Publikované: 11.02.2015

USA chce licenciu na AK-47.

 

Je to zbraň ktora ma rozhodnuť? nemyslím , je to zasa len nenažranosť.

Americká spoločnosť RWC chce v Spojených štátoch licenčne vyrábať slávnu ruskú útočnú pušku AK-47, známu ako kalašnikov. Tá sa dá teraz na americkom trhu kvôli protiruskými sankciám len ťažko zohnať. Výroba by sa mala začať tento rok v lete, informovala vo štvrtok agentúra DPA.

 

Kalašnikov je v USA populárna zbraň, ktorú si Američania kupujú aj ako suvenír. V krajine je tiež rozšírená jej civilná verzia predávaná pod názvom sajga. Ešte pred uvalením amerických odvetných opatrení voči Moskve nedokázal ruský výrobca záujem amerického trhu plne uspokojiť, po vyhlásení sankcií potom cena za AK-47 vyletela v Amerike strmo nahor.

Na spoločnosť RWC, ktorá pušky v Rusku nakupovala, teraz doľahli sankčné opatrenia, pretože nové zbrane dovážať nesmie, mohla len dopredať už importované kusy. V Amerike vyrobené samopaly naďalej ponesú označenie AK-47, budú mať ale štítok „vyrobené v USA“. No a tomuto ja ako obyčajny človek a nezapáleny pre vojnu , nerozumiem . Pokiaľ chce už drzosť USA zajsť? pokial sa chce natlačať, ide do boja proti ISIL? ano to sa dalo čakať bolo treba jedno motivačne video kde elegantne a bez masiek saodohrala ta hrôza hromadná . Neviem ale myslím si že Amerika bola všade kde sa jej  niečo dalo ukradnúť , tak po našom to napíšem ako , kde je ešte kus železa do zberu na lacne vínko zatial mi tak pripadá . Nevidím zmysel v tomto bipolárnom svete , keď jedna strana chce mať všetko a Rusko treba sankcie sam Rusky Tiger  povedal že Rusko si neda , a myslim že ten ujo čo dostal nobelovu cenu za mier je teraz zasa v aciji . Teraz ide varovať pred konfliktom ? On robí veci tak ako sa mu to hodí , kde bol doteraz? Prečo sa neozval hned pri naznakoch? On on je zodpovedny za rodelenie ZSSR, alebo rozohnanie to je jedno ako to napíšem ale teraz píšem ako chlapec z dediny čo sa na veci pozera uplne jednoducho a nezaobalujem to do hlbokej myšlienky .Že preskakujem ? že nepíšem uhladene a načo ved vojna je nie uhladena , Ukrajina trpí a Porošenko je asi jediny už na svete čo sa sam dal pozicie prezidenta , Porošenka a Jaceňuka  bude Ukrajinsky lud nenávidieť ešte dlhé a dlhe obdobie , to nie je na jednu generáciu. Mohli obaja vedieť že EU im nedá nič , akurát len slubiť môže a Amíci? ak nebude konflikt nemá zmysel investovať tak sa pozerám na to ja , ten jeden chlapec a je mi jedno koľko je slobody slova toto je ta pravda čo tu stále píšeme uhladene ale treba to napísať tak aby tomu rozumel aj ujo čo je na dôchodku a cely život pracoval v závode ako robotník.(nechcem uražať robotníkov ) No a ked už nebude ryža z Ukrajiny tak podme na ISIL. už sa to začína chysta sa to , aj pozemne vojsko , a top nie že by som sa zastaval ISIL . No ja osobne sa necham prekvapiť nakoľko na to USA maju. Lebo to je silná ideologia , niečo podobne ale v modrom to bol Vietnam .

 

  • SlabéVýborné (-1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?