Publikované: 22.01.2022

USA dodali Ukrajine útočné zbrane

Pobaltské štáty Estónsko, Lotyšsko a  Litva posielajú Ukrajine zbrane vyrobené v USA, aby zvýšili vojenskú podporu pri hrozbe ruskej invázie.

Ukrajinu vyzbrojujú USA, Spojené kráľovstvo, pobaltské štáty, čo mám za veľkú chybu a neporozumenie ich možností v rámci európskej regionálnej polohy: pobaltské štáty majú predpoklad a podmienky blízke finlandizácii: Nie NATO, nie Západ ale vlastná quasi neutralita bez záväzkov k Rusku či Westernu.
https://sk.news-front.info/2022/01/22/na-ukrajinu-dorazila-z-usa-dodavka-utocnych-zbrani/
Vzťah Anglosasov k Slovanom: Slovanské etnonymum Slovan znamená „sláva“, „slávnosť“ alebo „vzájomná zrozumiteľnosť“ no ich utláčatelia toto etnonymum používali na označenie otroka. Anglický výraz “slave” (otrok) vznikol z rovnakého základu: Slave rovná sa Slovan.
Vzťah Germánov a Frankov k Slovanom: Germáni a Frankovia (priama historická skúsenosť) sa už o zotročenie Slovanov nepokúšajú. Volia cestu ekonomickej súťaživosti a spolupráce.
USA sú západní transatlantickí Anglosasi. Spolu s Britmi majú jediný cieľ: Zničiť slovanské Rusko. Čaká ich germánska skúsenosť. Slovanstvo je obrovský a duchom silný rodostrom.
Ukrajina kritizuje a vytýka Nemecku odťažitý postoj voči konfliktu Rusko-Ukrajina-NATO-USA (Nemci odmietajú proti ruské hejty a vyzbrojovanie Ukrajiny; Nemci zjavne USA príliš nemusia, dôkaz je aj Nordstream 2; mal by byť spustený bez obštrukcií).
Geopolitická orientácia Česka, Slovenka a Poľska na Západ (česká a slovenská vláda) a vazalstvo s USA je veľkou až potenciálne fatálnou chybou…
Východná slovanská a západná mentalita sú civilizačno-kultúrne, duchovne a hodnotovo vzájomne nezlučiteľné, pre slovanstvo existenciálne a ekonomicky (existenčne) zničujúce. Duch slovanstva nemá nič spoločné s faustovskou západnou úpadkovou zombie kultúrou a duchovne vyprázdneným, vierou slabým západným kresťanstvom. Stále spiaci duch slovanstva mal by sa prebrať z 19. stor., prestať konečne naprázdno snívať, tárať, biť sa do hrude, nastúpiť cestu pokánia a spájania na národnom jazykovo a kultúrne spoločnom princípe.
Maďarských nacionalistov musí mať Slovensko na dištanc. Trpia post traumatickým chronickým trianonským syndrómom (Gyimesi otvorene zaútočil na preambulu Ústavy SR). Maďarská ústava 2011 žehná len Maďarom. Znova treba spozornieť. Aj Slovensko potrebuje novú druhú ústavu.
Ukrajina je umelý štát, ktorý sa vyberá zlým smerom. Ryba páchne od hlavy, ktorá tvrdí, že ruština je odvodená od ukrajinčiny a rusky hovoriaca menšina Donbasu nemá právo na sebaurčenie. Toto nacisticko-banderovskému Kyjevu cez prizmu základných práv a slobôd a medzinárodného práva  neprejde.Moskve ide o Donbas. Vlajku nad Kyjevom vztyčovať nebude. Na pozadí je ale aj náboženstvo pravoslávia (Kyjev, Sevastopol vs. Moskva), čo nie je navonok v sekulárnom politickom diskurze. Aj v tejto vrstve vzťahov UA a RF (Kremeľ) dejú a budú sa diať veci. USA s ich „God bless America“ ani bohom EÚ (ani Vatikán), nemajú tam čo hľadať.
Zmluvou USA a SR sa Slovensko stane cieľ odvetného úderu Ruska. Slovenská vláda sa necháva USA zneužiť za judášsky groš. USA majú Slovensko “na háku“ a na odpis. Ide im o seba a pozdržanie Rusov. Ešte raz: všimnite si postoj Nemecka.
Zahranično-politická orientácia každého národného štátu závisí od jeho politickej reprezentácie; preložené do slovenčiny: od voličstva.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?