Publikované: 11.11.2013

Tatko Fico, Mamka Smer – meno dieťaťa nacizmus

Kto je to Kotleba? Okrem často počutých urážlivých slov ma zaujala jedna vec. Kotleba je vraj zástupca pravice.

Tak to teda nie vážení. Všimnite si odstup, strach a bojazlivosť strany Smer. Odpoveď prečo je viac ako zrejmá – Kotleba a jeho ľudia sú čírou esenciou insitnej ľavice. Je to prístup, ktorý kryštalicky charakterizuje ľavicové postupy – všetko znárodníme, všetko budeme kontrolovať, všetko nariadime, všetko pozatvárame, všetko sľúbime. Je to prístup, ktorý fakticky ohrozuje Smer, pretože takýto voliči boli doteraz podchytení pod krídlami rodnej strany…

Kotleba sa nevyjadruje komplikovane, jeho myšlienky nie sú obalené do fráz a cudzích slov. Ľudia chcú počuť nejaké povzbudivé slová a preto sa obracajú na neho ako na spasiteľa marazmu, v ktorom sa ocitli zásluhou politikov, rozumejú mu, pretože slová kritiky sa dobre počúvajú, ale stačí si prečítať niektoré hlášky z jeho plátku, ktorý vydáva a naraz sa ocitáme v dobe spred 70 rokov. Bola to doba, keď sa vraždilo za názor, keď sa posielali občania tejto krajiny na “ozdravné” pobyty do Poľska, kde zo spŕch namiesto vody prúdil Cyklón B a ešte za to Slovenská Republika aj platila.

Dlho som zvažoval čo s tým spravím a tu máte odpoveď – ak tvrdíte, že Smer je zlý, že sú zlodeji a korumpujú, tak Kotlebovci sú to isté, ale znásobené dvakrát a vzhľadom na pozadie ľudí, ktorých by si M.Kotleba dovliekol, ľudí, ktorí sú schopní všetkého je proste neprijateľné im dávať nejakú legitimitu. Napriek tomu, že Smer je kolos a Kotlebova strana je oproti nemu maličký vcelku bezmocný trpaslík,  Kotleba proste vyhrať nesmie. On nie je radikál, on je stelesnenie čistého zla.

Ľudia si volia Istoty Smeru a keď sa im recepty, ktoré táto strana ponúka, nepáčia, volia si tých, ktorí presadzujú ešte radikálnejšie ľavicové názory. Pretože nezabudnime, že Hitler nebol nikdy pravičiar, bol predstaviteľom národného socializmu, extrémnej ľavice… Takže ak si mám vybrať medzi Maňkom a Kotlebom, nebudem váhať. Šiel by som voliť a lístok za Kotlebu by som určite nevyplnil.

Zrodenie nacizmu

Samozrejme, ostáva otázka, kto Kotlebu stvoril a ako sa k tomu má skutočná pravica postaviť. Nechám hovoriť jeden diskusný príspevok Facebook priateľa na túto tému :

…nedivím sa Frešovi, že v prvej chvíli po tom tlaku médií a “elity” si dal od Oskara Dobrovodského odstup s tým, že tie prieniky nemusia byť vo všetých ohľadoch. Máme v týchto končinách zlú historickú skúsenosť s nacizmom tak je prvá zbrklá reakcia vcelku pochopiteľná. Avšak dnes je už jasné, že cez Banskú Bystricu predseda Smeru fackuje pravicu zľava i z prava. Fico odporučil Ľudovi Kaníkovi stratiť sa s povrchu zemského a života politického pretože prehral s Kotlebom a zdeptaný Kaník na druhý deň slúbi podporu Maňkovi v krajských voľbách a o pár hodín ho podporí samotný Pavol Frešo. Po tom ako Fico pravicu pourážal a zosmiešnil. Za tejto situácie ale dať tak ľahko podporu Maňkovi je veľká chyba. Podpora nemôže byť zároveň deklaráciou prijatia poníženia pravice od predsedu.

Na mieste je skôr otázka na predsedu strany Smer.

Ak sme my prehrali s Kotlebom, tak ja sa pýtam kto Kotlebu vytvoril.

 • Kto poslal na terorom od asociálnych občanov postihnutých Šarišských Michalian policajné komandá miesto toho aby premiér prišiel osobne vysvetľovať a upokojovať.
 • Kto touto demonštráciou policajnej sily urobil z Mariána Kotlebu osobu verejne známu a čoraz viac podporovanú?
 • Kto nahradil komunikáciu policajnými obuškami, vytvoril Mariána Kotlebu a teraz sa posmieva tým, čo na to vo VUC voľbách doplatili?
 • Kto by sa mal stratiť za Kotlebu v prvom rade “z povrchu zemského a života politického” a až potom to odporúčať aj druhým???
 • Kto zabraňuje užívanie vlastníckeho práva v Krásnej Hôrke?

Na mieste miesto opatrného odstupu od Oskara Dobrovodovského je na mieste protiotázka, tak páni a dámy dokážte to čo na Oskara Dobrovodského tvrdíte. Lebo ak by počas predvolebných debát Oskar hral na anticiganistickú kartu, bol by Pavol Frešo iste prvý, kto by protestoval.

Treba dať svetu najavo, že pravica nie je comp, že zakričíme na kohokoľvek “nácek”, že to hneď znamená reset našich postojov k nemu (Oskar Dobrovodský). Ak tvrdíš, že nácek, tak dokáž, my pravica nie sme tlačítka na vašom compe vážení…

 • SlabéVýborné (+14 skóre, 20 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Ano, správne, “ Ak tvrdíš, že nácek, tak dokáž, ……” Ale, rovnako, ak tvrdíš: “……. keď sa posielali občania tejto krajiny na “ozdravné” pobyty do Poľska, kde zo spŕch namiesto vody prúdil Cyklón B a ešte za to Slovenská Republika aj platila.” Tak to DOKÁŽ !!!! Ale, dôkazom nie je   trestnoprávny zákaz  oponentom dokázať opak. Ani  anglickému biskupovi Wiliamsonovi dať pokutu, keď povedal že  plynové komory nemohli technicky existovať. Ak vyžaduješ dôkazy, tak potom konzekventne, vo všetkom, nie len tam, kde sati to hodí !

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?