Publikované: 28.09.2012

Ťažké je bielou vranou byť

Školu zastihla skvelá správa. Prešiel projekt. Tešíme sa  ako malé deti. Učitelia. Dostaneme konečne techniku z 21. storočia. Interaktívne tabule, jazykové učebne, ohromné množstvo notebookov (15). Za spracovanie edukačných materiálov bude zaplatené. Nepredstaviteľných cca 100 € mesačne. V čistom.

Ideálne výhľady do budúcnosti. Usilovne pracujeme. Stranu po strane prikladáme a tešíme sa z ečiek navyše. Konečne vieme, ako vypisovať hlásenia, výkazy. Robota nám ide od ruky a tešíme sa. A nie len my. To ešte ale neviem.

Strany pribúdajú a je ich už dosť, takmer všetky, koľko treba. Záver a kontrola. Ako v dobrej rodine, všetko musí byť v poriadku. Ale je?

Sedím tu a premýšľam. Ako silné musia byť biele vrany. Majú rodiny? Majú známych? Každý má niekoho, komu sa dá ublížiť. Aj ja mám. A mám problém. Byť bielou vranou a riskovať svoju budúcnosť a budúcnosť iných? Alebo držať hubu a krok a spokojne žiť, s biľagom na svedomí.

Videl som na vlastné oči ako sa z 200 eurovej keramickej tabule stala slušná interaktívna. Prelepením jednej nálepky. Za 10 sekúnd sa jej hodnota zvýšila o 900 (slovom deväťsto) eur. Z jednoduchého ŠKOLEXU 180×120 za 190 € sa stal DualBoard 1260 za 1100 €. Máme ich 6. Áno, dobre počítate.  5 400 eur!

Neviem, ako to tí kúzelníci robia účtovne. No niekde sa rozpustilo 5 400 eur (162 000 korún po starom). A možno aj viac.

Sám na seba sa hnevám, Prečo som tam bol. Prečo som to videl? Hryzie ma svedomie no hryzie ma aj budúcnosť blízkych a známych. Gubernátor im vie ublížiť. Má tiež kamarátov, tých prelepujúcich. Má dosť pary na rozdrvenie. Mám ísť hlavou proti múru? Možno príde hĺbková kontrola z najhlbších hlbín. Možno jednostranná. Alebo jedno-smerná? A som ja na tej správnej strane? 20 rokov do dôchodku. Stojí to za to? A moji priatelia majú tiež ďaleko do dôchodku.

Možno nebudem bielou vranou, ale isto budem čiernou ovcou.

  • SlabéVýborné (+30 skóre, 32 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?