Publikované: 29.07.2020

Tretí inšpirovaný list Ježiša Krista – Kresťanskému zboru v Pergame!

“Zapíš, čo si videl, čo je teraz a čo sa stane potom. Toto je význam svätého tajomstva siedmich hviezd, ktoré si videl v mojej pravej ruke, a siedmich zlatých svietnikov: Sedem hviezd predstavuje anjelov siedmich zborov a sedem svietnikov predstavuje sedem zborov.” - Zjavenie 1:19, 20.

“Anjelovi zboru v Pergame napíš: Toto hovorí ten, ktorý má dlhý, ostrý dvojsečný meč:‚ Viem, že bývaš tam, kde je Satanov trón. Ale držíš sa môjho mena a nezaprel si vieru vo mňa ani v čase, keď u vás, tam, kde býva Satan, zabili môjho verného svedka Antipa. Mám však proti tebe niekoľko vecí: Máš tam ľudí, ktorí sa držia učenia Balaama. Ten učil Balaka zvádzať Izraelitov, aby jedli mäso obetované modlám a dopúšťali sa nemravnosti… 

…A máš aj takých, ktorí sa držia učenia Mikulášovej sekty. Preto rob pokánie, inak k tebe rýchlo prídem a budem proti nim bojovať dlhým mečom svojich úst. Nech každý pozorne počúva, čo hovorí duch zborom: Tomu, kto zvíťazí, dám zo skrytej manny a dám mu biely kamienok. Na ňom bude napísané nové meno, ktoré nepozná nikto, iba ten, kto ho dostane.’” – Zjavenie 2:12-17.

Presne to isté ako o prvom aj druhom liste Ježiša Krista adresovaného zboru v Efeze a Smyrne, môžeme povedať aj o jeho inšpirovanom (neomylnom) liste kresťanskému zboru v Pergame, že aj keď je to len veľmi stručný dopis, je plný predobrazov a vzdelávacích pokynov pre pomazaných bratov Ježiša Krista, ktorí žijú na Zemi v čase konca, pretože je inšpirovaný (neomylný)! Potom učia iné ovce, ako získať pevnú pravú vieru vedúcu k záchrane do večného života na rajskej Zemi! 

V skutočnosti tento krátky list používa vybrané inšpirované výrazy z celej Biblie a uplatňuje ich ako praktickú radu pre jeho budúcich nebeských spolukráľov a kňazov, ktorí budú večne slúžiť pre večné dobro poslučnému ľudstvu na Zemi. Len si zopakujme určité deatily, ktoré tu nebudeme vysvetľovať, pretože je to na dlhší článom, ale spomeňme si niektoré: 1. Ostrý dvojsečný meč. 2. Satanov trón. 3. Učenie Balaama. 4. Mikulášová sekta. 5. skrytá manna. 6. Biely kamienok. 7. Nové meno! 

Nové meno, ktoré dostanú pomazaní bratia Ježiša Krista a duchovní synovia Jehovu Boha je spojené s ich pomazaním, o ktorom. tak ako o ich ‘mene’ nevie-nepozná nikto okrem tých, ktorý ho majú! Ani iné ovce, ktoré získajú prechod cez Armagedon, lebo ich aktívne podporujú, nemôžu plne pochopiť význam požehnania, ktoré čaká budúcich spolukráľov Ježiša a nebeských kňazov Jehovu Boha.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?