Publikované: 17.07.2022

Ukrajine hrozí, že príde o taliansku výzbroj

RÍM Nepokojmi, ktoré zachvátili vládu Maria Draghiho, hrozí, že Ukrajina stratí odoprie vojenskú podporu v jej boji proti Rusku, varoval taliansky minister zahraničných vecí.
V piatkovom telefonickom rozhovore pre POLITICO Luigi Di Maio obvinil Draghiho kritikov, že robia prácu ruského prezidenta Vladimira Putina. „Rusi práve teraz oslavujú pád ďalšej západnej vlády,“ povedal Di Maio. „Teraz pochybujem, že môžeme poslať zbrane na Ukrajinu. Je to jeden z mnohých vážnych problémov.
https://www.politico.eu/article/italy-luigi-di-maio-ukraine-war-politics-weapon/Europejskaja pravda (ua.rus.) Večer 14. júla podal demisiu taliansky premiér Mario Draghi. Bol hlavným obhajcom Ukrajiny vo vláde a Taliansku. Zohral kľúčovú úlohu pri udeľovaní štatútu kandidátskej krajiny pre členstvo v EÚ. Pohľad Ukrajiny, následky tu a prečo tu.

Hnutie 5 hviezd, ktoré bolo súčasťou koalície premiéra Draghiho, vo štvrtok bojkotovalo hlasovanie o dôvere, čo viedlo Draghiho k tomu, aby ponúkol svoju rezignáciu. Hlava štátu Sergio Mattarella rezignáciu odmietol.

“Kto bude ďalší?”. Viceprezident Ruskej bezpečnostnej rady, bývalý Putinov predseda vlády Medvedev využil rezignáciu premiéra Maria Draghiho na ironizovanie európskeho vedenia tu.

Paralela s Borisom Johnsonom je evidentná, správy na Telegrame sú výrečné: fotografia britského premiéra, za ňou Draghiho a nakoniec veľký biely otáznik na čiernom obryse.
Je známe, že Medvedev nemá rád západných lídrov. Verbálny útok, ktorý spustil počas spoločnej návštevy Kyjeva na osoby Mario Draghi, Emmanuel Macron a Olaf Scholz, je pamätný. Vtedy si vybral Medvedev Twitter, aby ukázal svoje pohŕdanie:
„Európania, veľkí jedáci žiab Francúzi, klobás (Nemci a špagiet Taliani, radi navštevujú Kyjev. Zbytočne. Sľúbili Ukrajine vstup do EÚ a chodili s húfnicami, opíjali sa horilkou (ukrajinská vodka, pozn. ed.), domov chodia vlakom, ako pred sto rokmi“. Okolo Scholza sa “točia” akési odkazy na akýsi “sexuálny večierok”. Hmm…
Ak mal Putin dohnať EÚ k plynovému a ropnému zúfalstvu, nebol to Putin, robí si to EÚ sama. Čo nás čaká, môže znamenať, že sú veci, a sú to prázdne nosiče ruských energií, ktoré hrozia zrútením sa solidarity a nástup “zachráň sa kto môžeš a ako vieš!” ako hlavná skúška súdržnosti EÚ. Môže sa stať i to, že Nemecko si dovnútra i von, ako centrála a terminál EÚ povie: “Dosť, stačilo!” čo by následne znamenalo alebo rozpad alebo konsolidáciu vzťahov EÚ s Ruskom, teda iné noty. Podľa odporúčaní Henryho Kissingera. USA a jeho Pax Americana dostal výsmech  a facku, po ktorú si k Muhammadovi bin Sálmánovi a Arabom, hlásiacim sa do BRIX, šiel a bez ropy sa vrátil domov “ľudsko-právny” aktivista Joe Biden. O zvýšení ťažby rozhodne 2. augusta OPEC. Arabi: Túto krízu si USA a EÚ spôsobili samé. Slava Ukrajini! 

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?