Publikované: 12.02.2014

Ukážme, že nám záleží na tejto krajine!

Keďže mi záleží na osude tejto krajiny, nemôžem pred prezidentskými voľbami mlčať. Ako ste si mali možnosť všimnúť, tak už v niekoľkých prieskumoch súčasný premiér ako kandidát na prezidenta vedie všetky rebríčky. Na tom nie je nič zlé, pokiaľ to nie sú oficiálne výsledky. Pýtate sa či to bude inak? Odpoveď je, že môže to byť inak.

Treba si uvedomiť, že voliči súčasného premiéra prídu voliť aj keby sa neviem čo dialo. To znamená, že ich jedine môžeme odradiť od volieb, čo však nebude celkom možné. Druhá možnosť teda je mobilizovať tých, ktorí buď nevolia a nepáči sa im politika pána premiéra, alebo tých, ktorým sa už nechce dávať hlas súčasným politikom a sú sklamaní z každého jedného.

V malej miere sa to pokúsim spraviť aj ja v tomto mojom odkaze.

BEZ URÁŽKY:

1. Vy, ktorí nemáte akože čas ísť voliť, voľby sú od 7:00 do 22:00, čiže je tu vytvorený dosť široký časový priestor. Určite ho využite, budete mať dobrý pocit.

2. Vy, ktorým sa nepáči politika súčasného premiéra a nechce sa vám ísť voliť, lebo celý deň sa hráte na počítači, facebooku, pozeráte telku, alebo vo volebných miestnostiach nie je nič zaujímavé na čom by ste sa pobavili, skúste sa prosím napriek tomu vzchopiť. Pozbierajte v sebe energiu, ukážte ostatným, že aj vy ste človek a choďte voliť, aby vám prezident dal “pokoj”. Pretože ten, kto sa chystá vyhrať vám ho nedá.

3. Vy, ktorí ste stáli na námestiach a bojovali ste proti Gorilám, alebo ste súčasťou nejakej skupiny, ktorá sa snaží odpolitizovať krajinu a hodiť do vreca všetkých politikov a nechcete podporiť už nikoho, lebo všetci sú rovnakí, všetci vás len okradnú, zmanipulujú a neviem čo ešte, sa pozrite na situáciu takto. Aktuálne vašou aktivitou respektíve neaktivitou nezmeníte nič. Nenastane tu ani revolúcia, politici len tak neodídu, a režim sa nezmení. Nechcem vás demotivovať vo vašich prípadných aktivitách, ale tie zrejme budú potrebovať viac času, avšak pokiaľ majú reálny zmysel. Jediné čo môžete aktuálne spraviť, aj keď sa jedná len o malý krôčik je to, že pôjdete slobodne, nenásilne a demokraticky voliť prezidenta. Verte mi budete mať tiež dobrý pocit. Voľby sú totiž vrcholom možnosti slobodného prejavu a demokracie.

4. Vy, ktorí čítate tento text a ste potencionálny volič pána premiéra, nechajte ho “dogazdovať” vo svojom kresle o ktoré tak silno v roku 2012 bojoval a na ktoré ste ho možno posadili svojím hlasom aj vy. Na tom kresle sedí len dva roky a urobil svoju polovičnú prácu. Tak ho podporte tak ako v roku 2012 a nechajte ho na tom poste naďalej. Buď voľte iného kandidáta, alebo ak sa vám okrem pána premiéra nepáči ani jeden kandidát, proste nechoďte voliť. Tak najlepšie vyjadrite svoj nesúhlas s kandidátmi. Ak sa chcete aj tak prejsť aby sa nepovedalo, že ste neboli voliť, vhoďte do urny neoznačený hlasovací lístok.

5. Vy, ktorí máte v hlave chaos z toľkých kandidátov a nechcete voliť premiéra, voľte toho kto má reálnu šancu vyhrať. Podľa prieskumov to je buď pán Kiska, Procházka alebo Kňažko. Kto to nakoniec bude je len na vás, ale ja vám odporúčam Radoslava Procházku. Má moje sympatie.

Na záver sa chcem zamyslieť nad jednou vecou. Je celkom reálne, že ľudia ktorí stoja za kandidátom premiérom vedia, že ho niečo v tých voľbách môže ohroziť a že nakoniec nemusí byť zvolený. Aj preto si myslím, že to nie je ponechané na náhodu a svoje “eso v rukáve” majú založené medzi ostatnými kandidátmi a určite to nie je kandidát, ktorý má najnižšie preferencie. Nechcem tu menovať konkrétne meno, pretože nechcem nikomu krivdiť, ale …….. dobre si zvážte svoju voľbu.

Vopred vám ďakujem za to, že pôjdete voliť a prajem vám šťastnú voľbu.

Zastavme plán obsadenia všetkých štruktúr v tomto štáte jednou stranou!

  • SlabéVýborné (+7 skóre, 9 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?