Publikované: 15.02.2016

Toto vytrhne Ficovi stoličku spod korupčného zadku!

Pamätáte sa ešte na zúrivú snahu Roberta Fica dosadiť za generálneho prokurátora svojho priateľa a spolužiaka Čižnára?
Bohužiaľ pre Slovensko bola napokon korunovaná úspechom. A budeme ho tu vidieť zametať smerácke kauzy do koša až do roku 2020.
Našťastie pre Slovensko je možná náprava. Náprava, ktorá vykopne “zbraň hromadného ničenia spravodlivosti” z Čižnárových rúk. A Pevnú stoličku spod zadku Roberta Fica.

Aktuálny predseda vlády je unavený a pred svojou výkonnou funkciou sa už skoršie snažil zdrhnúť do prezidentského kresla. Nevyšlo.
V súčasnosti sa snaží o čo najlepší výsledok Smeru. Smer vo vláde = istota, že neskončí ako bývalý premiér v Rumunsku. Čiže v base. Bizardne mu tento prípad pripomenul jeho vlastný minister spravodlivosti Borec. Žeby sa v ňom na sklonku svojej kariéry ministra pohlo svedomie? Za kauzy vlády sa vraj hanbí. V budúcnosti sa podľa neho bude musieť vyšetrovať korupcia tak, ako v Česku alebo Rumunsku.
Dočkáme sa?
Nuž, dá sa pre to niečo spraviť.
Naša prokuratúra je v súčasnosti stále na totalitnej úrovni. Najvyšší šéf rozhoduje o všetkom:

Dá sa však zákonom zmeniť fungovanie tejto vele-dôležitej inštitúcie. Takto:

Ficov priateľ tam síce bude trčať do roku 2020, avšak nebude mať viac páky na ochranu svojho spolužiaka. A tak sa môže naplniť rumunský scenár.

Aby sa to udialo, je treba ešte jednu vec. Voľby sú 5. marca, od 7.00 do 22.00. Je treba v nich odstaviť Roberta Fica od vlády a zvoliť si tých, čo hodlajú túto zmenu urobiť.

Autor je kandidátom č. 6 strany Sloboda a Solidarita – SaS.

  • SlabéVýborné (+47 skóre, 49 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?