Publikované: 02.02.2015

Tradičná rodina, manželstvo a spolužitie

Rodina je biosociálna skupina (primárna skupina) tvorená aspoň jedným rodičom a dieťaťom. Je malou, alebo väčšou, sociálnou skupinou, tvorenou jednotlivcami spätými manželstvom, pokrvným príbuzenstvom alebo adopciou. Členovia rodiny sa riadia ustálenými vzormi správania sa, každý člen rodiny plní určitú sociálnu úlohu. Rodina má reprodukčnú, výchovnú (je to výchovná inštitúcia), ekonomickú prípadne výrobnú (je ekonomickou inštitúciou), ochrannú, emocionálnu funkciu.
Tradičná úplná rodina je založená na manželstve muža a ženy, je to spoločenstvo majúce biologické rodové a teda emočné a citové väzby detí na otca a matku, tvorí a vytvára budúci reprodukčný potenciál s generačnými presahmi do budúcnosti prostredníctvom ďalších detí a vnúčat.
Tradičná rodina sa presúva z generácie na generáciu ako stále identifikovateľná pokrvným biologickým putom po meči a praslici, genealogicky ako rod, historicky dohľadateľná a vedená v matričných aktoch a záznamoch (kniha manželstiev a narodení).
Rodina (rod) sa presúva z generácie na generáciu sociálnymi a ekonomickými nástrojmi, spoločným biologickým putom a vzájomnou súdržnosťou, hoc aj zoči-voči proti rodinným politikám štátu pod reálnym a sústavným tlakom transatlantického Západu.
Tradičná rodina založená na manželstve muža a ženy má právo na život, majetok a primeranú podporu a zábezpeku zo strany štátu, spoločnosti a účinných podporných rodinných politík.
Prosperita rodiny rovná sa prosperita štátu. Tradičná rodina je základom štátu. Kde niet dobre prosperujúcej rodiny, niet prosperujúceho štátu.
Všetky referendum a rodinu popierajúce a odmietajúce pseudo definície rodiny, nie sú definíciami rodiny, ale voľných, spolu žijúcich  komunít, samých seba označujúcich sa za „rodinu“.
Voľné chápanie takto definovaných „rodín“ ad hoc má za cieľ zlikvidovať pojem manželstvo muža a ženy a likvidáciu tradičnej, týmto manželstvom definovanej, založenej a dobre sa rozvíjajúcej a prosperujúcej rodiny.
Malá, ale až hystericky kričiaca skupina jednotlivcov, s inou, než heterosexuálnou orientáciou nie je spôsobilá založiť rodinu svojimi atribútmi porovnateľnú s tradičnou rodinou, založenou na manželstve muža a ženy, má však právo na vzájomné spolužitie na pozadí ľudského práva na súkromie, s právom na také legislatívne akty, ktoré párom (gay, lesby) umožnia vzájomnú zastupiteľnosť, rovnaké práva dovnútra i navonok. Toto umožňuje už doteraz platný právny poriadok aj prostredníctvom notárskych zmlúv, a prípadná novela občianskeho zákonníka (spoločná domácnosť). Odkaz aktivistom – veľa kriku pre nič.
Avšak, v prípade, že štát týmto dvojiciam umožní inštitút registrovaného partnerstva, na základe práva na rovnaké zaobchádzanie im uvoľní cestu k adopciám a následne výchovu aj cudzích adoptovaných detí (Česko, Rakúsko).

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 7 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?