Publikované: 25.07.2013

V podobe Róberta Fica sa na žatevné polia vrátil Jakeš, Biľak a Lénart

Fico sa: „Na každom predmete prvý hlásil, pričom mal vždy poruke príklad, čo všetko bolo vyrobené v Sovietskom zväze. Hovoril, že všetko na svete vyskúmali sovietski vedci,”

Zdroj: http://www.sme.sk/c/5129993/zvazakficoobdivovalmoskvu.html#ixzz2ZqJEtFo8

Darmo, čo sa v mladosti naučiš, tak nato sa veľmi ťažko zabúda, najmä ak máš živé príklady tých najvyšších predstaviteľov akými boli Miloš Jakeš, Vasil Biľak a Jozef Lenárt – veď aj ich vzorom bol tiež Sovietsky zväz. Tí traja, keď zatúžili po ľudovej muzike a dobrom pohostení, tak každoročne počas žatvy navštívili niektoré roľníčke družstvo, aby sa tam ešte viac zviditeľnili, no a presne taký istý populista je náš Fico, ktorý bol kontrolovať žatevné práce v Nevericiach.

 

 

 

Skutočne veľmi dobre som sa pobavil nad tým, keď som videl v jednom nemenovanom denníku titulok o Ficovej návšteve spolu s jeho kolegom ministrom pôdohospodárstva Ľubomírom Jahnátkom,  hlavne vtedy, keď som si pozrel aj fotografie – jednak tú kde sú tí dnešní „odborníci“ priamo v teréne v obili a obchytávajú klasy pšenice alebo jačmeňa, ale aj tie s Biľakom a Jakešom – doslova ako keby im Fico z oka vypadol, tak sa na seba tie fotky podobajú – len taký nepatrný rozdiel je medzi nimi, že tie staré sú čiernobiele a tá na ktorej sú Fico s Jahnátkom je už farebná, ale to pre Ficov populizmus len viac zaváži, lebo farebná je predsa len krajšia. :-D .

 

Robert Fico na kontrole žatevných prác v Nevericiach.

Robert Fico na kontrole žatevných prác v Nevericiach.

„Mladý Biľak – Fico“ vyslovil presvedčenie, že tohtoročná úroda bude lepšia ako tá minuloročná… no neviem, či si toto družstvo nevybral práve preto, že sa obec volá Neverice a preto neveril, že tá úroda bude lepšia – a tak sa musel na vlastné oči presvedčiť, že to tak je. :-) ) (Len sa už nikde nepíše, že akú odmenu vo forme dotácii dostal ten predseda družstva od pána premiéra, lebo pochybujem o tom, že by ho tam spolu z jeho suitou takto veľkolepo výtali?!)

Skutočne nenachádzam slov, ako geniálne tými svojimi pohotovými rečami vie náš premiér manipulovať s voličmi – hlavne tými, čo ho volili. Keď počas Ficovej vlády zdraželi potraviny, tak sa vyhovoril na vlaňajšie sucho, ktoré spôsobilo neúrodu a včera pre zmenu prehlásil, že tohtoročná slušná úroda by mohla priniesť aj mierne zníženie maloobchodných cien potravín. Skutočne geniálne, ako sa dá vodiť tupovoličov za nos. (Pripadá mi to tak ako v jednom nemenovanom obchodnom centre – aj v ňom keď naplánujú nejaké akcie, tak ceny vybraných tovarov síce ponúkajú zhruba o 30 % lacnejšie, ale dva týždne pred týmto „výpredajom nezabudnú ceny týchto tovarov zvýšiť“ (samozrejme, že hneď ako ten „cirkus“ skončí, tak hneď na druhý deň sú ceny tých zlacnených tovarov ešte vyššie ako, keď boli uvádzané počas zľavenia – príklad: cena za tovar 1,69 eur/kg – preškrtnutá červeným krížikom a zľava je 0,89 eur/kg, ale po zľavnenom termíne už v nasledujúci deň je cena toho istého tovaru 1,69 eur/kg a červeným krížikom je preškrtnutá cena 2, 69 eur/kg – chytrý ťah, len aby to zákazníkom riadne udrelo do hlavy, že ten tovar je aj napriek jeho vyššej cene zlacnený… hádam, že toto už naozaj nepotrebuje ďalší komentár.

Záverom mi nedá, aby som neskonštatoval tu skutočnosť, že toho obilia by bolo ešte viac, ak by tam vôbec neboli išli, lebo takto ho iba zbytočne ušliapali! No, ale ako by to bolo, ak by nevošli do poľa, že? Veď je potrebné spraviť aj fotky ako naši „veľkí odborníci na všetko“ posudzujú kvalitu obilia… no a o tých nákladoch na zbytočný výjazd už aj škoda hovoriť. Hlavne, že sa vyhovárajú na krízu a preto vraj je v štátnej kase hlboká diera a chýbajú peniaze napr. na školstvo alebo zdravotníctvo, hlavná vec, že pre nich sú peniaze za každých okolnosti– aj keby stál jeden liter benzínu 3 eura – veď je potrebné zviditeľniť sa, no nie?!

 

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 8 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?