Publikované: 28.08.2020

Trumpov nominačný prejav

Republikáni strávili väčšiu časť svojich troch nocí na svojom zjazde prezentáciou mäkších stránok prezidenta Trumpa, prezident si však vzal posledné slová a vo štvrtok vyšiel v silnej bojovej nálade
(Reflexia od Michael Goodwin pre New York Post).

https://nypost.com/2020/08/28/trump-goes-scorched-earth-in-rnc-2020-acceptance-speech-goodwin/
V jeho reči o prijatí boli podrobne popísané jeho úspechy a prísľuby aj na druhé volebné obdobie, dôraz a energia sa však venovali útoku na Joea Bidena a demokratov. Trump hodil na svojho súpera toľko úderov, že keby išlo o skutočný boxerský zápas s ťažkou váhou, rozhodca by ho zastavil v milosrdnom strede.
Niekoľko príkladov: „Tieto voľby sa rozhodnú, či zachránime americký sen alebo či umožníme socialistickému programu zbúrať náš drahocenný osud.“
Potom neskôr: „Ako môže Demokratická strana požiadať o vedenie našej krajiny trávením toľkého času tým, že ju búri a rúca?“
Potom, čo povedal, že sa Biden priklonil k požiadavkám socialistov v jeho strane, Trump sa opýtal: „Ak sa Biden nemôže a nevie postaviť proti socialistom, ako sa postaví za vás?“
Mnohé z týchto riadkov odrážali Ronalda Reagana a obaja muži zdieľajú kľúčové črty, snáď tou najdôležitejšou je ochota vziať Washington zvnútra bez toho, aby niekedy stratili perspektívu svojho outsidera. Ak existovali pochybnosti, vo štvrtok v noci sa vyriešila otázka, či štyri roky v Bielom dome zahriali Trumpovo srdce na Beltway. Nie, nie, tisíckrát nie.
Namiesto toho podrobne opísal počet prípadov, v ktorých veril, že bojuje proti celému zariadeniu, aby urobil veci pre Američanov, vrátane postavenia sa proti krádeži pracovných miest a duševného vlastníctva v Číne a zastavenia nelegálneho prisťahovalectva. Vo svojom myslení je často osamelý bojovník.
„Štyri ďalšie roky“: Trump formálne prijíma nomináciu na GOP od Bieleho domu. Zatiaľ čo kedysi Reaganove ľudové kúzlo bolo v rozpore s jadrom spoľahlivého presvedčenia, Trump sa vo všeobecnosti radšej nezaoberá zákuskom a pustí sa do práce.
A nemýľte sa: štvrtkový prejav bol všetko obchodné. Neprišiel diskutovať o Joe Bidenovi, ale pochovať ho (Michael Goodwin).
Pokiaľ ide o vec, išlo o efektívny argument na všetkých frontoch, od ekonomiky cez zahraničnú politiku až po zákon a poriadok. Rutinou bolo, aby Trump citoval svoje prvé úspechy, a čo vykonal Biden urobil za 47 rokov vo Washingtone.
Jedinou otázkou bolo, či to búšenie nebolo príliš brutálne pre váhavých voličov…
Niektorí sú nespokojní priaznivci Trumpa a niektorí sú nerozhodnutí, často preto, lebo prieskumy verejnej mienky ukazujú, že nesúhlasia s prezidentovým správaním býka proti Číne…
Táto otázka je taká dôležitá, že Ivanka Trumpová pri predstavovaní svojho otca nedbalo poznamenala, že jeho komunikácia „nie je podľa vkusu každého človeka“, a dodala, že jeho tweety sa môžu javiť ako „nefiltrované“. Cieľom tohto vlastne ocenenia bolo samozrejme dať ľuďom povolenie na podporu prezidenta napriek ich obavám.
Okrem toho sa kampaň už dávno dozvedela, že Trump bude Trump a stavil sa, že verejnosti prinesie výsledky nad akýmikoľvek pochybnosťami o štýle, chuti jeho osobnosti.
A hoci prejav na trávniku Bieleho domu prepadol demonštrácii, útoky Trumpa na Bidena boli vecné a boli založené na politike.
Trump vo svojom príhovore ukázal znova prejav, ktorý zvyčajne nie je nudný…
Zatiaľ čo demokrati požadujú, aby voľby boli o manipulácii vírusu prezidentom, objavila sa ďalšia kľúčová otázka, ktorá by sa mohla ukázať ako rozhodujúcejšia. Nepokoje, rabovanie a prudký nárast kriminality v mestách Ameriky a národa sa stali politickým bodom Trumpom chŕleného ohňa a bleskov…
Jedným z dôvodov nepokojov je to, že takmer všetky mestá riadia demokratickí starostovia. Ďalším je, že Biden a strana na svojom zjazde nepovedali ani slovo o nastolení poriadku, zničení, namiesto toho prijali Black Lives Matter a zaobchádzali s demonštrantmi ako s hrdinami nového veku.
Poznámka: Demokrati a liberáli priam zneužívajú (!) nepokoje na rozdúchavaní vášní proti Trumpovi. Už od ich počiatkov od vraždy G. Floyda mali spolupracovať na nastolení poriadku a zákonnosti! Smradi! Ale toto robia neomarxistickí liberáli aj na Slovensku!
Trump využil túto chybu demokratov, ktorá sa stala hlavným zameraním jeho nominačného prejavu. Prezident to včera večer viackrát použil ako ďalšie diskvalifikačné opatrenie pre nečinnosť toho „demokratického“ spolku a Bidena, Trumpovho súpera.
Volebné prieskumy už začali odrážať znepokojenie verejnosti z chaosa. Ich výpočty majú ale veľké štatistické chyby.
Biden hovoril v ostatných dňoch o násilí dvakrát, čo je jasným znakom toho, že vidí nebezpečenstvo. Jeho slová sú však len apelačné a prosebné, zatiaľ čo Trump do postihnutých oblastí a miest posiela federálne jednotky tam, kde miestne samosprávy nedokážu pre svoju „mäkkosť“ získať kontrolu nad ich municipalitami.
Rozširujúce sa násilie Američanov všade straší. Situácia v Kenosha, Wisconsin, je dnes možno desivejšia, než čo sa deje v Portlande, Seattli a inde.
Kenosha je mesto s len 100 000 obyvateľmi a násilie je o to viac šokujúce, ako sa deje v oveľa väčších mestách . V skutočnosti je Kenosha niečo ako Everytown a nepokoje, podpaľačstvo a vražda by mohli spôsobiť, že sa s ňou stotožní viac ľudí a bude sa pýtať, či bude ich mesto najbližšie.
Táto otázka podkopáva kľúčovú vlastnosť plánu Dems (demokrati). Použili svoj dohovor, aby vykreslili Bidena ako empatického, niekoho, kto cíti bolesti druhých, pretože utrpel obrovské osobné tragédie.
Poznámka: A to je škandalózne! Však demokrati zneužívajú obete násilia na volebnú jkampaň za Bidena!
Trump sa však snaží túto kvalitu prepracovať ako slabinu a tvrdí, že Biden nie je natoľko tvrdý, aby bojoval proti súčasnej vlne bezprávia.
Trumpov tím Tím sa vlastne pýta: „Koho by ste radšej mali na ulici bok po boku – tvrdý úder ako Trump alebo chlapa ako Biden, ktorý pociťuje súperovu bolesť?“
Poznámka: Ústrednou témou prezidentských volieb je a má byť násilie. Potom korona vírus, a ostatok príde s nimi, ak ich jeden alebo druhý kandidát dokáže zvládnuť.
Pred kongresmi mal Biden vo väčšine volebných miestností výrazný náskok. Je pravdepodobné, že preteky sa sprísnili, ale toto je zápas s ťažkou váhou na viac kôl.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Finálový večer predstavoval najjasnejší pokus, ktorý ešte dokázal zvrátiť otužujúce dojmy Američanov, že Trump zle zvládol pandémiu a počas jeho funkčného obdobia sa správal ako tyran.
https://edition.cnn.com/2020/08/27/politics/rnc-highlights-day-4/index.html
Trump je presvedčivým dôvodom na znovuzvolenie, ukazuje Amerike, o čo ide, ak Biden vyhrá:
https://www.foxnews.com/opinion/trump-case-reelection-america-voters-biden-liz-peek
Trump, ktorý prijal republikánsku nomináciu, tvrdí, že Biden by bol „ničiteľom americkej veľkosti“
https://www.nbcnews.com/politics/2020-election/trump-attack-biden-extreme-rnc-speech-n1238486
Trump vykreslil Bidena, kariérneho politika s dlhoročnou rekordnou miernosťou, ako extrémne ľavicového extrémistu: “Tieto voľby sa rozhodnú, či budeme chrániť Američanov, ktorí dodržiavajú zákony, alebo či poskytneme slobodu uviaznutiu násilným anarchistickým agitátorom a zločincom, ktorí ohrozujú našich občanov,”
https://af.reuters.com/article/worldNews/idAFKBN25N1CK
Trumpova reč trvala približne 70 minút a skončila bližšie k polnoci. Bol to jeden z najdlhšie trvajúcich prejavov amerického prezidenta na celonárodnom zjazde jeho strany.
Na južnom trávniku Bieleho domu boli zriadené stoličky pre asi 1 500 čestných hostí, medzi ktorými boli aj členovia prezidentského kabinetu a vidno bolo aj uniformy ozbrojených síl a hraničnej stráže USA.
hraničných stráží USA.
Na konci prejavu nad ústredným bulvárom vo Washingtone zorganizovala republikánska strana farebný ohňostroj s cieľom zvýšiť pocit slávnosti medzi fanúšikmi.
A len pár krokov od washingtonskej rezidencie prezidenta, ktorá sa nachádza na ulici 1600 Pennsylvania Avenue, sa uskutočnili ďalšie protesty. Demonštrácie a nepokoje v USA, a to aj proti Trumpovi a vyvolané neúmerným použitím sily políciou proti čiernej populácii, sa neutíchajú od mája po smrti G. Floyda.
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/9311105

 

 

 

 

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?