Publikované: 16.12.2022

USA sa zapojili do ďalšieho rachotenia jadrovými šabľami!

USA sa zapojili do ďalšieho rachotenia jadrovými šabľami, tentoraz sa pridalo aj Kráľovské námorníctvo Jeho Veličenstva. Ponorka s jadrovými balistickými raketami USS Tennessee sa pripojila k podobnej ponorke triedy Vanguard Kráľovského námorníctva na fotografovanie niekde v Atlantickom oceáne.

Fotografie tiež zobrazujú jadrové veliteľské a riadiace lietadlá amerického námorníctva E-6B Mercury, ktoré vykonávajú nízky prelet nad hlavou spolu s vrtuľníkmi MH-60R Sea Hawk. Ponorky a lietadlá „vykonali bilaterálny výcvik na mori určený na overenie taktiky, techník a postupov, ktoré ich posilňujú!

Medzi jedinečne blízkymi spojencami USA a UK na podporu odstrašovania a kolektívnej bezpečnosti, uvádza sa vo vyhlásení ministerstva obrany na demonštrácii sily. ”Spojené štáty a Spojené kráľovstvo majú dlhodobú dohodu o spolupráci pri vývoji a rozmiestnení strategických zbraní a podporného systému!”

Vydanie Pentagonu sa v skutočnosti datuje na 22. novembra, ale zjavne zostalo bez povšimnutia, kým naň 13. decembra neupozornil časopis UK Defense Journal. Ponorky s balistickými raketami, píše Joseph Trevithick z War Zone. 19. októbra americké ústredné velenie oznámilo o náčelníkovi Centcom, generálovi Michaelovi Kurillovi.

Že navštívil USS Západná Virgínia niekde v Arabskom mori. Nasledovala návšteva prístavu na britskej námornej základni Diego Garcia 25. až 31. októbra, hoci to bolo oznámené až 28. novembra. 1. novembra vplávala do Gibraltáru ďalšia ponorka s balistickými raketami USS Rhode Island, ďalšej zámorskej britskej námornej základni, po júlovej návšteve britskej ponorkovej základne v škótskom Faslane.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?