Publikované: 17.04.2020

USA pátrajú po pôvode Covid-19

Zatiaľ neexistuje dôkaz, že Covid-19 má umelý pôvod. Stopy zistení ale vedú k „nehode“ jeho úniku zo slabo bezpečnostne zaisteného Wu-chan Insititute of Virology. Namiesto stupňa 4 vykazuje len znaky 2. WIV skúmal netopiere v súvislosti so SARS.

Objavili sa nové dôkazy o tom, že koronavírus pustošiaci ľudskú populáciu planéty, mohol uniknúť práve zo slabo vybaveného laboratória v čínskom meste Wu-chan, kde vedci v rokoch, ktoré viedli k súčasnej pandémii Covid-19, vykonávali rizikové experimenty s vírusovým ochorením SARS.
https://nypost.com/2020/04/16/all-we-know-about-wuhan-lab-that-may-have-unleashed-covid-19/
Wuhan Institute of Virology vznikol v roku 1978 zlúčením viacerých výskumných ústavov. Inštitút začal stavať súčasné Národné laboratórium biologickej bezpečnosti vo Wu-chan v roku 2005, po vypuknutí SARS v roku 2003.
Moderná budova, v ktorej sa nachádza laboratórium v blízkosti rieky Yangtze vo Wu-chane, bola dokončená v roku 2015 a získala „osvedčenie o uznaní a autentifikácii na inštaláciu a uvedenie do prevádzky zariadení na ochranu kritických ochranných zariadení“:
http://english.whiov.cas.cn/About_Us2016/Brief_Introduction2016/
V súčasnosti sú tu výskumné strediská pre 37 samostatných disciplinárnych skupín, vrátane „nového výskumného strediska infekčných chorôb“. WIV sa môže pochváliť aj akademickou komisiou tiež s postgraduálnou študentskou kanceláriou (špecializačné virologické a medicínske atestácie).

Ak prvé stopy viedli na „mokré“ trhovisko pár kilometrov od WIV vo Wu-han, vyšetrovanie sa obrátilo späť do laboratória WIV vo Wu-han a to vo veci miery bezpečnosti výskumu prenosu z netopiera na človeka cez sprostredkovateľské médium, ktorým na počiatku malo byť práve už označené blízke trhovisko a na ňom niektorý pre vírus „hostiteľský“ živočíšny produkt.
Netopierie vzorky pochádzali z jaskyne v provincii Yunnan: https://www.chinatours.cz/rejstrik-mist/cina/yunnan-jun-nan/)
Mali pochádzať z populácie, ktorá bola v roku 2003 zdrojom SARS.
Orientácia výskumu: Prenos proto vírusu (zdroj: netopier) a rozhranie človek-človek (meta vírus) a sprostredkovateľské médium.

Vedeckou obcou bol výskum vyhodnotený ako užitočný aj nebezpečný rizikom emancipácie vírusu a spustenia jeho samostatného „voľného pohybu“ čo pre ľudstvo znamená neriadenú „jadrovú“ reakciu Covid-19 alebo Džin, vypustený z fľaše:
https://www.nature.com/news/engineered-bat-virus-stirs-debate-over-risky-research-1.18787?WT.mc_id=TWT_NatureNews
Neexistujú dôkazy, ktoré by naznačovali, že koronavírus, ktorý v súčasnosti okupuje svet bol, chtiac či nechtiac, vytvorený v laboratóriu. Vedenie Číny sa tomu bráni.
To však nevylučuje možnosť, že unikol z virologického ústavu Wu-chan alebo iného jemu podobného laboratória blízo tohto čínskeho mesta. A odtiaľ sa vybral na cestu okolo Zeme.
Veľmi nepriamym dôkazom, že Čína si je vedomá svojho podielu viny, je jej „pokánie“ ktorým je už od počiatku masívna expedícia ochranných prostriedkov, prakticky kamkoľvek.

Skrz-naskrz prekonšpirované hľadanie pôvodu Covid-19 pripomína kvíz: “Kto čo vie…” Fejzbúk vie “fšetko”. Bol, videl, svietil…
Jednou z “teórií” je ale aj, že Covid-19 bol do Wu-chan zavlečený orgánmi kontroly bezpečnosti WIV z USA…
Poznatok (zdieľal Izrael); USA o Covid-19 vedeli už v novembri (to už bežala obchodná vojna s Čínou): https://refresher.sk/83507-Americke-tajne-sluzby-vraj-o-koronaviruse-informovali-Izrael-uz-v-novembri-minuleho-roka-Vlady-oboch-krajin-nic-nespravili
Ale toto konšpirácie nie sú (pochádzajú z overených zdrojov): “Len deň potom, čo Donald Trump a Mike Pompeo oznámili, že začali vyšetrovať Čínu, či Coronavirus neunikol z WIV vo Wuc-han, tak nositeľ Nobelovej ceny za medicínu a objaviteľ vírusu HIV Luc Montagnier, spoznáva “svoje dieťa” v podobe vírusu HIV a jeho sekvenciách importovaných laboratórne do štruktúr coronavírov, a to presne tak, ako tvrdila už pred dvoma týždňami Soňa Peková, molekulárna biologička.
Takže, máme tu dve teórie a máme si vybrať. Podľa Donalda Trumpa, Mikea Pompea a teraz aj podľa nositeľa Nobelovej ceny za medicínu a objaviteľa vírusu HIV stojí za pôvodom vírusu čínska laboratórium vo Wu-chan.
Naopak, podľa čínskej vlády pochádza Coronavirus z amerického vojenského laboratória Fort Detrick v Marylande, kde od roku 2018 až do leta 2019 nefungovala čistička odpadových vôd z laboratórií BSL-4:

Viac tuhttps://aeronet.cz/news/ceska-molekularni-biolozka-podrobne-vysvetlila-proc-zastava-nazor-ze-coronavirus-vznikl-v-laboratori-ale-v-usa-se-kvuli-tomu-strhl-poprask-do-takove-miry-ze-na-serveru-nature-medicine-se-objevil/
Korunou konšpirácií je, že vírus si nechal vyrobiť Bill Gates, aby mohol ako “filantrop” financovať vývoj vakcíny, ktorá obsahuje zložku, brániacu plodiť deti; cesta vedie do štátu Oregon USA a monumentu, ktorý je fakt, nie blud ani konšpirácia (má nás stačiť pol miliardy): http://www.blogovisko.sk/ja-len-aby-sa-nestratilo.html
Tiež som tam nebol, a nesvietil som Gatesovcom ani Rockefellerovcom…
Len prečítajte: Trump prestal platiť WHO, ktorej vlastníkom má byť Bill Gates a manželka. Obom vraj nechal zmraziť majetok včítane všetkého okolo „ochrannej vakcíny“ proti Covid-19, a uvalil na nich domácu väzbu. Dejú sa (vraj!) aj ďalšie veci. Tak neuveriteľné až neuveriteľné. Ak ste prečítali, tak to „vymažte“ a predbežne „pusťte z hlavy“. Lebo „Smatanove zoznamy“ a Tadesco. Máte právo na info. Ale to je zatiaľ asi tak „fšetko“.
Mediálne reakcie na konšpiračné teórie proti Bill Gatesovi a jeho nadácii v opore o správu NYT (tú prečítajú len zaregistrovaní čitatelia, ponúkam túto):
https://www.digitaltrends.com/computing/bill-gates-conspiracy-theories-coronavirus/
Médiá, a sú to prakticky všetky, slúžiace strojcom NWO, neuviedli a neuvedú presné info o tom, že Trump chce FED previesť pod správu ministerstva financií USA, aby peniaze patrili všetkým, nie len vyvoleným…
Na pozadí koronavírusu na pôde USA prebieha občianska vojna s Deep State (Trump verzus liberálni demokrati a neocons, o víťazstvo v prezidentských voľbách); USA stoja na rázcestí a pred svojím preformátovaním…
Covid-19 je katalyzátor.

Fakt je, že koronavírus je transportovateľný ako novičok. Ale aj, že k otrave Skripaľovcov došlo blízo britského laboratória, zaoberajúceho sa výskumom a testovaním novičoku…
Súčasne exponenciálne pribúda “odborníkov” na Covid-19 a ľudské práva.

Ak som o dvoch stranách mince výskumu, treťou je zmiernenie následkov a pomoc pri zastavení šírenia Covid-19, čo zakladá štvrtú stranu hodnoty mince, a tou je uznanie a vďaka.
Geopolitika je nežiaduci škaredý „prívesok“.
Nahradil by som ho etikou.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?