Publikované: 08.09.2019

Trump po útoku v Kábule zrušil rokovania s Talibanom

Rokovania s Talibanom sú v celom rozsahu tém bezzmyselné. S teroristami sa nevyjednáva. Dojednanie, že Taliban nebude útočiť na USA je smiešne a bez záruky.


Vo veci islamizmu a islamistického džihádu by európske spoločenstvo nemalo USA nechať viac-menej osamelými. A akú pomoc môžu USA a my v tejto veci očakávať od Putina a Kremľa? Lebo prečo?
Žiaduca je medzinárodná ozbrojená koalícia, nie sólo USA alebo ozbrojené špecializované misie aj s atestáciou pre mikro chirurgiu, a dostatok vojska, ktoré vytvorí rojnicu s podporou zo vzduchu (drony).
Nerozumiem tomu a táram. Zároveň vzdávam pietny hold všetkým padlým v boji s touto extrémne nebezpečnou ideológiou. Tu nejde len o zaslúžený “žold” ale reálne o životy príslušníkov bojových misií…
Zatiaľ ide len o kruhovú obranu na ohradených základniach s rizikom vystrčenia hlavy z okna alebo nohy spoza ohrady. Taliban má svoje „spojky“ v radovom afganskom obyvateľstve a kombinovaný spôsob boja.
Afganistan už opustili aj Sovieti tak, ako USA Vietnam. A to takto nefunguje. Zodpovednosť nesie OSN a BR OSN. Sú nečinné.
Taliban reagoval vvhrážkami tvrdou odvetou.
Afgánský prezident chce „začleniť Taliban do afgánskej spoločnosti“. Bude to naopak. Kto sa nepodrobí Talibanu, bude čeliť represii.
Taliban vo svojej podstate o mier záujem nemá, lebo islamská ideológia a džihád. A nenávisť voči USA. Zatiaľ len USA. Neskôr pribudne EÚ a Európa.
Ale v EÚ už budú aktívne islamistické štruktúry (migrácia).
Európa bude islamizmom s podporou islamu napadnutá zvonka aj zvnútra.
Ide už o dva útoky Talibanu v rámci jedného týždňa. Pri ostatnom, ale nie poslednom, zahynulo 12 osôb, z toho jeden rumunský a jeden americký vojak. Otázka: Čo je to prímerie s Talibanom?
Američania vtrhli do Afganistanu krátko po útokoch na zvrchovanosť USA z 11. 9. 2001.
Dajú sa očakávať výzvy Trumpa a USA na jednotu a solidaritu v spoločnom postupe, pretože Dvojičky (budovy Twins) boli symbolom západnej civilizácie, kultúry, slobody a demokracie. Ale na obraz USA.
Stručne: Kecy.
Česko aj Slovensko navonok aj vecne deklaruje svoju solidaritu (účasť slovenskej a českej misie v Afganistane) ale tento spôsob a jeho efekt je slabý až žiadny a nikomu zo spojencov “nechutí“.
Platí to, čo som napísal v úvode.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?