Publikované: 07.11.2022

Umelec Kalmus

PETER KALMUS (1953) patrí údajne k významným slovenským výtvarníkom. Za socializmu bol výraznou súčasťou undergroundu, počas revolúcie v roku 1989 spoluzakladal Občianske fórum v Košiciach. Je známy občianskym aktivizmom a opakovane súdne stíhaný za strhávanie alebo poškodzovanie symbolov komunizmu či nacizmu.

Mal by si vedieť aspoň, že po “komunisticko-Gottwaldovskom” prevrate v roku 1948 v Prahe, v 50-tych rokoch, šlo o gottwaldovsko-stalinistický režim do nástupu Chruščova, potom o socializmus a, že Československo komunizmus nezažilo. Ideológia komunizmu sa socialistických politík prakticky ani nedotkla. Moskva do ekonomiky a sociálnych vecí ČSFR nijako nezasahovala. Naopak, v strategickom priemysle, energetike a obchode spolupracovala v rámci RVHP. Na politickom systéme socializmu založenom na štátnom vlastníctve výrobných prostriedkov nebolo nič komunistické. Len nálepka ako nadávka. Socialistický, teda nie komunistický režim, bol ukončený oranžovou revolúciou, na ktorej si sa podieľal, vo fáze reálneho socializmu, nie komunizmu!
Ak by k tebe režim nebol zhovievavý, sedel by si za príživu a vyhýbanie sa práci. Pracoval vo fabrike, na poli alebo na stavbe. Za odmenu a vo voľnom čase vo výtvarnom krúžku. Páchneš mentálnou dekadenciou. Táraš o slobode a demokracii. Na svoj progresivistický neomarxistický obraz. 

Husákov režim zle „nakladal“ s týmto „disentom“. Mali byť vyhostení na Západ. Dnes tu s vami liberálnymi neomarxistami novej progresívnej ľavice pŕznite umenie a estetiku. Ste slovenská výtvarná luza. Takéto sračky môže vypotiť len Denník Nenávisť.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?