Publikované: 25.09.2019

Tomáš Vasilko z Denníka Nenávisť spokojne spáva

Lebo vďaka inštitútu prezidentského impeachmentu v USA, občania nemusia zlého prezidenta zavraždiť. S výnimkou Lincolna a Kennedyho. Ostatní prezidenti impíčmentu odolali. Donald Trump je v poradí štvrtý “kandidát” na odvolanie.
Napísal tomas.vasilko@dennikn.sk

https://dennikn.sk/1596199/impeachment-vznikol-aby-zleho-prezidenta-v-amerike-obcania-nemuseli-zavrazdit/
Vasilko sa narodil v roku 1983, vyštudoval žurnalistiku na UK v Bratislave, počas štúdia stážoval v Hospodárskych novinách. Píše pre Denník N.
Blbec a hlupák píše „debilom“ (aby vedeli, čo je impíčment: tým, ktorí nevedia, preložím); Nixon, aby sa mu vyhol, lebo aféra Watergate, včas odstúpil.
Atentát na Abrahama Lincolna, 16. prezidenta USA, bol „občanmi“ vykonaný v roku 1865.
Atentát na Johna Fitzgeralda Kennedyho, 35. amerického prezidenta, bol „občanmi“ spáchaný v roku 1963 v texaskom Dallase.
Atentát na Johnovho, prezidentovho brata, Roberta Francisa Kennedyho, senátora USA, možno budúceho prezidenta, víťaza kalifornských primárok, bol „občanmi“ spáchaný preventívne v r. 1968 v kalifornskom Los Angeles. Spáchali ho občania, nastavení proti kennedyovskému klanu. Ibaže, ten klan, rovnal sa vtedajšej elite USA. Reprezentoval vyššiu, než “len” strednú triedu.
Atentát na Dr. Martina Luthera Kinga jr. bol „občanmi“ vykonaný preventívne v roku 1968. Jeho „I have a dream“ ho mohlo ako afro-amerického lídra vyniesť do prezidentského kresla.
Naprieč dejinami prezidentov Spojených štátov amerických sa vinie ostraha ústavného zriadenia USA občanmi USA. Kam nemôže impíčment, môže občan.
Proti prezidentom Únie Lincolnovi a Kennedymu impíčment vedený nebol, vykonali „dobrí občania“.
Ústavná žaloba na prezidenta Donalda Trumpa je vedená „demokratmi“: Trump (telefonát so Zelenským) „mal tlačiť” na ukrajinského prezidenta, aby vyšetroval Bidenovho syna Huntera Bidena. Obetavo tak Trumpa chránia pred občanmi USA. Ibaže ide o ďalší zrejme impíčment “naslepo”. Vydieranie a nátlak poprel na kamery sám Zelenský. Ide tu o začiatok volebnej kampane. A pokusy demokratov oslabiť Trumpa.
O impíčment českého prezidenta pre údajné viacnásobné porušenie ústavy, sa pokúša aj česká antizemanovská opozícia. Chráni tak občanmi priamo voleného prezidenta Miloša Zemana pred „občanmi“. Snemovňa návrh na ústavnú žalobu senátom, ústavnou väčšinou odmieta. Prezident je v ohrození ktorýmisi občanmi ale aj politikmi a ich stranami s ústavnou, parlamentnou hovnotou pod 5 percent, teda „ parlament out“ (mimo, vonku).
Novinárov podobných kvalít ako Michal Vasilko pribúda a s nimi článkov a komentárov podobných kvalít a podobných médií. Neviete, čím to je?
Odkaz demokratickej občianskej verejnosti: Priama voľba prezidenta občianskou verejnosťou, ako prvok reálnej priamej a rovnej  demokracie (Česko a Slovensko) zakladá aj ústavný dôvod pre prípadné priame odvolanie prezidenta jeho voličmi alebo občianskou verejnosťou.
Ešte raz, aby bolo všetkým úplne jasno: Priama voľba hlavy štátu občanmi ako prvok priamej a rovnej demokracie zakladá aj možnosť priameho odvolania hlavy štátu občanmi priamym a rovným občianskym impíčmentom.
Nevykonajú občania, vykoná parlament, imperatívne viazaný výsledkom občianskeho referenda.
Hoops! Nachádza sa táto dikcia v Ústave ČR a SR? Prečo nie? Hmm…
Toľko aj k môjmu predošlému článku (Čaputová, Lajčák).
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?