Publikované: 16.01.2013

“Úplný zúfalec” – Trnka sa sám hlási za GP

Tak to asi málokto čakal, že kamarát Kočnera sa sám bude hlásiť do funkcie generálneho prokurátora. Sulík prehlásil: “To by musel byť úplny zúfalec hrozne sa trasúci za funkciou”. Aj Matovič hovoril obdobne: “Dúfam, že sa taký kandidát nenájde”. Páni politici na Slovensku je všetko možné.Neviem, čo tým arogantný Trnka v tŕni sleduje, ale toto určite nie je o zúfalstve, ale asi o nejakom tajnom obchode ,či dohode.

Trnka vie toho veľa, aj o politikoch aj o mecenášoch, určite videl aj do Gorily a iných špinavosti. Funkcia generálneho prokurátora o ktorú sa teraz vedie boj je aj o inom, ako o funkcii žalobcu v mene spravodlivosti. Je o tajnej  ”funkcii zametača, čističa a upratovača” pre silných tohto sveta. Trnka sa za posledné obdobie dosť zmenil, ako sa vyjadril o ňom jeho kolega, teda žiadná záruka serioznosti a nezávislosti. Myslím si, že niekto mu to poradil a rozohrali nátlakovú hru na Čižnára, aby nerozmýšľal dlho a pomohol poupratovať  spolužiakovi Ficovi, v šuplíkoch generálnej prokuratúry. Za vlády Smeru predsa nemôžu vyplávať žiadné kauzy, či škandály na verejnosť. Tak si to praje aj Fico.

Dnes, je to už politický zápas o charakter štátu, o parlamentnú demokraciu aj o slobodu. Možno sa hraje o posilnenie kompetencii prezidenta pre R. Fica, ako budúceho prezidenta. Obdobne to robil Putin v Rusku, Orbán v Maďarsku, kde je dnes už autokratívny-totalitárny režim. Ústavný súd svojím nejednoznačným rozhodnutím dopomohol k tomuto skrytému zápasu o silného prezidenta a slabý parlament. Nakoniec, aj teraz prezident  navrhuje svojich ľudí – troch kandidátov za členov ÚS a dalších troch vláda a  troch parlament, takže sa dalo čakať také pofidérne-nejasné  vyjadrenie ÚS o tom, či prezident môže, či musí vymenovať GP na navrh NR po predchádzajúcej voľbe.

Trnka je buď fakt človek s hrošou kožou a kariérista hrubého zrna, alebo nastrčený biely kôň, ktorý musí vyhovieť nejakým gorilám resp. bielym golierom. Neverím, že je iba taký obyčajný Hujer - ktorý sa vždy hlási.

 • SlabéVýborné (+64 skóre, 68 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Pán veterinárny doktor, čo sa babe chcelo, to sa babe prisnilo, alebo vidím, čo chcem. Tak tieto ľudové múdrosti platia aj na Vás.  Posudzujete človeka bez toho, aby ste ho aspoň ako-tak poznali a vedeli aspoň niečo, ktoré prípady a ako riešil. Vy sa necháte sa unášať našimi údajne objektívnymi médiami a vynášate vlastné súdy. Má Vás aj čitateľ posudzovať podľa toho v čom sa často hrabete, v kravskom zadku ? 

  1. Ján Gaborčík

   Trochu úbohé , nevynášam súdy ,ale domienky.&pletiete si pojmy s dojmami.

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?