Publikované: 05.04.2019

Týden s prezidentem

Vážený pán Zeman, sledujem vás aj každý štvrtok na Barrandove (mimo ČT24). Vo svojich „sebaistotách“ ste sa akosi viac „rozšupli“. V dobrom – „pribrzdite“.


Vráťte sa k obozretnosti, opatrnosti a súvahe všetkého, čo poviete aj v jednej z nasledovanejších českých televízií…
Výrok je pripisovaný vraj, údajne, Janovi Werichovi, v jeho wiki citátoch som ho nenašiel (…”nepodbehol” mi ani vami hľadaný Peroutkov článok); beztak ale platí: „Nechtěl bych říci něco, co bych pak nerad slyšel.
Výrez z rozhovoru, otázky a odpovede, téma spalničky (osýpky) a očkovanie od 29-tej minúty:
https://www.barrandov.tv/video/151149-tyden-s-prezidentem-4-4-2019
Očkovať možno slovom aj Slovom. K slovu: Viete čo je a znamená virálna, infekčná memetika? Mnohí vo štvrtok po 20-tej „nakúpili“ a prijali Vašu „očkovaciu látku“. Majú Vás za všeobecnú autoritu. Lebo ňou ste. Chybička se vloudí…
Prezident nemusí vedieť “fšetko” a nemá ani povinnosť mať na fšetko názor ani zaujímať postoje, ak nedisponuje pravdivými a objektívnymi informáciami vo veci… (ale má právo si veci nechať preveriť…).
Vo vzťahu k kontroverznému Tomášovi Halíkovi (od 20-tej minúty) máte pravdu: Vaším slovom „Koniáš“ sa mi javí ako falošný kresťan neomarxistickej progresívnej pseudo kresťanskej liberálnej ultra ľavice, majúci pendant v ľavicovom krídle Vatikánu, a v slovenskej „kresťanskej strane“ Progresívni veriaci, s ich falošným liberálno-ľavicovým ekumenizmom (náš “ich” biskup Róbert Bezák a Doc. Ondrej Prostredník s jeho „teológiou rodu“).
Títo “kresťanskí” progresívni ľavicoví, liberáli, ich myslenie a skutky, sú na hrane s kresťanskou herézou.
V ostatnej relácii ste uviedli, že po dobu svojich 30-tich rokov služby v politike ste sa ospravedlnili po druhý raz v tejto veci:
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2778920-zeman-vzbudil-v-rakousku-vasne-kvuli-prohlaseni-ze-skola-nedostala-ani-silink-byvalemu
K očkovaniu: Som za očkovanie, negatívne následky sú i nie sú proti jeho osohu zanedbateľné, ale sú… (priznané aj úvahou o možnostiach odškodnenia…)
K transfúziám: Jehovovi svedkovia nie sú blázni. Svoje deti neposielajú na smrť. Nie sú vrahovia vlastných detí. To je LOŽ! Problém a nielen ja, mám aj s označením – sekta. Máte skreslené alebo žiadne info, ktoré ste „len nakúpili“ a nepreverili… Skúste ich od odborníkov na tému: riziká transfúzií, bezkrvné liečebné metódy. Prosím, v opore o lekársku vedu a bez osobných realitou nepodložených predsudkov; porovnajte s Písmom v častiach „krv“. Odporúčam aj:
https://www.jw.org/sk/materialy-pre-lekarov/https://www.jw.org/sk/materialy-pre-lekarov/stavy-alternativy-transfuzie-krvi/ Orientačne a doplnkovo: https://www.jw.org/sk/ucenie-biblie/veda/
Nie som Jehovov svedok. Venujem sa politike (aj) náboženstvám. Je mi úplne jedno, proti komu, čomu, za koho, som za cestu k pravde a objektivite. Proti hoaxom, negramotným blbcom a hlupákom a mentálnemu zdraviu spoločnosti škodiacim a k zlobe a nenávisti vedúcim konšpiráciám… (v čom sme zrejme za jedno).
Ak máte záujem plus čas, dávam Vám do pozornosti, že Jehovovi svedkovia boli v Rusku postavení mimo zákon. Túto náboženskú spoločnosť si tam nechala „upratať“ pravoslávna cirkev (Patriarcha Kirill); dal si „vyčistiť“ svoj ruský priestor výlučne pre „jeho“ cirkev (Jarovovej zákon plus).
Bude dobré, ak v nasledovnej časti rozhovoru s pánom Soukupom svoje výroky o očkovaní a Jehovových svedkoch (krvné transfúzie „a vedenie ich detí na smrť“) primerane skorigujete… (oni sú už na podobné nekvalifikované osočujúce výroky zvyknutí…) napokon, súčasťou základných ľudských práv je právo na výhradu vo svedomí; odporúčam konzultáciu s pánom Marek Orko Vácha, prednostom Ústavu etiky Tretej lekárskej fakulty Karlovej univerzity v Prahe.
Som zodpovedný za všetko, čo kde poviem a napíšem.
S trvalou (máličko oslabenou) úctou, čo sa ale dá napraviť, Juraj Režo
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Jehovovi svedkovia sú vo veciach dostupnosti lekárskej starostlivosti podľa najnovších a najlepších možností lekárskej vedy subjektmi Charty práv pacienta a lekári viazaní Hippokratovou prísahou (nie zabíjať ale liečiť!) ktoré zakladajú právo na dobre informovaný súhlas a právo pacientov na dohodu o postupe a prostriedkoch liečby prípad od prípadu individuálne, aj s odkazom na právo výhrady vo svedomí výhrady vo svedomí lekárov aj pacientov vo vzťahu k vede a viere, pričom poznatky z oboch oblastí dosvedčujú, že veda a viera sa vzájomne nevylučujú
Lekárska veda v častiach hematológia, biochémia, mikrobiológia, imunoalergológia, molekulárna biológia, genetika a transfúziologia je pripravená aj zásluhou Jehovových svedkov (je medzi nimi aj množstvo veriacich lekárov a vedcov) zväčša s prehľadom eliminovať hrozby a riziká nesprávne podanej transfúzie alebo podaním nebezpečne kontaminovanej krvi, krvných derivátov, kostnej drene…
Problematiky krvnej transfúzie sa nevyčerpávajú len kompatibilitou krvných skupín darcu a príjemcu. Sú zložitejšie. Aj preto pribúdajú možnosti alternatívnej bezkrvnej liečby. Aj o tom je kóšer židovská a halal-haram islamská strava. Mimochodom, zdravie západnej civilizácie je ovplyvnené štruktúrou stravovacieho profilu a kultúrou stravovania. Je-či nie je to tak?
Krvné transfúzie sú rovnako rizikové ako plošné očkovanie…
Odkazujem na korektné (podčiarkujem korektné!) medicínske štúdie v časti ochranné očkovanie a transfúzie krvi a telesných tekutín, nie hoaxy, fake news, poplašné správy a konšpiračné teórie…

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?