Publikované: 07.02.2014

Robertovi Ficovi, predsedovi vlády

Vážený pán Robert Fico, predseda vlády,

záleží mi na Vašom ďaľšom osude, preto Vám píšem. Blog bude miestami tvrdý, možno až šokujúci, má však slúžiť na Vaše obohatenie, aby ste mohli začať s okamžitou korekciou Vašich chýb a tak mohli zvrátiť svoju budúcnosť. Nebudem sa zaoberať Vašimi jednotlivými kauzami, život by mi na to nestačil. Považujem Vás za hlavu a preto budem hovoriť s Vami ako s hlavou.

Nedávno ste nám s celkom kamennou tvárou oznámili, z Vášho pohľadu vynikajúcu správu, že Slovensku sa podarí udržať deficit štátneho rozpočtu na úrovni 3%. Bola by to bombastická správa v súčasnej kríze, pokiaľ by sme aspoň raz v histórii novodobého Slovenska hospodárili vyrovnane. Ľuďom je tento oznam, asi ako mŕtvemu zimník. Dochádza teda k stále hlbšiemu zadlžovaniu štátu. Podobných záležitostí sa chytajú médiá a tie sa do Vás počas prezidentskej kampane denne obúvajú. Vyťahujú rôzne kauzy, ktoré Vy s väčším, či menším úspechom odrážate. Po Vašom ohlásení kandidatúry na prezidenta som veril, že tlak ustojíte so cťou. Považujem Vás za inteligentného človeka. Inteligentný však neznamená múdry. Veril som, že ukážete väčšiu snahu o spoluprácu. Vy však predvádzate väčšiu aroganciu Vašej moci a bojkotuje návrhy opozície, dobro občanov, ale aj vybrané médiá. Sklamali ste moje nádeje. Je vidieť, že sa nedokážete povzniesť nad situáciu a je zrejmá Vaša silná túžba prezidentom sa stať. Občania však od budúceho prezidenta očakávajú niečo celkom iné, než obhajovanie doterajšej politiky. Prezidentom sa nikdy nestanete, sústreďte sa radšej na prácu premiéra a robte všetko pre dobro spoločnosti. Zabudnite na svoje vlastné túžby a želania ľudí, ktorí Vás obklopujú, a pokúste sa zvrátiť svoj osud. Možno aj Vy si niekde v podvedomí uvedomujete, že si kopete vlastný hrob. Uvedomte si, že ste tretí a … posledný. Nielen Slovensko a Európa, ale celý svet vstupuje do veľkých zmien a najbližšie udalosti mnohé predznačia. Pokúste sa zabrániť tragédii vlastného národa a nakoniec aj tej svojej. Vôbec nebudem prekvapený, ak sa Vás občania pokúsia obesiť. A budú v práve! Z pohľadu spoločnosti by to bol humánny čin.

Človek nemusí byť prorokom, stačí ak vie, že každým prítomným okamihom tvoríme našu budúcnosť. Na základe toho sa dajú predvídať mnohé prichádzajúce udalosti. Skúste obrat a pokúste sa upraviť Váš, aj náš osud. Keď sa pozriem dopredu, je mi Vás ľúto a nemenil by som s Vami ani za tisíc švajčiarskych hodiniek, ktoré neúprosne odmeriavajú Váš koniec. A ten sa nezadržateľne blíži.

Držím palce a zostávam s pozdravom.

 

 

Mimo blog. Čítanosť mojich blogov nepretržite klesá. Znamená to, že už neprinášam nič nové a len sa točím na mieste. Tiež to znamená to, že vedomie spoločnosti stúpa a podobné články ľudia nepotrebujú, alebo aj to, že aj vďaka internetu ich je nadostač. Ako som napísal vo svojom prvom blogu, prišiel čas oddeliť sa od kŕdľa a letieť svojim vlastným smerom. Už aj sám cítim, že to potrebujem – venovať sa veciam čisto pozitívnym, pretože či chceme, alebo nie, ak pracujeme so špinou, tá nás vždy zašpiní. Takže nateraz DOVIDENIA!

  • SlabéVýborné (+14 skóre, 18 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Magda Želeňáková

    Držím palce, veľa šťastia a ďakujem za Vaše postrehy :-) , inak pokiaľ ide o Ukrajinu, aj sa začínajú napĺňať tvrdenia, ktoré som napísala v blogu…včera Sme uverejnilo zaujímavý článok, posielam Vám link http://www.sme.sk/c/7093762/rusky-plan-pre-ukrajinu-rozdelit-ju-hovori-putinov-poradca.html

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?