Publikované: 11.05.2022

Trump sa bude môcť vrátiť na Twitter

LONDÝN, 10. máj. Bývalý americký prezident Donald Trump sa bude môcť vrátiť na Twitter. V utorok pre Finacial Times to oznámil americký podnikateľ Elon Musk, ako majiteľ sociálnej siete Twitter.

Začiatkom roku 2021 Twitter zakázal Trumpovi využívať jeho služby po tom, čo dav jeho priaznivcov zaútočil na washingtonský Kapitol. Útok nasledoval po Trumpovom prejave o volebnom podvode v novembri 2020.
Twitter odôvodnil zablokovanie Trumpovho účtu tým, že tweety bývalého prezidenta s vysokou pravdepodobnosťou povzbudia ľudí k opakovaniu nepokojov (1).
V októbri Donald Trump oznámil, že plánuje spustiť revolučnú technologickú spoločnosť. „Vytvoril som Truth Social… aby som sa postavil tyranii veľkých technológií,“ povedal. “Žijeme vo svete, kde má Taliban obrovské zastúpenie na Twitteri, a váš obľúbený americký prezident bol umlčaný.”
Truth Social môže vyzerať ako Twitter, ale nie je k dispozícii na telefónoch s Androidom, vo webových prehliadačoch a zrejme ani pre dostatok ľudí mimo USA. Aplikácia bola spustená 21. februára, no o šesť týždňov neskôr ju sužujú problémy. Čakacia listina takmer 1,5 milióna ju nemôže použiť (2).
Trump ale pre CNBC vyhlásil , že nemá záujem vrátiť sa na Twitter, aj keby jeho zákaz zrušil Elon Musk (3

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

 

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?