Publikované: 29.04.2022

USA chcú vyvlastňovať…

Vyvlastňovatelia majetku ruských osôb počnúc USA, budú musieť preukázať jeho nelegálny pôvod, inak sa dopustia zločinu krádeže. „Kto si prisvojí cudziu vec tým, že sa jej zmocní… potrestá sa…“ Biden vyhlásil, že „klepne po prstoch kleptokratom“. Predložil vraj Kongresu návrhy na zabavenie majetku súvisiaceho s Ruskom na pomoc Ukrajine; podľa akého práva? Biely dom uviedol, že návrh „je zameraný na zjednodušenie procesu zabavovania majetku oligarchov, rozšírenie rozsahu majetku podliehajúceho zabaveniu a tiež na umožnenie toku príjmov na Ukrajinu“. https://vz.ru/news/2022/4/29/1156296.html

Bidenove návrhy Kongresu „rozšíria schopnosť USA použiť skonfiškované fondy oligarchov a zmrazené aktíva Centrálnej banky Ruska na nápravu škôd spôsobených Ukrajine ruskou agresiou. Podľa návrhov budú ministerstvo spravodlivosti, financií a ministerstva zahraničia USA spolupracovať na použití skonfiškovaných prostriedkov spojených s korupciou, sankciami a porušovaním kontroly vývozu a niektorými ďalšími trestnými činmi na nápravu ruskej agresie proti Ukrajine,” uvádza sa v dokumente.
Navyše (odlišné metre): Má ísť o nelegálne korupčné a „nakradnuté“ príjmy; prečo sa vyvlastnenie nedotkne ukrajinských oligarchov? Sú svätí? A pod „špeciálnou“ ochranou USA? Ako Hunter Biden, prezidentov syn pod ochranou „rodiča“?
Americkí kongresmani 27. apríla schválili návrh zákona o zhabaní majetku spojeného s Ruskou federáciou na pomoc Kyjevu. Zvažujú  možnosť prevodu zmrazených aktív centrálnej banky Ruskej federácie na Ukrajinu. “Toto je, samozrejme, veľmi nebezpečný precedens, ktorý je nehoráznym prekrúcaním akýchkoľvek právnych noriem, porušením všetkých právnych pojmov vo všeobecnosti“ vyhlásil v reakcii Peskov: „Nejde o nič iné, ako len o vyvlastňovanie v opore o nič a pseudolegitimizáciu tohto vyvlastnenia“.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickybcan

Čínske ministerstvo zahraničia vyhlásilo: Kríza na Ukrajine je vlastne konflikt medzi Ruskom a Spojenými štátmi zastúpenými NATO https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/14516143
Možno s tým nesúhlasiť ale to je asi tak všetko, čo sa s tým dá urobiť. Na fejzbúku zdroje neuvádzam, lebo už aj ústrednú tlačovú agentúru RF TASS.ru fejzbúk má za médium pod vplyvom Moskvy. Si predstavte, že by tak so SITA a TASR či Denníkom N… pod čiastočnou alebo úplnou redakčnou kontrolou vlády USA”; nože skúsme, fejzbúk pod odkaz dá toto:

Dal.

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?