Publikované: 31.03.2020

Ukrajinský parlament schválil obchodovanie s poľnohospodárskou pôdou

Prezident Volodymyr Zelensky naliehavo vyzval zákonodarcov, aby schválili právne predpisy v oblasti bankovníctva a zrušili zákaz predaja pozemkov ako prekážku  dohody s MMF, pod podmienkou risku, že v dôsledku ekonomického šoku spôsobeného epidémiou koronavírusov upadnú do omeškania.

Ukrajinskí zákonodarcovia v prvom čítaní schválili zrušenie zákazu obchodovania s poľnohospodárskou pôdou. Rozhodnutie zrušiť zákaz, ktorý bol v platnosti skoro 20 rokov, je súčasťou opatrení, ktoré vyžaduje Medzinárodný menový fond (MMF) pre uvoľnenie úveru vo výške ôsmich miliárd dolárov.
Je to totálna liberalizácia trhu s medzinárodným rozmerom. Chcú rozkradnúť Ukrajinu. Ale zúrivo vrieskajú o ľudských právach a medzinárodnom práve (Krym, Donbas); proti jazykovému a školskému zákonu ani necekli…
Aj toto je „tvár“ Covid-19, zneužitého na ekonomické vydieranie a ovládnutie Ukrajiny globalistickým Westernom a nadnárodným kapitálom persón, slúžiacich New World Order.
Informovala o tom agentúra Reuters: https://www.reuters.com/article/us-ukraine-politics/ukraine-parliament-at-odds-over-bills-needed-to-secure-8-billion-imf-package-idUSKBN21H0MA
Podrobnosti sa dočítate tu: https://strana.ua/news/258367-zakon-o-zemle-smohut-li-pokupat-zemlju-inostrantsy-i-kak-budut-vykupat-arendatory.html
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj už skôr vyzval jeho zákonodarcov, aby zákaz obchodovania so štátnou pôdou zrušili. V opačnom prípade, by podľa neho, mohol Ukrajine v dôsledku koronavírovej  krízy, hroziť krach.
Vysvetlivka:“ Ukrajina je rozdelená nielen “problémom” s Ruskom ale aj bez neho, vo veciach práva predaja a obchodu s ukrajinskou pôdou aj do zahraničia.
Väčšina Ukrajincov si to nepraje, lebo vie, predvída a pozná možné dôsledky…
Ukrajinský prezident „sluha národa“ najskôr sľuboval, že taký zákon nepripustí.
Napokon sa stalo.
Príčina: Ukrajina je ekonomicky na kolenách a stále padá od roku 2014. Lebo Majdan, následne Krym a Donbas. Nacionalisti verzus menšinové práva (Rusi, Maďari, Poliaci, Tatári…). A nacionalistický (banderovsko-fašistický) Janukovyčov, Porošenkov a Zelenského zákon o štátnom jazyku a jazyku v školstve a kultúre…
K zákonu o rozpredaji ukrajinskej zeme bol ukrajinský parlament aj s tým šašom Zelenským „dokopaný“ tvrdými vydieračskými podmienkami Medzinárodného menového fondu.

Slovenskú pôdu a majetky začali zahraničiu rozpredávať Dzurindove vlády; a aj preto sa potrebovali s pomocou G. Sorosa a Šimečku zo SME a Denníka N a ich zločineckého spolku aj dnes protislovenských liberálov (Sulíkovci, Progresívci) zbaviť Mečiara…
Dôsledok: Neskutočný bodrel v pozemkových knihách… (zlodejina, darebáctvo, korupcia; svoj diel v tom má aj „podnikateľ“  a „dobrý anjel“ Kiska ako vzorka). To možno už ani pánboh nedá na poriadok.

Dá sa konštatovať, že Ukrajina ako štátna entita definitívne končí; po dovŕšení toho diela po nej a za ňou ani pes neštekne. Venujme jej „tichú spomienku“.
Aj takto je možné národné štáty pripraviť o zvrchovanosť a suverenitu. Páchatelia by mali „odvisnúť“ (nie to je nehumánne; bručať do konca života v base) za vlastizradu.
Ukrajina je príkladom a ukážkou toho, ak si ľud vo voľbách praje „zmenu“. Len nech je zmena; hoc Janukovyča a Porošenka (oligarchokracia) bolo nesporne potrebné vo voľbách odstrániť…
Ukrajina si “vsadila” na herca Zelenského, Slovensko na dobrodruha Matoviča, s praxou opozičného showmana.
Teraz ukrajinské a slovenské voličstvo zisťuje, koho volilo.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Odporúčanie čitateľstvu: Preverte si, či pozemok, na ktorom máte postavené vaše obydlie, rodinný alebo panelový dom, naozaj patrí vám, ako vlastníkom alebo spoluvlastníkom.
To isté vykonajte aj s poľnohospodárskou alebo lesnou pôdou vo „vašom vlastníctve“.
A overte si aj, či na ňu a kto, neberie poľnohospodárske dotácie.
No, ja neviem, možno, pre istotu to radšej nerobte. Aby neboli problémy…
Popri problémoch s Covid-19 by také boli „navyše“…
Na úrad katastra treba ísť s rúškom.

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?