Publikované: 16.04.2014

Tanky a politici

Politici sú tiež bojovníci, tí veľkí a silní bojujú za národ, za celonárodnú prosperitu, tí malí a slabí bojujú len za seba za svoju egoistickú prosperitu.

O tankoch vieme, že vraždia ľudí a spôsobujú veľké materiálne škody, ale tanky sú aj dobre viditeľné, tanky nevedia klamať, každý ich spozná, vie ako vyzerajú, vie ako útočia a čo je hlavné, proti tankom sa vieme brániť a ubrániť, lebo máme proti nim protitankové zbrane.

Naopak biedni, špinaví, klamárski a zlodejskí politici sa ťažko odhaľujú, nevidno ich tak dobre, vedia dobre klamať, vedia sa ukryť do rôznych tzv. demokratických strán a hnutí, vedia sa skryť za bežné politické frázy, sľuby a klamstvá.

Ale práve títo politici a z nich zložené vlády a parlamenty spôsobujú oveľa väčšie škody národu a štátu, ako tieto tanky. Prečo? Títo klamárski a zlodejskí politici nevraždia a neničia len hospodárstvo a ekonomiku štátu a národa, ale ničia a vraždia masovo celý štát a národ. Ako je to vôbec možné?

Celý fígeľ je len v tom, že oni nevraždia svojou zlou politikou rýchlo a krvavo, ale vraždia svojou zlou politikou celý národ pomaly a systémovo. Ako to vlastne funguje? Funguje to tak, že ich zlá a biedna politika robí veľké ekonomické a politické chyby a tie ich politické a ekonomické chyby vraždia ekonomiku štátu a tá ekonomika štátu potom ničí ekonomiku obyčajných rodín. Výsledkom týchto politických a ekonomických chýb je stav, že v mnohých rodinách vzniká bieda. Kde je bieda vzniká aj podvýživa.  Niet peňazí ani na lieky a takto postupne, pomaly a nekrvavo sa kruh – „slučka“ uťahuje a uzaviera. Alebo koľko z každoročných samovrážd bolo motivovaných ekonomickým marazmom a biedou? Príbehy dôchodcov, ktorí si nevybrali lieky lebo nemali dosť peňazí a potom zomreli nielen varujú, ale jasne dokazujú, že zlí politici a nimi vytvorený zlý ekonomický systém sa ľahko môže takto stať aj doslova vraždiacim systémom. 

Veľa takýchto zle nastavených systémov možno pozorovať asi najviac v Afrike a je veľmi smutné, že prvé známky tohto politického a ekonomického moru môžeme vidieť už aj u nás. Ešte sa divíte, že práve v Afrike sú krajiny, kde sa dosahuje aj najnižší priemerný vek života u mužov a žien? Krutá pravda je však taká, že za vlády biednych politikov tomu však nikde na svete nemôže byť inak len tak, ako to je. Zlí politici a ich zlá politika a ekonomika ich mení na „nekrvavé tanky“, ktoré zabíjajú rovnako, ale netečie pritom toľko krvi a preto ide o   “nekrvavý horor”.

Preto nielen z Afriky, ale už aj z mnohých štátov tzv. východného bloku, kto môže, tak emigruje, kto nemôže, dúfa, že sa to zlepší, že niekto príde a odstráni tých zlých politikov lebo len keď odídu títo hlupáci z politiky, odíde s nimi aj tá hlúpa politika a občania už nebudú mať taký hlúpy pocit z krajiny, v ktorej žijú a pracujú.

Pre biednu politiku biednych politikov umierajú po celom svete aj teraz obyčajní ľudia, ktorých nezavraždili žiadne tanky, ale hlúpa a biedna politika konkrétnych politikov. Kedy si aj u nás politici uvedomia, že každý, kto vraždí ekonomiku národa, vraždí aj národ, vraždí jeho blahobyt, vraždí jeho životnú úroveň a vraždí aj jeho budúcnosť?!

Štatistika dľžky života je u rôznych štátov rôzna, ale platí: „Ľudia tam skôr umierajú, kde sa horšie majú.” Všade vo svete, kde vládli, alebo vládnu hlúpi politici, sú aj zlé podmienky pre život a preto sa tam zle ľudia majú a preto aj skôr  zomierajú.

Áno,  tento politický horor môžete byť aj bez krvi a nie je krvavým hororom, ale vie zabíjať rovnako účinne  a má svoje jasné obete. Takže niekedy netreba hľadať zázračné lieky na dlhovekosť a krásny život, ale stačí len vymeniť tých zlých a biednych politikov, za tých múdrych a morálnych politikov. Preto by malo platiť pravidlo „5 M“: Moc Musia Mať Múdri a Morálni.

 NEZABUDNITE:

Najväčším nepriateľom štátu je každý hlupák v štátnej funkcii. Prečo? Lebo z verejného činiteľa sa tak ľahko stáva verejný ničiteľ.

  • SlabéVýborné (+8 skóre, 8 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. odporúčam zabudnúť na terminológiu 19. storočia na pojem “národ” a začať používať pojem “občan”.

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?