Publikované: 20.05.2022

USA vládnu slovenskému informačnému priestoru a slovenskej vláde

Tým sa vysvetľuje aj neschopnosť či neochota slovenských vlád vstúpiť do prostredia tretieho mimovládneho „neziskového“ sektora takzvaného liberálneho zväčša dezinformačného mediálneho mainstreamu, ktorý takzvané liberálne hodnoty EÚ presadzuje autokraticky už otvorene fašistickými metódami diskriminujúcimi a ostrakizujúcimi iný než ich názor.
Slovensku bol USA totálne ukradnutý skutočný národno-štátny záujem, artikulovaný definične neurčitou ústavnou definíciou charakteru Slovenska v konflikte s preambulou Ústavy SR. Slovenský národ ako historicko-kultúrne štátotvorná entita a jeho autonómna ľudsko-právna vôľa v dôsledku konceptuálne negramotnosti voličstva prestáva existovať. Dôvodom je, že Slovensko vo svojej ústave nemá definovaný svoj národno-štátny záujem so silou Listiny základných práva slobôd, ktorá zakladá materiálne jadro ústavy. Preto je „unášané“ na Západ viac, než je pre jeho náš existenčný a existenciálny záujem, suverenitu a zvrchovanosť žiaduce, naopak nebezpečné. Výslovne hlúpe a mentálne pohodlné voličstvo chce znova a ďalšiu zmenu. Klinec do rakvy národa si pripravuje hlasmi za Progresívne odnárodnené a tým odzbrojené a bezbranné Slovensko. Teória štátu a práva jasne definuje národ ako štátotvornú entitu. Každý národný štát s lucídnym vedomím má svoju bezpečnostnú stratégiu z pudu sebazáchovy a sebestačnosti. Slovensko takú stratégiu nemá. Ostatok v preambule ústavy o národnostných menšinách je v poriadku: Slovensko je vzorovým národným štátom s plnými a z Ústavy podporovanými právami národnostných menšín a etnických skupín. A tu, presuňte sa na Ukrajinu a k národnostným politikám Kyjeva a štátnemu prevratu v roku 2014
V svetonázorovej oblasti poznania sveta ľudí a vecí, sú z vládneho prostredia priamo Hegerom páchané skutky a výzvy na zákaz a cenzúru iných než liberálno-fašistických a neonacistických názorov USA a Westernu vedených proti Rusku vo vzťahu k Ukrajine.
EÚ je totálne ovládaná a v moci záujmov USA. Slovná ekvilibristika prezidentky Čaputovej vo Švajčiarsku (1).

Americký kongres otvoreným listom vyzval šéfa fejzbúku Zuckerberga aby zakročil proti slovenským podporovateľom Putina a Ruska na Ukrajine.
USA chcú umlčať pravdu o Iraku (2) rovnako tak chcú umlčať pravdu o prevrate na Ukrajine v roku 2014, agresivite Ukrajiny smerom dnu voči rusko-jazyčnej menšine i von voči Rusku, ktorá nakoniec viedla až k preventívnej vojne Ruska proti Ukrajine.

Proti ruská neonacifikačná eugenizácia Európy pod americkou kuratelou je už tak ďaleko, že priamo americký Kongres rozhoduje, kto by mal byť na Slovensku mazaný a blokovaný na sociálnych sieťach. USA svoje intervenčné miešanie sa do vnútorných záležitostí európskych krajín robia otvorene, transparentne. Tým sa samé osebe preukazuje aj, ktoré slovenské „neziskovky“ sú pod finančným vplyvom Kongresu USA.

Celkom 5 členov výboru Snemovne reprezentantov USA pre spravodajské služby na čele s predsedom výboru Adamom B. Schiffom napísalo otvorený list šéfovi Facebooku Markovi Zuckerbergovi, aby zakročil na Slovensku proti slovenským občanom, ktorí na jeho sociálnej sieti velebia Rusko, Vladimira Putina a šíria údajné ruskej dezinformácie. Predstavuje to vraj obrovskú hrozbu pre bezpečnosť USA a spojencov (3).

Intervenčný list 5 amerických kongresmanov šéfovi Facebooku, aby začal kroky proti používateľom Facebooku na Slovensku, ktorí velebia Rusko, Ruskú armádu a Putina: Mark Zuckerbergovi, predsedovi predstavenstva a výkonnému riaditeľovi Meta Platforms, Inc. 1 Hacker Way Menlo Park, CA 94025:

Vážený pán Zuckerberg, v apríli sa členovia Stáleho výboru Snemovne reprezentantov pre spravodajské služby (ďalej len “výbor”) vydali do Bratislavy na Slovensku, aby tu diskutovali o prebiehajúcej vojne na Ukrajine. Počas stretnutia s delegáciou slovenskí vládni predstavitelia a skupiny občianskej spoločnosti so znepokojením popisovali značné proruské a škodlivé dezinformácie na slovenskom Facebooku – problém, ktorý sa v posledných týždňoch len vyostril. Slovenskí vládni predstavitelia potvrdili, že pri niekoľkých príležitostiach zdieľali tento obsah s pracovníkmi Facebooku.
A zamestnanci Facebooku nám potvrdili, že americkí vládni predstavitelia na túto záležitosť Facebook tiež upozornili, ale pokiaľ je nám známe, spoločnosť zatiaľ neprijala žiadne príslušné opatrenia. Výbor je hlboko znepokojený pretrvávajúcou prítomnosťou škodlivých dezinformácií a proruskej propagandy na slovenskom Facebooku a naliehavo vyzýva spoločnosť Facebook, aby okamžite zabezpečila, že všetky proruské dezinformácie budú rýchlo vyhodnotené, overené fakty a označené, znížené hodnotenie alebo odstránené v súlade s verejnými záväzkami a stanovenými zásadami spoločnosti Facebook.
Facebook je na Slovensku silný. Je to najpoužívanejšia platforma sociálnych médií v krajine, ktorá má približne 2,7 milióna aktívnych členov, čo je približne 49 % slovenskej populácie. Po mnoho rokov skupina identifikovateľných proruských aktérov opakovane šírila na slovenskom Facebooku dezinformácie, a to aj počas volieb a v dobe pandémie COVID-19. Rovnakí identifikovateľní aktéri teraz vyzbrojujú obrovské množstvo proruských dezinformácií o vojne na Ukrajine.
Slovenská vláda je týmto vývojom oprávnene znepokojená. Jeden z vysokých slovenských predstaviteľov obrany označil Facebook za “hlavnú arénu kremeľskej propagandy”. Zdá sa však, že napriek tomu, že si Facebook tento problém uvedomuje, všadeprítomný a nepravdivý obsah na jeho platforme zostáva. Navyše napriek sľubu Facebooku, že poskytne “významné zdroje pre overovateľov faktov pokrývajúcich východnú Európu”, verejné správy naznačujú, že Facebook má iba jedného overovateľa faktov určeného pre Slovensko. To je vzhľadom na rozsah hrozby úplne nedostatočné.
Vzhľadom na pokračujúcu pasivitu spoločnosti Facebook žiadame, aby spoločnosť Facebook do 1. júna 2022 informovala Výbor o týchto skutočnostiach:
1. O obsahu, na ktorý slovenská vláda upozornila Facebook ako na škodlivú dezinformáciu, a o stave tohto obsahu;
2. O všetkom vyšetrovaní, ktoré Facebook vykonal ohľadom aktérov, ktorí boli identifikovaní ako šíritelia proruských dezinformácií o vojne na slovenskom Facebooku, o typoch proruského dezinformačného obsahu šíreného týmito a ďalšími aktérmi a o opatreniach, ktoré Facebook v reakcii na to prijal;
3. Plán spoločnosti Facebook na proaktívnu identifikáciu škodlivých dezinformácií vo východnej Európe do budúcnosti;
4. Konkrétny počet overovateľov faktov, pracovníkov a ďalších zdrojov, ktoré spoločnosť Facebook vyčlení na identifikáciu škodlivých dezinformácií o vojne na Ukrajine vo východnej Európe, v členení podľa jednotlivých krajín, vrátane jazykových schopností overovateľov faktov a ďalších pracovníkov moderujúcich obsah.
Podpísaní Adam B. Schiff, Mike Quigley, Peter Welch, Sean Patrick Maloney Jason Crow

(4,5

Slovensko je oficiálne americkou kolóniou so všetkým! Občianske práva Slovákov na názory na Facebooku riadia americkí kongresmani. A slovenský premiér im ešte ďakuje? Slovensko je pre americký kongres veľmi dôležité z logistického hľadiska dodávok zbraní na Ukrajinu. Je to krajina, ktorá má spoločnú hranicu s Ukrajinou, a to robí zo Slovenska extrémne dôležitého vazala pre USA, natoľko dôležitého, že kongres USA napína všetky sily na odstránenie odporu a opozície na Slovensku, vrátane kriminalizácie predstaviteľov najsilnejšej opozičnej strany.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?