Publikované: 09.01.2015

Mobilizácia pekla sa začala

“Obávame sa smrti nie preto, že sme príliš milovali život, ale preto, že sme príliš málo milovali ľudí. ” (Ernest William Barnes) Položili ste si niekedy otázku, či milujete dostatočne svojich blížnych? Je ťažké odpúšťať zrady, no ešte ťažšie odpustiť ľuďom, ktorí ich spáchajú. Nenávisť nie je riešenie, nenávisť len podnieti ďalšiu reťazovú reakciu, ktorá môže priniesť ďaleko zdrvujúcejšie následky a v konečnom dôsledku nás úplne zahubí.

Celý svet s napätím sleduje drámu vo Francúzsku. Tragédia, ktorú zažila redakcia, je zničujúca. Strata každého človeka nesmierne bolí. Vo Francúzsku ide doposiaľ približne o 14 zmarených ľudských životov. Na blízkom východe sú to denne desiatky, stovky, tisícky životov. Nevinné deti, ženy a muži zomierajú pre fanatizmus nielen moslimských radikálov, ale aj pre nenásytné mocenské túžby celého sveta a najmocnejších ľudí, ktorí s radosťou umocňujú zbrojársky priemysel.

Ak by sa neznevažovali hodnoty, ktoré každý človek vo svojej duši vyznáva, ak by mocní netúžili tak veľmi po peniazoch a vplyve, ak by sme sa mali čo i len o malý kúsok radšej, toto všetko by sa nemuselo diať. Poslanec Mikloško ostro odsúdil hanlivé vyjadrenia poslankyne Flašíkovej na adresu kresťanských hodnostárov. Tento príklad je absolútne neporovnateľný so situáciou vo Francúzsku, no názorne aspoň trochu približuje vnímanie náboženstva u jednotlivcov, alebo skupín. Každý si chráni svoje náboženstvo, ktoré vyznáva a ani ateista by ho nemusel znevažovať. Sloboda tlače by mala byť aj o akejsi úcte a morálke k symbolom každého vierovyznania. Radikálne skupiny len čakajú na každý podnet, aby mohli zaútočiť. Ak v tom budú všetci pokračovať a útočiť, mylne sa domnievajú, že zvíťazia. Opak bude pravdou, zbytočne tak ohrozia ďalších nevinných ľudí. Radikalizmus je v akejkoľvek podobe zlý, odsúdeniahodný a prináša so sebou desivé následky. Ak chceme zvíťaziť, mali by sme ho úplne potlačiť, nech je naozaj v akejkoľvek podobe.

Prečo musia mnohí vždy útočiť, prečo nedokáže žiť ľudstvo v pokoji a harmónii? Ľudia nemajú čo jesť, žijú v zime, mnohé rodiny na Slovensku dokonca bez elektriny a plynu v neľudských podmienkach a nikto im nepomáha, až na zopár jednotlivcov. Ekonomiky krajín sa rúcajú, meny oslabujú a pre mnohých je akýkoľvek vojenský konflikt jedným z riešení. Zastavme sa a zamyslime nad tým, čo ľudstvu hrozí, keď bude pokračovať v tejto nehumánnej likvidácii…a doslova seba-poškodzovaní? Je to psychická porucha a začínam mať pocit, že naša zemeguľa vážne duševne ochorela, preto lebo stratila lásku.

  • SlabéVýborné (+11 skóre, 13 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?