Publikované: 04.11.2015

Uvedenie veci na pravú mieru – Ritomská ako „absentérka“.

Igora Matoviča vôbec neriešim. Sú kopa dôležitejších veci pre mňa ako riešenie jeho výrokov. Iné je, keď sa v roku 2013 na jeseň vyjadril o Mariky Ritomskej pre Topky ako o absentérke. Spolu s týmto výrokom tam uviedol veľa nepravdivých informácii.

Uvediem iba trii veci na pravú mieru ako to povedal Igor Matovič.

Vec č. 1 – cit.  Ach jaj, jednoducho Mária. Viete, naša Mária je ako Vinco Lukáč v sukni. Ani on nevedel, že či je vo vláde, alebo v opozícii. Ona zas v oficiálnom liste predsedovi parlamentu napísala, že vystupuje z hnutia, hoci v ňom nikdy nebola. Zrejme má tiež problém rozoznať medzi klubom a hnutím.

Marika Ritomská bývalému predsedovi NR SR P. Paškovi napísala list preto, aby upovedomila verejnosť na závažnosť svojho rozhodntutia. Nie z nevedomosti. Olano dosiaľ neprijalo jej návrh podporiť mobbing ako trestný čin. Všetko by prekúsala, keby sa rozhodli ju podporiť. Vystúpenie z klubu Olano neurobila z pomsty, vrtoch, či z túžby po moci. Ak nechceme do niekoľko rokov, aby sme sa vzájomne vraždili na pracoviskách, nevidela iný dôvod.

Vec. č.  2 cit. Matoviča No a v tejto veci, Mária zase zrejme nevie, že nikto, opakujem nikto, nemôže poslancovi zabrániť, aby využíval svoju zákonodárnu iniciatívu a predkladal návrhy zákonov. Dupľom, ak je Mária právnička. Za tie skoro dva roky mala mať, ako právnička, predložených aspoň 50 zákonov. Koľko ich predložila? Ani jeden. Je len podpísaná pod troma návrhmi, ktoré však vypracovali iní poslanci a jej sa dali len podpísať. Za 60 tisíc eur v čistom, čo za ten čas zarobila, katastrofálny výkon. Obyčajných ľudí musí šľak triafať, keď takýchto darmožráčov musia živiť. Mňa tiež, som veľmi sklamaný a úprimne sa hanbím, keď už ona nie.

Naozaj nič nepredložila?

Nič. Ó, pardón, klamem. Predložila, hoci nie do podateľne, len na náš klub. Tak pred rokom prišla na klub a rozdala nám jednu A4. Vraj to je návrh, ktorý chce predložiť do pléna. To ste mali vidieť tie ksichty na klube, nevedeli sme, či sa máme smiať, alebo plakať. Viete, čo tam bolo? Vraj chce, aby sme všetci na klube verejne podporili jej návrh, že v lehote šesť mesiacov budú mestá a obce zaviazané vypilovať všetky stromy na sídliskách a nahradia ich kríkmi. Väčšiu blbosť som ešte nepočul a aj som jej rovno takto do očí povedal. Strašne sa urazila a chodila pár dní odutá ako pap***. Asi nechápala, ako sme mohli takú „geniálnu“ myšlienku nepodporiť.

Marika Ritomská predložila niekoľko zákonov, ktoré Olano zamietlo. Možno by ich mohlo byť aj 50, keby jej návrhy podporili.

S vyrúbaním stromov  to bolo takto: Marika predložila klubu Olano zákon, aby sa vyrúbali stromy veľmi blízko okien v panelákoch, aby nespôsobovali alergie, prípadne pri zrútení sa neohrozovali majetky, či životy.

Ďalší zákon predložila o voľbách, ktorý by uľahčoval ľahšie voliť osobám pripútaným na lôžko. Resp. autorom tohto zákona bol Adrián Ritomský, Marikin manžel. Ako člen volebnej komísie chodil s volebnou urnou po nemocnici. Návrh mu dala jedna ťažko ležiaca pacientka. Ako predošlý návrh, aj tento návrh podaný klubu Olano bol zamietnutý.

Vec č. 3  -  cit. Matoviča : Ani sa neunúva chodiť do pléna a príde len na hlasovanie, aj to len na niektoré. Nepredložila ani jeden jediný zákon, hoci je právnička. Hanba nebeská, naleteli sme jej. Bohužiaľ, tak isto sa správala aj v predošlom zamestnaní v URSO, len sme sa to neskoro o nej dozvedeli. A ešte sa s nimi súdi, že ju odtiaľ zaslúžene vyrazili. Typický absentér, všetci sú zlí, len ja som úžasná.

Ku tomu toľko: Každý vidí, že aj v tomto bode bol Igor Matovič vedľa, jak tá jedla. Bol to azda jeho najväčší omyl. Myslím si, že poslanec nemusí byť priamo účastný v rokovacej miestnosti NR SR, keď zasadá parlament. Marika Ritomská sedí iba pár stoviek metrov od NR SR, vo svojej poslaneckej kancelárii na hrade. Cez malý televízor sleduje rokovanie NR SR, súčasne rieši občanov, ich problémy. Najviac tých, ktorí majú problémy s mobbingom.

Napr. toto video – televízne noviny. Bola jediná poslankyňa, ktorá okolo štvrtej hodiny poobede bola na hrade. http://tivi.cas.sk/video/1417462/poslankyna-ritomska-z-olano-nevedeli-sme-ze-nahlasili-bombu.html.

Dva razy do roka organizovala vystavu pre amatérskych umelcov, kým jej to kancelária NR SR nezatrhla, pretože chceli, ktorí by za vystavu platili ťažké peneží. http://dennikpolitika.sk/poslankyna-ritomska-pise-o-svojej-cinnosti/

Potom sú tu už stovky článkov na jej blogu Sme, ktoré sú o mobbingu a bossingu na pracovisku. Marika tam popisuje ako rieši prípady, ich priebeh, konanie na súdoch a tak. http://ritomska.blog.sme.sk/

Táto čínnosť svedčí o veľkej pracovitosti až workoholizme M. Ritomskej, a nie absentérstve. Viac nie je ku tomu čo dodať.

Výroky I. Matoviča sú citáciou z Topiek: http://www.topky.sk/cl/100535/1368119/Rozzureny-Matovic-vracia-uder-kolegyni-Ritomskej–Si-Vinco-Lukac-v-sukni-

 

 

  • SlabéVýborné (-1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?