Publikované: 22.10.2013

Ukrajina vstúpi do EU výmenou za odsun Cigánov

Ak sa Vám zdá titulok môjho článku rasistický a príliš pripomínajúci minulé časy, neobviňujte prosím mňa. Skôr by som radil pozrieť sa západným smerom niekam do Bruselu či Paríža. Zrejme odtiaľ prišiel geniálny nápad tejto win-win stratégie.

Poznámka: Osobne si myslím, že ide skôr o riadenú propagandu ruskej strany kvôli ukrajinským snahám odpútať sa od vplyvu Veľkého brata. Bohužiaľ je to postavené na problémoch, ktorých riešenie by veľa Európanov schvaľovalo čím skôr.

Francúzi, Taliani či Angličania  sú nešťastní z toho, že krásne reči o slobode a humanizme sa zoči voči organizovaným nájazdom bulharských či rumunských Cigánov stávajú fraškou. Možno preto, ich napadlo využiť snahu prezidenta Janukoviča zbaviť sa za každú cenu diktátu Moskvy a tak sa vláda Ukrajiny v rámci procesu európskej integrácie  dohodla na presídlení všetkých Cigánov z krajín Európskej únie. Zodpovedajúcu vyhláška podpísal ukrajinský prezident Viktor Janukovyč ešte 08.04.2013 , keď vydal dekrét № 201.

V dekréte sa píše, že treba vytvoriť vhodné podmienky pre ochranu a integráciu príslušníkov cigánskej národnostnej menšiny do ukrajinskej spoločnosti, zabezpečiť im rovnaké príležitosti pre účasť v spoločenskom, hospodárskom a kultúrnom živote štátu. Stratégia má byť obsiahnutá až do roku 2020. Vypracovaním plánu na implementáciu stratégie poveril kabinet ministrov s termínom do šiestich mesiacov.

Treba podotknúť, že stratégia sa netýka len vlastných “ukrajinských” Cigánov, ale aj stoviek tisícov príslušníkov etnika žijúceho v krajinách Európskej Únie, ktorých sa chcú európske krajiny zbaviť za akúkoľvek cenu.

Cigáni sú škandálne vyhosťovaní z Francúzska, Talianska, žijú na pokraji spoločnosti vo veľkých množstvách v mnohých krajinách, kde ich sociálna situácia hrozí výbuchom. A dokonca aj v tradične miernych krajinách ako je Česká a Slovenská republika prichádzajú požiadvky s hystériou v pozadí aby sa s cigánskou otázkou začalo konečne niečo robiť

A len Ukrajina, ktorá nie je členomEÚ , ale veľmi chce vstúpiť, na príkaz Bruselu prijala stratégiu na ochranu a integráciu Rómov v ukrajinskej spoločnosti s cieľom “zachovať svoju jedinečnú kultúru a identitu“.

Je dôežité pochopiť, že v tolerantnej a politicky korektnej Európe až do úplného zblnutia, musíte naozaj niekoho “naštvať”, aby sa začala skutočná deportáciu niektorého národa. Arabov a Afričanov Európa trpí, ale Cigánov sa rozhodli poslať do pekla .

Možno je to v tom, že v “jedinečnej a originálnej kultúre” Cigánov sú nielen gitarové piesne a tance s bubnami, ale aj sklony k trestnej činnosti pri zaobstarávaní si obživy. Trestná činnosť je pestrá – od podvodov a krádeží až po obchody s drogami .

Teraz sa jedinci tejto pozoruhodnej identity presunú na Ukrajinu, kde im bude prisľúbená plná podpora pre integráciu.

Prví do pohostinnej ukrajinskej krajiny dorazia zrejme najpôvodnejší z pôvodných cigánov. Frázy ako “kriminálni vrahovia” v oficiálnych dokumentoch nie sú prijateľné, preto je rovnaký význam v nariadení Janukovyča vyjadrený frázou : diskriminácia, ktoré v Európe viedla k oslabeniu ich integrácie a marginalizácii.

Originálne marginalizovaní” ľudia sa v Európe cítia zle, preto im Ukrajina maximálne uľahčí vízový režim pre vstup a pre trvalý pobyt a vytvorí všetky podmienky zachovať “jedinečnú kultúru“.

Existuje silné podozrenie , že pôvodných obyvateľov Ukrajiny invázia stoviek tisícov “originálnych Cigánov” nepoteší. Je ťažké uveriť, že cigánski prisťahovalci prinesú veľký úžitok pre hospodárstvo a sociálnu sféru krajiny.

Tento krok, pripomínajúci národný masochizmus, ukrajinské orgány urobili len kvôli neslávne známym “asociačným dohodách o vstupe do EÚ”. A zdá sa že nie zadarmo. Za oslobodenie Európy od hemoroidov Janukovyč dúfa, že dostane nejaký pekný úplatok. Napriek kríze sa peniaze určite nájdu. Dokonca aj na vysporiadanie tých Cigánov, ktorých sa na ich mienku nik nebude pýtať.

Stojí za pripomenutie iný príbeh z nedávnej histórii samostatnej Ukrajiny. Na začiatku 90. rokov, v snahe oslabiť vplyv Ruska na Kryme ukrajinské orgány prehlásili na polostrov stovky tisíc krymských Tatárov.

V tejto súvislosti nemožno očakávať, že Cigánov vysťahovaných z Európy, usadí ukrajinská vláda niekde na západe alebo v blízkosti Kyjeva. Oveľa skôr, niekde v blízkosti rusky hovoriaceho Nikolajeva, Charkova či Donecka.

To že sa Ukrajina zmení na Romalostan Janukoviča netrápi, len aby “naštval” tých prekliatych Moskalov.

Podľa zdroja :
VG – news.ru

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 7 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Nemyslím si, že by štáty EÚ mali záujem na odsune Cigánov. Na Cigánoch je postavený mega biznis všakovakých aktivistov, na cigánske konto sa prerozdeľujú nemalé prostriedky. Samozrejme samotných Cigánom sa z toho dostanú len odrobinky. Tiež Cigáni budú zrejme slúžiť na spacifikovanie prípadného občianskeho odporu proti štátu. Neposlušným občanom sa do ich blízkosti presťahujú zo dve-tri rodiny a samo biele okolie tých rebelov utlčie, ako “vinníkov”.

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?