Publikované: 26.09.2020

Trump má dve finalistky

Prezident Trump má v úmysle nominovať konzervatívnu federálnu odvolaciu sudkyňu pani Amy Coney Barrettovú na obsadenie voľného miesta po americkom najvyššom súde, po smrti sudkyne Ruth Bader Ginsburgovej.
Catherine Glenn Foster, prezidentka a generálna riaditeľka proti potratovej skupiny American United For Life, ocenila D. Trumpa za „odvážnu a ambicióznu voľbu“ a Barrettovú  označila za „najlepšiu a najkvalifikovanejšiu nástupkyňu“ Ginsburgovej.
Trumpova hlavná nominantka:Druhou finalistkou, ktorú Trump spomenul na obsadenie voľného pracovného miesta, bola pani Barbara Lagoa, sudkyňa kubánsko-amerického federálneho odvolacieho súdu z Floridy.
https://www.reuters.com/article/us-usa-court-ginsburg-barrett/trump-plans-to-nominate-conservative-judge-amy-coney-barrett-to-supreme-court-idUSKCN26G31M
Ginsburgová, ktorá bola na najvyššom súde 27 rokov, si pred smrťou priala, aby náhradu za ňu vyberal až nový prezident, no Trump chce novú sudkyňu na najvyššom súde bezodkladne.
Novým prezidentom mienila Joe Bidena.
Demokrati vedia, že Trumpovo rozhodnutie môže ovplyvniť Spojené štáty na desaťročia dopredu; na súde totiž vytvorí jednoznačnú konzervatívnu väčšinu, a preto vyzývajú republikánov v senáte, aby výber nechali na víťaza novembrových volieb.
Najvyšší súd USA plní rolu ústavného súdu a má 9 členov. Do smrti Barretovej, liberálky, aj vo veciach kultúrnych a etických hodnôt, rozhodoval v pomere 5:4 v prospech republikánov, označovaných ako „konzervatívcov“.
Prevahu republikánov zaisťuje Trumpov Brett Cavanaugh od 7.10.2018.
Barrettová bola vyššou súdnou úradníčkou a asistentkou konzervatívneho sudcu NS Antonina Scaliu, ktorý zomrel v roku 2016.
Trumpove nominantky majú zrejme jasnú cestu k potvrdeniu Senátom, kde republikáni majú v komore väčšinu 53:47 a iba dvaja senátori v jeho strane naznačujú nesúhlas s pokrokom v procese.

Situácia v celom  pluralitnom demokratickom svete sa zostruje konfliktom „konzervatívci verzus liberáli“.
Extrémizácia aj predvolebného napätia a rozkolu americkej spoločnosti sa odohráva v iskrení a lokálnych požiaroch v USA…
Ide o údajné porušované práva černochov (extrémistická ultra ľavicová Antifa a jej BLM), hnutie pro live a pro choice vo veciach potratárstvo verzus ochrana počatého ľudského plodu a údajné práva „dúhy“…).
Pre stupňovanie konfliktu a napätia v slovenskej spoločnosti, to v druhom pláne svojej seba definície ako slovenský  „konzervatívny liberál“ vysvetlil v TA3 Ondrej Dostál z OKS, mimoparlamentnej Občianskej konzervatívnej strany, poslanec parlamentu od r. 2016: „Liberálne hodnoty mám za trvalé a nemenné“.
Takzvaní „konzervatívci“ u mňa radšej tradicionalisti, majú aj ich „konzervatívne hodnoty za trvalé a nemenné“.
Politologicky to je celé riadne udreté „na hlavu“.
Ak z toho víťazne nevyjde zdravý kritický rozum a argumenty antropologickej vedy, ktorá je trvalou jednotou hmotnej, duševnej a duchovnej podstaty fenoménu ľudská bytosť ako osoba, v jej diachrónno-synchrónnom kontinuu, kde je antropologická konštanta nemenná, tak:
Z ideologického a politického vznikne občiansky konflikt.
Už nie verbálny ale brachiálny. Bez inej lepšej možnosti.
Problém je umocnený dnes odoberaním základných práv a slobôd „covidom“ lebo: To nie vláda, ale covid. A my, neposlušné a nezodpovedné občianstvo.
Paralely otroctva: http://www.blogovisko.sk/covid-fascism.html

Trump plánuje v sobotu (dnes) formálne predstaviť jeho nomináciu do senátu Najvyššieho súdu USA v Bielom dome.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notoricyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?