Publikované: 25.01.2021

Tretí sektor

Tretí (mimovládny „neziskový a nepodnikateľský“ sektor treba „prevetrať, prečistiť a vyčistiť“ v súlade s dikciou Zákona č. 213/1997 Zb. v časti účel a verejno-spoločenský prospech tretieho sektora. Volám po „nežných čistkách“ (konzekvencie Veľkého “nežného“ Novembra). Vlastne farebnej revolúcie. 
https://www.zakonypreludi.sk/zz/1997-213
Zákon nie je dodržiavaný najmä politikárčiacimi mimovládkami a ministerstvom vnútra (nečinnosť a deficit kontroly a sankcií).
V zákone č. 346/2018 Zb. o registri mimovládnych organizácií v časti § 2 odsek 2 písmeno e/ eufemizmus: “organizácie s medzinárodným prvkom“ treba zmeniť na „zahraničný agent
Vzor: Zákon USA FARA, chrániaci vnútornú bezpečnosť a štátny záujem Únie.
Tieto organizácie sú povinné vystupovať pod označením „zahraničný agent“.
https://www.epi.sk/zz/2018-346
Zákon o registrácii zahraničných agentov (FARA) bol prijatý v roku 1938:
https://www.justice.gov/nsd-fara
https://www.justice.gov/nsd-fara/page/file/1312086/download
https://en.wikipedia.org/wiki/Foreign_Agents_Registration_Act
Prostredie mimovládneho sektora viazaného na zahraničie nie je v slovenskom zákone dostatočne „ošetrené“ a kontrolované, čo znamená vážnu „dieru“ vo veci: Ochrana národno-štátnych záujmov a bezpečnosti Slovenska  (bezpečnostná stratégia).

Európska komisia v časti demokracia a právny štát „vyštartovala“ hrozbou aktivácie Čl. 7 Lisabonskej zmluvy proti Maďarsku, že legálne kontroluje činnosť a financovanie „zahraničných agentov“. Maďarsko tým „porušuje schengenské princípy voľného pohybu osôb, tovarov, služieb, kapitálu a podnikania v priestore Schengenu“.
O aký typ kapitálu a podnikania ide hoc v Sorosovom prípade a vo vzťahu k nepodnikateľskému neziskovému sektoru Maďarska a Sorosovej CEU? Soros je občan USA. Otázka platí aj pre Slovensko.
Vľavo Soros a Twitter a “tieždemokrati” New World Order:

                

George Soros (maď. Soros György, vlastn. menom Schwartz György roč. 1930, Budapešť, Maďarsko) je americký finančník židovského pôvodu.
Vraj filantrop. Za cudzie. Že by láska k rodnému Maďarsku? A felvidéku?

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Prílepok: So zákonom o mimovládkach sú mimovládky spokojné. Cudzí zmrdi „mrnčali“ k zákonu o ich registrácii (povinnosť transparentnosti); dôkaz, že o treťom sektore nerozhoduje vláda ale tretí sektor, lebo mu ide „po ruke“  a dôkaz paralelného tieňového vládnutia.
Reštrikcie označujú za nedemokratické, proti slobode „podnikania“ zmrdov. Mienia tým najmä Rusko. Kontrolu nad „zahraničnými agentmi“ zaviedol aj neodškriepiteľne demokratický Izrael, spojenec USA.
Zmrdi z neziskového sektora sú nečinní (pochybné nákupy testov v Trnave). S ich médiami (Denník N…) vrieskajú len o právach Rómov, žien na potraty, feminizme, rodovej rovnosti a dúhovistov a o Navaľnom (Putin) a Tichanovskej (Lukašenko). A o „nadprávach“ cirkvi. A „nacistoch“. Nič o extrémnej ultra ľavici (Antifa, BLM) ľavici neomarxistov…
Toto Slovensko nepotrebuje. Ich ekologickým smogom „neziskovky“ otravujú a znečisťujú naše životné prostredie. Takzvaní „tolerantní liberálni demokrati“ ak nezdieľate ich názor, vezmú vám slovo. Fašisti.
Ide o obrovskú mega lož a podvod v globálnom rozmere.

Zodpovednosť za prienik zahraničných agentov na Slovensko nesú Dzurindove a Radičovej vláda (to bola sila!), tiež “filantrop” Kiska a Čaputová (Via juris ako konečný príjemca výhod), Lajčák, Korčok…
Spoluzodpovednosť Ficove vlády. Druhý obrázok vpravo: Čaputová (sediaca vľavo). Korčok stretnutie so Sorosom “zatĺka”.

                
                        
http://www.idemvolit.sk/899-kauza/financny-podvodnik-george-soros-a-jeho-babky-na-slovensku/

Toto je hybridná vojna. A na tú treba „peníze, peneži, peniaze“. Doláre a eurá
Fico to dnes vie a uvedomuje si to. Dali ho dole. Aktuálne vo výkone trestu. V opozícii. Líderstvo mu berie Pellegrini; je za toho dobrého: https://volby.sme.sk/pref/1/politicke-strany
Tretí sektor jasá
Paradox: USA budú chŕliť prostriedky na “demokratizáciu” a liberalizáciu Európy, do EÚ a Ruska, Bieloruska, ale seba chránia zákonom FARA. Mali Trumpa, majú Bidena (je “lepší”). A čia je demokracia?

P.S. K Navaľnému: Kecy, mediálne a treťosektorové lži. Rusko je rovnako samostatný, svojprávny zvrchovaný a suverénny štát ako ktorýkoľvek západný v EÚ či mimo nej… (včítane USA).
Odkaz “demokratickým horlivcom”: Akosi vám “nechutí” riešiť zabitie blízke vražde  Slováka Chovanca v Belgicku… (lebo: Čo sa nehodí, škrtnúť!)? Riešte svoje demokracie a zaobchádzanie s protestujúcimi a vašimi odporcami doma, nie v Ruskej federácii! Z tých sankcií vám raz “zabehne”!
Adoptujte a vezmite si Navaľného! Moskva vám ho rada “prepustí”.

 

 

  • SlabéVýborné (+6 skóre, 6 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?