konanie, ale (a to už je vyšší level) aj prinútil sudcov klamať. Good job.

Róbert a tie hlúpe reči o prepojení drogovej a súdnej mafie si nevšímaj. To vieš, psy štekajú a karavána ide ďalej. Nakoniec nikdy nevieš kedy sa zíde pomocná ruka – či už ide o čiaru na zlepšenie nálady počas bujarej oslavy, alebo spláchnutie nejakého obvinenia.

A ozaj keď už je Baki opäť netrestaný, za koľko je teraz jedna dávka heroínu?

Zdroj:
http://www.sme.sk/c/6921880/fico-krajinu-sme-dokazali-preniest-cez-krizu-bez-vacsich-skod.html
http://jurajpolacek.blog.sme.sk/c/309954/Strana-Smer-ako-akciova-spolocnost.html
http://www.sme.sk/c/6928400/piloti-stihaciek-pravdepodobne-odlietaju-menej-hodin-ako-bol-plan.html
http://www.sme.sk/c/6928644/sadiki-prebudil-aj-boreca-ministerstvo-napadlo-sud.html

  • SlabéVýborné (+52 skóre, 54 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?