Publikované: 17.05.2020

Urobí Fico poriadok?

Pravda politicky riadi, nariaďuje. Bývalá komunistická „jednička“ sa pretransformovala na ľavicový, sociálne orientovaný, neskôr denník neomarxistickej „liberálnej“ novej ľavice.
Pravidelné miesto v nej majú osoby z dúhového Inštitútu ľudských práv (Weisenbacher, Krempaská).
Toto nie je správa ani komentár, to je „túžobný“ a štvavý blog:

https://nazory.pravda.sk/komentare-a-glosy/clanok/551615-urobi-fico-poriadok/
https://nazory.pravda.sk/autor/52-caplovic-miroslav/
Smer je silná ľavicová opozičná strana. Má čas na „svoje veci“. Denník Pravda nie je člen strany Smer. Toľko k Čaplovičovmu „blogu“. Otázka: Urobí Fico poriadok aj s potratmi?
Tento politikárčiaci denník hlási sa k Progresívnemu Slovensku a liberálom. Žurnalistický mačkopes.
Názov denníka je marketingová LOŽ.
Ten blbec Čaplovič „nasadol“ na vlnu nálepkovania (fašisti, nacisti, klérofašisti). Viac sa dozviete aj z debaty pod článkom.
Osoby zmienené v článku, na menách ani nezáleží, lebo persóny sú v pohybe, spájajú najmä pre vytvorenie hodnotovej platformy proti novej, drzej a bezočivej ako chucpe, liberálnej, ešte aj „progresívnej“ (agresívnej) neomarxistickej ľavici v parlamente aj mimo neho.
To, čo chcelo ísť do volieb ako „Národná a kresťanská koalícia“ zlyhalo. Na vlastnom egu činiteľov. Tak, ako zlyhali „zástupcovia“ Maďarov, žijúcich na Slovensku. Okrem toho, nebola to objednávka „zdola“.
Pohoda, klídek, tabáček. Súhlas. Konečne. Posilní sa tým hodnotová platforma chrániaca a brániaca preambulu Ústavy SR, ktorá zakladá národno-kresťanský charakter Slovenska.
Ako sa bude vyvíjať komunikácia medzi Ficom a Pellegrinim sa ešte v najbližšej dobe nedozvieme.
Obaja majú svojský potenciál pre politický výtlak.

Stav, silu a politický výtlak vznikajúcej hodnotovej platformy zrejme preverí júnové hlasovanie „o nedeli“.
Za socializmu sa pracovalo najskôr v sobotu len do 12-tej, neskôr pribudlo pracovné voľno aj v sobotu (tiež výdobytky socializmu). K ľudským právam bezohľadný, prednostne ziskuchtivý kapitalizmus, po roku 1989 aj právo na pracovný pokoj a oddych tieto vymoženosti, podvedeným ľuďom vzal. Sulík chce svoje “teplé rožteky” a Nicholsonová svoje “čerstvé mlieko” aj v nedeľu. A odtŕha matky (predavačky) od ich detí… (hnus!).
Obchody bývali v sobotu otvorené do 12-tej a v nedeľu boli zatvorené. Slovensko neumrelo od hladu a smädu bez „čerstvého mlieka a rožkov“. A dnes sa tomu vraví „hodnotová platforma“ založená na  kresťansko-sociálnej báze. Ibaže pod vládou liberálneho ateistického kapitalizmu. V ideologickom konflikte s liberálmi a neomarxistami.
Platforma by mala spojiť značnú časť Smeru, Sme rodina, ĽSNS a národno-kresťanskú časť OĽaNO (Záborská) a zlomok Za ľudí, už „len“ proti SaS a zvyšku liberálneho spektra.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/551702-nova-platforma-chce-spojit-nespojitelne-opoziciu-aj-koaliciu/
Odmietavý postoj Richarda Vašečku (OĽaNO) už ale naznačuje, že „národno-kresťanská“ hodnotová platforma „nehrozí“ ani po zmarenej príležitosti vo voľbách…
Lebo podpredseda OĽaNO Vašečka, je katolícky fundamentalista, porovnateľný s jeho ešte aj silno mariánskymi „kolegami“ z Poľska (zákaz potratov).
Platný slovenský potratový zákon je proti ústavný (!) s 12-týždňovou „čiernou dierou“ smrti nenarodených detí; podľa ombudsmanky „nie sú subjektmi práva na život“(!).
Zákon podobný Poľsku odmietam!  Vašečka má k nemu blízo! Ľudsko-právne neprípustné!   
Na fejzbúku sa predvádza takto: https://www.facebook.com/richard.vasecka. Nič sa nenaučil pred voľbami, nič po nich.
Matovičovci, vraj budú realizovať vládny program „v ktorom sa vyslovene nachádza ochrana života a silná podpora rodiny“. Kolárova Za rodinu potrebuje parlamentnú podporu. Aj Vašečkovu (znova ego) a Anny Záborskej.
Ajhľa: „Hrdinovia” Matovič, Vašečka a Záborská (Kresťanská únia): Môže sa im smiať aj Alojz Hlina. Ich dobrý úmysel sami maria animozitou voči Smeru a Kotlebovcom; z ich hlúpych politických deklarácií sa ale nik nenaje:

              

Nielen k Vašečkovi: Za kresťana sa nemám, lebo by som sa rúhal. Budem ale kresťanov brániť pred všetkými útokmi liberastov. Už sa „navážajú“ aj do veriaceho kresťana ministra zdravotníctva.
Pavol Korinťanom: „Oddeľte sa od nich!“ Ježiš: „Odíťte, zlorečení!“ Ježiš: „Skrze mňa vám bola daná svetská moc!“ Ježiš (cez Jána): „Ja som cesta, pravda a život!“
Ochrana zdravia a života a výhrady vo svedomí je súčasťou práva na reprodukčné zdravie žien, a život od počatia po prirodzenú smrť nenarodených detí a žien (ich zdravie a život).
Svojvoľné dôvody pre potrat len z titulu „liberálnej slobody“ (ekonomické, sociálne) nie sú z pohľadu ústavných práv kvalifikovanými dôvodmi pre ukončenie tehotenstva a ústavou chránený život počatého ľudského plodu!
Nie je podstatné kto hovorí, ale čo hovorí. Ústava SR: “Potratový zákon je proti ústavný!
Každý zákon musí byť v súlade s ústavou! Aj potratový zákon. To je výzva pre celý parlament.
Žiadam celý parlament aby sa oslobodil od straníckych animozít na osi koalícia-opozícia aj proti ĽSNS!
S odkazom na preambulu Ústavy a jej hmotné jadro, Ústava SR konštatuje, že:
Súčasný platný potratový zákon je proti ústavný!
A velí
: Dajte ho do súladu so mnou, odkazuje Ústava SR. Nad vaším politikárčením je hodnotová platforma, a vaša povinnosť, nechať sa ňou spojiť a zjednotiť.
Nový návrh zákona, obzvlášť jeho časť a čierna diera“ (12 liberálnych týždňov!) už mal byť dávno prejednaný.
A je úplne jedno, aký má vo veci platformy názor Fico, Žiga, Vašečkovci alebo liberáli.
Tí, majú Ústavu SR „na háku“.

Mimochodom, nie som ani za dikciu petície https://www.peticie.com/za_odluku_cirkvi_od_statu
Petícia je negramotná, lebo: Kto bude financovať ochranu a údržbu cirkevných budov, a národných (kresťanských) kultúrnych pamiatok? Liberáli? Nie? Tak nech to potom povinne robia petenti! Som za financovanie cirkví asignačnou daňou podľa ich konfesií a denominácií. V kombinácii so štátnym príspevkom.  Veriacim odkazujem: Dajte Bohu, čo je božie a cisárovi, čo je jeho (štát a dane).
Svetskú a kresťanskú etiku rozdeliť nemožno. Ani vedu a vieru (tento antagonizmus majú na svedomí marxisti, a neomarxisti ho tlačia až do hodnotového Nietzseho nihilizmu).
Neexistuje vecný dôvod pre “odluku” a petíciu. Petenti ani netušia, čo odluka je. Ide o nenávisť k katolíckej cirkvi, vedenú zo strany ateistických liberálov. Cirkev im bráni v ich liberálnom “rozlete” a rozvoľnení etických hodnôt.
O tom by mala byť národná a kresťanská hodnotová platforma.

Vždy som chcel aby som si mohol vládu, parlament a hlavu štátu nielen ctiť, ale aj vážiť. Akosi mi to znova nevychádza. Chýba mi vzdelanosť, ktorá je jedným z kritérií pojmu „vládnuca elita“.
Príklad: Špehovací telekomunikačný zákon a ústavný súd; toto si nedovolil ani “tyran” Orbán…
Toto bol „len“ blog.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?