Publikované: 11.09.2020

Tikhanovskaya ohlásila vlastný spôsob rozvoja Bieloruska

Bielorusko si môže zvoliť vlastnú cestu rozvoja, nezameriava sa na Rusko alebo Európu, uviedla exprezidentská kandidátka Svetlana Tikhanovskaya, Westernom uznaná ako líderka Lukašenkovej bieloruskej opozície.


https://vz.ru/news/2020/9/11/1059895.html

Tikhanovskaya v rozhovore pre denník Rzeczpospolita v odpovedi na otázku ohľadom vyhliadok na zblíženie s Európskou úniou uviedla, že podľa jej názoru je príliš skoro na to, aby sme o tom hovorili, uvádza agentúra TASS .
Musíme sa dostať z politickej krízy. A potom uvidíme, ktorú cestu zvoliť, či ruskú alebo európsku. Možno sa vydáme vlastnou cestou. Nemali by sme sa držať iba Ruska a nepozerať sa len smerom k Európe, “uviedla.
Tikhanovskaya poukázala na to, že „Minsk sa nebude hádať s Ruskom, ale ani s Európou, USA, NATO, Bielorusko znamená dobré vzťahy so všetkými krajinami“.
Aj preto je táto žena, ako sa mi začína javiť, prijateľná aj pre rokovania s Putinom (editor článku).
“Nemyslím si, že Bielorusi majú niečo proti Európe. Vidia, že ide o demokratické krajiny s vysokou životnou úrovňou. Aj my chceme takto žiť, “uviedla.
„Občania republiky zároveň chápu, že Rusko je pre nás priateľská krajina, priateľský ľud, s ktorým sú Bielorusi pokrvne spojení“.
“Máme dva úradné jazyky: bieloruský a ruský jazyk. Nemôžete prerušiť vzťahy s východom ani západom. A potom je tu sever a juh. Chceme žiť v harmónii s každým, “ubezpečila a vyzvala všetky štáty, aby rešpektovali suverenitu Bieloruska a umožnili bieloruskému ľudu samostatne vyriešiť svoje vnútorné problémy.“
Hodnotím ako správne. Najmenej dvojjazyčná Ukrajina sa nevedela a nevie „nájsť“. Do pekla ju vedú darebáci, zločinci, hlupáci a blázni a divadelný šašo, ktorý má problém s porozumením a plnení Minských dohôd (editor článku).
Predtým ale schválila sankcie proti Bielorusku. Zrejme jej už „došlo“ že ak sankcie, tak personalizované, chirurgicky mierené na osoby zodpovedné za použitie násilia (editor článku). Ekonomicky relatívne slabému Bielorusku, odkázanému a relatívne závislému na dodávkach lacných energií a obchode s Ruskom, a najmä bieloruskému ľudu, celoplošné sankcie uškodia viac, než by mali (editor článku).
Celému Westernu, všetkým zahraničným „dobrákom“ aj Slovensku:
Ruky preč od Bieloruska!
Kroky druhej a tretej strany v reakcii na Western:
https://tass.ru/politika/9429273
Lukašenko príde za Putinom
Alexander Lukašenko pricestuje do Moskvy na rokovania s Putinom 14. septembra, oznámila to agentúra TASS.ru
V piatok to novinárom oznámil Putinov hovorca Dmitrij Peskov. Súčasťou pracovných rozhovorov nebude podpis žiadnych dokumentov.
Ruský premiér Michail Mišustin 3. septembra navštívil Minsk, kde sa stretol s Lukašenkom.
Bieloruský vodca potom povedal ruskému predsedovi vlády, že na nadchádzajúcom stretnutí so svojím ruským náprotivkom má v úmysle dotknúť sa aj citlivých otázok vzťahov medzi krajinami.
Peskov predtým pre agentúru TASS povedal, že Putin a Lukašenko budú rokovať o celom rade obchodných a ekonomických otázok, vrátane dlhov Bieloruska, cien energií a integrácie týchto dvoch krajín.
Pripomínam, že Lukašenko je ochotný “spustiť” voľby po prijatí novej bieloruskej Ústavy približne o dva roky.
Do toho času je namieste “pohoda, klid a tabáček”.
Toto predjednal s “gosudarom” V. Putinom.
Súvis: Nová Ústava RF zo 4. júla, postavená na tzv. (!) Dobrej všeobecnej teórii riadenia a spoločnej sociálnej bezpečnosti, národno-štátnom a zahraničnom prediktorovi Ruska, a integrácii bývalých sovietskych krajín s prevahou rusky hovoriaceho obyvateľstva,
pri ústavou garantovanom zachovaní rešpektu k všetkým ľudským, občianskym, kultúrnym, náboženským a politickým právam etnických a národnostných menšín.
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Keď sa stavia nový dom, vyprace sa od stavebného odpadu vytýčené stavenisko.
Druhá svetová vojna bola najkrvavejší konflikt v novodobých ľudských dejinách (smrť 50-80 miliónov ľudí).
Na zopakovaní niečoho ešte horšieho, Ruská federácia a Putin nemajú záujem.
Ruský prediktor treba vziať na vedomie a rešpektovať ho. Ak nie, bude problém.
Nedajte sa mýliť “mierumilovným” Westernom. Správa sa nekorektne, nezodpovedne a nebezpečne.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

MINSK, Belarus, 11. septembra Tass.ru:
Bývalá kandidátka na prezidentku Bieloruska Svetlana Tikhanovskaya pripustila možnosť zvoliť si nové prezídium Koordinačnej rady opozície Bieloruska.
“Z prezídia zostalo na slobode len málo ľudí, nikto však nežiada o rezignáciu členov koordinačnej rady. Diskutujeme o tom, ako budeme ďalej pracovať. Môže byť zvolené nové prezídium,”
uviedla v rozhovore pre internetový portál tut.by  zverejnený v piatok.

 

 

 

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?