Publikované: 25.02.2015

Uherský Brod a Malacky

Potenciálne možná paralela s nekonečným príbehom z Družstevnej v Malackách (a takých, ibaže vždy iných, ale v súvislostiach, majúcich spoločného menovateľa, ktorou je trestuhodná ignorancia a nečinnosť orgánov štátnej, verejnej správy a orgánov činných v trestnom konaní, Slovensko už pozná niekoľko, a nevyplynulo z nich pre ne žiadne poučenie, vedúce k obratu a reálnej, pozitívnej zmene. Iba k planým a prázdnym „poučeniam a opatreniam“.
Slovensko do svojej zbierky dôsledkov nečinnosti štátu postupne pripisuje prípady Devínskej Novej Vsi, Hurbanova a prinajmenej dvoch zavraždených týraných žien, ktoré sa márne domáhali ochrany zdravia a života zo strany štátu.
Slovensko má už aj verejného ochrancu práv, ktorý má zo zákona chrániť občanov a subjekty poškodené nesprávnym rozhodnutím orgánov štátnej a verejnej správy, ktorý, na miesto toho, aby konal, bezprecedentne sa ako rovnako zo zákona politicky povinne neutrálna pani Dubovcová, angažuje vo veciach ľudsko právnych problematík (referendum) spôsobom, ktorý jej postaveniu neprináleží: vešať zo svojho okna dúhové vlajky podporujúce dúhové pride je pre nepodarenú „ombudsmanku“ viac, než chrániť majetok, zdravie a život občanov.
A v prípade Oskara Dobrovodského aj právo na dôstojné bývanie a ochranu súkromia, čo je súčasťou jej psej povinnosti a agendy zo zákona, ktorým inštitút verejného ochrancu práv má byť. Tým sa spreneveruje svojmu poslaniu a sústavne v pokračujúcej nečinnosti spochybňuje samú seba ako zosobnenie inštitútu ochrany a podpory ľudských práv. Flagrantne aj kontroverznú Celoštátnu „stratégiu“ ochrany a podpory ľudských práv propagáciou homosexuálneho spôsobu života.
Právo na dôstojný život, dôstojné bývanie a súkromie je súčasťou katalógu všetkých ľudských práv, nielen práv vybraných a privilegovaných skupín.
Pani Dubovcová o nich zrejme nevie, alebo, a nielen v prípade Neverending Story z Malaciek, ale aj v množstve tlejúcich potenciálnych otvorených konfliktov v oblasti občianskeho spolužitia s jednou neprispôsobivou menšinou na komunálnych úrovniach, tieto primárne občianske práva ignoruje.
Z článku (report) SME: Motív nie je známy, no ešte pred útokom volal do televízie Prima. „Povedal mi, aby sme poslali štáb do Uherského Brodu,“ povedal pre idnes.cz reportér televízie Pavel Lebduška, ktorý hneď po telefonáte volal na políciu. „Hovoril, že ho šikanujú a úrady mu nechcú pomôcť, preto to berie do vlastných rúk. Že má pištoľ, rukojemníkov a že sa zariadi po svojom.“
Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/7664187/utocnik-zabil-v-restauracii-v-uherskom-brode-osem-ludi.html#ixzz3Sjc35pTb
Toto nie je poplašná správa ale opis reality a varovanie v dobrom úmysle.

Nepripomína vám to niečo (?):

Doplnok (zistené skutočnosti v čase “po”):
Zdroje a príčiny zlyhaní: štát rovná sa všetky jeho inštitucionalizované zložky. Zlyhala evidencia a koordinácia monitoringu rizikových osôb na úrovni zdravotnej starostlivosti, komunálnej (poznatky, evidencia) a PZ.
Poznámka – zo strany praktického lekára po intervencii rodiny páchateľa chýbala jeho bezprostredná preventívna koordinovaná akcia „prvého hýbateľa“ opatrení.
Desaťročné intervaly previerok spôsobilosti pre zbrojný pas a držanie strelnej zbrane sú extrémne pridlhé. Klinický stav osôb sa mení v oveľa kratšom čase.
Prvá “lastovička”:
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/347696-janos-ktory-sa-vzdal-mandatu-bude-este-tri-mesiace-poberat-plat-poslanca/ 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 7 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?