Publikované: 03.03.2021

Úspechy Sputnika V

Western je zo Sputnika V „na prášky“. Vakcína obieha Zem po 10 dolárov za dávku (Sputnik V sa skladá z dvoch dávok). Ide o ďalšie ruské prvenstvo vo vývoji a výrobe vakcín.
Prierez: chrípka 1936, obrna 1959, ebola 2015…). Má ich už tri plus jedna (štvrtá je pre polymorbídnych pacientov).

               
Západná tlač bije na poplach
Vďaka fantastickému úspechu vakcíny Sputnik V má Rusko šancu znovu získať geopolitické pozície. Dokonca aj v krajinách, ktoré sa bežne nazývajú „dvorček Spojených štátov“ (…).
Najväčší vedecký prielom v Moskve za ostatné roky prinesie Rusku významné geopolitické „dividendy“.
Prehľad mediálnych zdrojov o uznaní Sputnika V, jeho úspechu a záujmu Západnej pologule a v globálnom rozmere (Sputnik V rýchlo mení ľudské a politické postoje k Rusku v zahraničí):
https://vz.ru/world/2021/2/18/1085775.html
Moskva neodmieta, že inak apolitická vakcína je „mäkká“ geopolitická „zbraň“. Dostal priliehavé meno.
Že ruská vakcína je spôsobilá rozbiť vládnu koalíciu a zmeniť vnútorné politické pomery na Slovensku, nenesie zodpovednosť Moskva ale Slovensko a EÚ…
Sputnik V je registrovaný v Rusku, Bielorusku, Argentíne, Bolívii, Srbsku, Alžírsku, Palestíne, Venezuele, Paraguaji, Turkménsku, Maďarsku, Spojených arabských emirátoch, Iráne, Guinejskej republike, Tunisku, Arménsku, Mexiku, Nikarague a Republike Srbsko, Libanone, Mjanmarsku, Pakistane, Mongolsku, Bahrajne, ČiernejHore, Svätom Vincente a Grenade, Kazachstane, Uzbekistane, Gabone, San Maríne, Ghane, Sýrii, Kirgizsku, Guyane, Egypte, Hondurase a Guatemale… (Ak som niektorý štát „zabudol“, doplňte). Zoznam rastie každým dňom…
Pomoc s výrobou Sputnika ponúklo už viac ako 12 štátov…
Sputnik má Maďarsko a Slovensko, záujem má rusofóbne Poľsko, vakcínu začal študovať český SÚKL.
Český premiér Andrej Babiš uviedol, že republika môže začať očkovať Sputnikom bez toho, aby čakala na registráciu vakcíny Európskou agentúrou pre lieky (EMA). Český prezident Miloš Zeman poslal hlave ruského štátu Vladimírovi Putinovi žiadosť o poskytnutie vakcíny proti koronavírusu Sputnik V.
https://vz.ru/news/2021/3/1/1087412.html
S Ruskom rokuje Švédsko:
https://vz.ru/news/2021/3/3/1087623.html
Róbert Fico: „Ak by Korčok bol ministrom mojej vlády, končí…“. Vyčkáme si na výsledky rozhovorov pro westernovského proti slovenského „kariérneho“ aktivistu s tromi ústavnými činiteľmi a vyhlásenie SaS a Za ľudí…
Je ruská vakcína rovnako účinnou očkovacou látkou ako samotný covid, a “soft” súčasť “hybridnej vojny Ruska” proti geopolitickému Západu, a Moskva jej vakcínou “zákerne útočí” na Western, EÚ a Slovensko?
Je Sputnik V očkovacia látka, alebo vírus? Je covid len vnútornou záležitoťou EÚ alebo fatálny globálny problém?

Odmietnutie “neregistrovaného” Sputnika V Remišovou a ďalšími pozérmi sú silné nezodpovedné gestá. Slovenská vládna koalícia sa ocitla v dôsledku nákupu Sputnika v prvom vážnom vnútornom zemetrasení ako následku falošných politických hier, je v procese vnútorného rozkladu a hrozí jej samovoľný rozpad, prinajmenej neutralizujúca strata parlamentnej väčšiny, bez ktorej ostane vláda bezmocná a impotentná…
Okolnosti covidu, vakcíny a nielen, nastolili otázku prinajmenej rekonštrukcie vlády počnúc premiérom. Matoviča ako si nepraje “silnejšia” časť EÚ…
Demisia vlády alebo jej predsedu zrejme “nehrozí” a preto petičná akcia za referendum môže pokračovať, Slovensko speje k predčasným voľbám, či si to vládni činovníci prajú alebo nie. Na celej čiare to (…). Takto sa nevládne, toto si slovenský ľud nezaslúži.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Špinavá anti ruská propaganda Westernu: „Prečo Rusi Sputnik vyvážajú a neočkujú ním najskôr doma?“ Vysvetlivka: Moskva plánuje 60-percentnú zaočkovanosť do júna až augusta t.r. Stav je dočasný: Deľba domácich so zahraničnými potrebami a záujmom. Dôvod: Výrobné kapacity.
Prečo Rusko nepožiadalo EMA o certifikát Sputnika V? Odpoveď: Lebo. Nepotrebuje to. Certifikát tejto vakcíne vystavil najprestížnejší odborný časopis Lancet: Jej viac ako 90-percentná účinnosť, spoľahlivosť a bezpečnosť.
P.S. Kedy naposledy Nobelova cena putovala do Ruska?

  • SlabéVýborné (+10 skóre, 10 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?