Publikované: 16.02.2020

V mene korektnosti

Irena Bihariová, podpredsedníčka Progresívneho Slovenska sa nesmeje holocaustu. Ale nie preto nevolím PS/SPOLU.

Neprajem si ani vnášanie rodovej ideológie do právneho poriadku SR:
- Istanbulský dohovor;
- partnerstvá a manželstvá párov rovnakého pohlavia;
- zmena definície pojmu rodina;
- na pozadí je aj zmena definície pojmu manželstvo;
- útok na preambulu Ústavy SR (charakter štátu);
- ideológia liberalizmu;
- neomarxizmus (nová progresívna ľavica).
Neprajem si vnášanie ideológie multikulturalizmu do právneho poriadku Slovenska:
Dôvod, pre ktorý ich odmietam je transparent na pozadí ideológie multikulturalizmu: “Welcome to refugees!”.
https://sho.sk/sho-kazdy-kto-sa-smeje-nad-obetami-holokaustu-patri-na-moralne-smetisko-ci-je-liberalny-alebo-zeleny/
K Jozefovi Markušovi a jeho dcére (Progresívne Slovensko): Slovo “odsúdený” je LOŽ. K otcovi Zory Jaurovej:


https://www.hlavnespravy.sk/smutna-kauza-byvaleho-predsedu-matice-slovenskej-dozije-sa-jozef-markus-vynesenia-rozsudku/1540010
Stranu Za ľudí odmietam pre ich úmysel zrušiť inštitúciu Matica slovenská.
Za ľudí chcú zrušiť Maticu Slovenskú ako „prežitú“:
https://www.hlavnespravy.sk/programe-strany-za-ludi-sa-zakon-matici-slovenskej-statnom-jazyku-povazuje-za-ideologicky-nanos-ktoreho-sa-treba-zbavit/2016847
Ide tak, ako v prípade PS/SPOLU útok strany Za ľudí na preambulu Ústavy SR a charakter Slovenska ako národného štátu.
Súčasťou preambuly je definícia Slovenska ako národného štátu na princípoch Cyrilo-Metodskej tradície.
Poznámka: Maticu slovenskú je málo vidieť a počuť (slovom, písmom, zvukom aj obrazom). Akoby len „ticho vegetovala“ a užívala si rozpočet. Len existovala. Ale to je parketa ministerstva kultúry. Nestačí len byť ale aj konať.
Rok 2020 je rokom Trianonu a Cyrila a Metoda.

Ak by predsedom SNS nebol kapitán Tomtom Danko, ale Jaroslav Paška, ktorému zrejme tiež „tečie voda zo zubov“ z vizuálu, dikcie (slovenská spisovnosť a poruchy slovotvorby) a kontroverzných skutkov predsedu (klaňanie sa Múru nárekov v Jeruzaleme, hlúpe uznesenie NR SR vo veci antisemitizmu; nebolo prijaté uznesenie proti sionizmu a liberálnej ideológii) SNS by nepadlo na hranicu zvoliteľnosti…
Celý „národný front“ dopadne vo voľbách ako dopadne preto, že sa nedokázal zjednotiť; ego ĽSNS, Vlasť, SHO „národnej koalície“ je jednotlivo silnejšie a nad záujmom celku…
Platí to aj pre celý kresťansko-demokratický segment, ktorý v záujme udržania si moci je ochotný (KDH) „vziať si čas na rozmyslenie“ prístupu k registrovaným partnerstvám; teda neomarxistickým ústupkom od kresťanstva, smerom k „novej progresívnej kresťanskej ľavici“. A to zakladá možnosť povolebnej spolupráce s PS/SPOLU a SaS. V politike moci nič nie je nemožné
Samosprávna autonómia „Maďarov“ predchádza ich územnej autonómii, v čom má jasno „nevoličstvo“ maďarských politických subjektov; maďarské programy sú znova založené na etnickom a národnom princípe. Osobitný autonómny štatút južných regiónov Slovenska v programe slovenských Maďarov je zhodný s požiadavkami ukrajinského Donbasu. A tam sa už hrá o územnú celistvosť Ukrajiny.

Popretie teórie štátu a práva v časti štátotvorný národ je krok k zrušeniu definície Slovenska ako národného štátu a krok k ďalšej hlbšej integrácii do nadnárodných štruktúr EÚ, k vytvoreniu európskeho superštátu na európskom občianskom, nie národnom princípe.
Úmysel PS/SPOLU a Za ľudí, ale aj SaS je včlenenie slovanských (Česko, Slovensko, Poľsko) aj neslovanských (Maďarsko) častí EÚ do šedej frankofónnej a germanofónnej masy bez identity a národných koreňov, ohlupovanej tzv. liberálnymi európskymi hodnotami.
Pojem liberálny a liberalizmus sa vysvetľuje len jedným smerom; od tradičných hodnôt k neexistujúcim progresívnym pseudohodnotám.
Liberalizmus je ideológia založená na filozofii Friedricha Nietzseho a jeho nihilizmu: „Boh neexistuje, Boh je mŕtvy!“ a preto: Mierou všetkých vecí je človek. Povolené je všetko, čo nie je zákonom zakázané.
K tomu smerujú liberáli z SaS, ktorí majú nakročené k libertarianizmu. Od neho je už len krok k nihilizmu a od neho k mŕtvej a obsahovo vyprázdnenej ničote.
Libertarianizmus je vyšší stupeň liberalizmu: Rolu štátu redukuje na minimum, až na hranicu základných definičných prvkov pojmu štát.

1. USA nemôžu byť pre konštituovanie EÚ vzorom, lebo vznikli na úplne iných princípoch;
2. EÚ je spoločenstvo národných štátov, ktoré existovali pred vznikom EÚ.

Jediným možným spôsobom prežitia EÚ v post brexitovej kríze, je jej návrat k pôvodnému Európskemu hospodárskemu spoločenstvu, bez ingerencie do suverenity a zvrchovanosti národných členských štátov EÚ…
Liberalizmus popiera exaktné vedecké základy antropológie „zdola“ aj „zhora“.
Antropológiu nahrádza sociálnou filozofiou neomarxizmu a neomarxistickou sociológiou a kultúrnou revolúciou: „Dlhý pochod inštitúciami“ (A. Gramsci) a jeho nasledovníci Frankfurtskej školy západných neomarxistov.
V USA, odkiaľ bol v 60-tych rokoch exportovaný a importovaný aj do akademického prostredia spoločenských vied o človeku v Európe, ako dobový módny trend postmodernizmu, už doznieva; a s ním aj liberálna demokracia.

Sorosovu stredoeurópsku univerzitu Orbán vyhnal z Maďarska. Ak by Slovensko disponovalo politikmi s potrebnou mentálnou, intelektovou a vzdelanostnou výbavou, to isté by sa bez zaváhania udialo aj na Slovensku; včítane vyhnania neomarxistických sorosovských a protislovenských mimovládok. Preč, späť do ničoty Západu, odkiaľ prišli. Odstrihnutím od ich zdrojov. Odpočet slovenskej vlády: NEVYKONANÉ
Dôsledok: Stav biedy spoločensko-vedných univerzitných študijných odborov;
otravovanie ovzdušia spoločnosti toxickou liberálnou infekčnou memetikou…
Postupný nástup liberálneho fašizmu a homofašizmu.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/542478-istanbulsky-dohovor-nema-traumatizovat-spolocnost/

Práve preto treba ID raz pre vždy zmietnuť zo slovenského stola. A urobiť hĺbkovú revíziu obsahov náplne Slovenského “národného” (LOŽ!) strediska pre ľudské práva” (SNSĽP).

Môžete na to vziať jed, že liberáli vám nepovedia: „Áno, sme neomarxisti!“ To nepriznajú; mnohí/é z nich vlastne nemajú ani šajn, čo to je.
Je ale na bielom dni, že neomarxistami sú riadení…
V tom spočíva „zmena“, po ktorej tak spoločnosť prahne.
Väčšinová spoločnosť tú zmenu nevie definovať, a utieka sa k tomu, že „nech je akákoľvek zmena len nech je zmena.“
Časť spoločnosti sa nudí a chce „vzrúšo“. Netušia, čo im je podsúvané…
Ale: Pán dicis et non facis je Ten, ktorý sa tvári, že nie je.
Ale: To je Si diabolus non esset mendax et homicida! Klamár a vrah!

V mimoriadnej predvolebnej Téme dňa v piatok večer 14.2. som sledoval nevýrazného a s mŕtvym Mostom-Híd strateného Hrnčiara aj s Bugárom verzus excelentná mladá politická superstar Sofia Soročinová za Vlasť
Pozrite si predvolebný duel v rámci našej relácie Téma dňa.
Monika Sofiya Soročinová z kandidátky strany Vlasť si zmerala sily s Andrejom Hrnčiarom…
https://www.ta3.com/clanok/1176247/duel-v-teme-dna-sorocinova-proti-hrnciarovi.html

K predvolebným Témam dňa a predvolebným O päť minút 12: Slovensko ešte nemalo takých slabých redaktorov a moderátorov, akých tam vedenie posadilo v ostatnom čase…
Ide o úmysel. Sú to systémom a systémovo riedené polomŕtve, poslušné, nesvojprávne zombie a bioroboty.
Také, aké ich chce systém a jeho metasystém “Veľký Brat” mať.

Progresívny neomarxizmus novej ľavice a jej extrémizmus priamo naráža na odpor tradicionalistov, čo je dôvod rastu aj pravicového extrémizmu.
Kauzálne príčiny extrémizmu: Boj proti extrémizmu sprava aj zľava znamená odstraňovanie príčin extrémizmu zľava aj sprava.
Cesta nevedie vpravo ani vľavo ale rovno. Spoločnosť si nepraje mantinelizmus. Voličstvo je ako skupina trpaslíkov, dezorientujúca sa podľa “buzoly” (prieskumy). Neistá a nesvojprávna.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+8 skóre, 8 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?