Publikované: 21.04.2019

Urbi et orbi a požehnané veľkonočné sviatky

Najmenej 285 mŕtvych a 480 zranených si vyžiadali výbuchy v kostoloch a hoteloch na Srí Lanke. Malo ísť o simultánne výbuchy v troch kostoloch a troch turistických hoteloch (india times)
Srílanská demokratická socialistická republika je štát ležiaci na ostrove Cejlón v Indickom oceáne. Hlavné mesto je Kolombo. Prešiel som si webovú ponuku a zdieľam:
                    
Jeden z hotelov:


Prvý výbuch zasiahol kostol sv. Antona v hlavnom meste Colombo. Druhú explóziu hlásili z kostola sv. Sebastiána v meste Negombo, ktoré leží severne od metropoly Colombo. Tretí výbuch nastal v kostole v meste Madakalapuwa, uvádza správa TV Markíza.
Výbuchy zároveň otriasli aj dvomi hotelmi. Ku všetkým výbuchom došlo takmer súčasne.
Medzi obeťami výbuchov sú veriaci, ktorí sa na Veľkonočnú nedeľu zúčastňovali bohoslužieb, ako aj hoteloví hostia. Medzi obeťami je vraj aj deväť cudzincov.
Videá twitter:
https://twitter.com/Vidiyallk/status/1119817556536320001/video/1
https://twitter.com/Himansh256370/status/1119824593999392768
Srí Lanka je nábožensky a etnicky zmiešaný štát. Zastúpenie náboženstiev: budhizmus (69 %), hinduizmus (15 %) kresťanstvo (8 %) islam (7 %). Zdroj: Wiki
Počas veľkonočných kresťanských služieb bol koordinovaný teroristický bombový útok vedený proti trom kostolom v Kochchikade, Negombo a Batticaloa (domáce srílanské zdroje).
Príspevok na fejzbúkovej stránke Kostola svätého Sebastiána: “Šlo o bombový útok na našu kresťanskú cirkev, prosím, príďte a pomôžte, ak sú tam vaši rodinní príslušníci.” Väčšina kresťanov sa hlási k katolíckej cirkvi.
Útok bol vedený aj na tri hotely Shangri La, Cinnamon Grand a Kingsbury, všetky v Colombe. Hotelový úradník v Cinnamon Grand, v blízkosti oficiálnej rezidencie premiéra, povedal agentúre Agence France-Presse, že bomba explodovala v reštaurácii a zabila aspoň jednu osobu.
Najmenej dva útoky spôsobili samovražední atentátnici, čo je indícia pre útok zo strany islamistov. Táto hypotéza ale odporuje poznatkom, že moslimovia s kresťanmi na Srí Lanke žijú v symbióze, pravda vyjde najavo vtedy, ak sa k útokom prihlásia jeho organizátori a autori. To potrvá pár dní (vyšetrovanie).
Je zrejmé, že niekomu to náboženské spolužitie vadí. Bolo by dobré vyšetriť aj, komu. Máme za sebou aj teroristický útok na Novom Zélande z 15. marca a po ňom bezpečnostné opatrenia (odzbrojenie občanov). Na rade je Srí Lanka. Opatrenia zrejme budú podobné. Máme aj smernicu Európskej komisie o zbraniach a strelive pre členské štáty EÚ. Jej ideové heslo: “Odzbroj občanov, posilníš mier!” Opatrenia majú globálny dosah a logiku. Kto to riadi? Kto je ten Globálny Prediktor? Odpovede ponechávam na kresťanoch a ich Písme aj neveriacich, aj s ich učebnicami ateistickej a post marxistickej filozofie.
Odkaz kresťanom: Áno, Satan má navrch. Lebo písané je… (nastupuje doba veľkého súženia).
Odkaz “liberálnym” ateistom a ultra “liberálom”: Spamätajte sa. Slúžite Satanovi.
Pojem a existencia fiktívnej alebo reálnej a aktívne činnej duchovnej entity Satana sú známe veriacim aj ateistom.
Je to ten, čo sa tvári, že nie je. A smeje sa nám. Lebo väčšina z nás mu naletí na všetko, čo nám podsúva ako naše dobro, právo a slobody; najskôr spoločnosť rozdelí, postaví jej fragmenty proti sebe a potom ich chce spájať; to je fikané, hodné jeho mena. Ten “Majster” vás najskôr dokonale rozoštve proti sebe, a potom, najčastejšie vo voľbách, vás spája a zjednocuje. Ako všetky naše “hlavy štátu” dokopy.
Pridávam aj, ak máme problém s xenofóbiou a islamofóbiou, tak stret civilizácií, kultúr, náboženstiev a európskych hodnôt ho “vyrieši”.
Na Srí Lanke sa liberalizmu a neomarxizmu nedarí. Majú málo a zle platených ľudsko-právnych mimovládok. A nemajú Progresívne Slovensko a Progresívnych veriacich. A ich prezidentku. A nie sú v Európskej únii ani NATO.
Dnes im požehná pokrokový a progresívny neomarxistický pápež. Dal už štát Vatikán prihlášku do EÚ? Alebo aspoň k Progresívnym veriacim? Lebo prečo?
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan.

P.S. Na Srí Lanke sú hlásené vraj ďalšie explózie; má ich byť už osem, čísla mŕtvych a zranených pribúdajú… Nasledujú obvyklé sústrastné prejavy solidarity a empatie z celého sveta, a s nimi obvyklé politické kecy (vláda Srí Lanky) aj z “jadra” EÚ…
Masakra sa udiala desať rokov po občianskej vojne budhistov verzus hinduisti; nemala nič spoločné s islamom ani kresťanmi.
Tamojšia vláda vyhlásila zákaz vychádzania a obmedzila komunikáciu na sociálnych sieťach. Na fejzbúku som dnes zaznamenal túto čerstvú správu:
https://www.facebook.com/groups/group_quality_consent/?ext=1556100586&hash=AeRLKU_4AhjfHz6T&notif_id=1555832455825690&notif_t=group_post_group_quality_consent
Všetko ide ako “má”…
Mimochodom, na stole máme Líbyu. A s ňou ďalšiu utečeneckú vlnu. M. Kaddáfí OSN varoval. Zabili ho. Ako Krista. S ním ho ale porovnávať nemožno, lebo Ježiš bol len jeden. Raz a pre vždy. Aj preto, lebo so svetskými politikami Boží Syn nemal nič spoločné….
Poznatok ako vedľajší produkt bezpečnostných opatrení: Sociálne siete sa dajú aj úplne vypnúť. Úplne všetky.
Otázka a odpovede: Je možná tretia totalita? Áno. Dôvod: V záujme mieru, pokoja, slobody a demokracie. Ak kto chce, bonus: V mene hoc aj európskych a transatlantických hodnôt trendovej “liberálnej” demokracie. Kto nie je liberál, brzdí civilizačný pokrok a nie je “in” ale “out”.
Posledné údaje, bilancia: 187 mŕtvych a 407 zranených.

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?