Publikované: 13.02.2022

V sobotu ráno hovorili hodinu Biden s Putinom

Mária Zacharová: „Anglosasi potrebujú vojnu. Za každú cenu. Provokácie, dezinformácie a vyhrážky sú obľúbenou metódou riešenia ich vlastných problémov.“ Súhlasím s Máriou Zacharovou.
Odo mňa ešte raz: Rusi nepotrebujú vztyčovať vlajku nad Kyjevom ako Berlínom. Pripúšťam akciu Rusov na Donbase. Dôvod: Zelenský odmieta Minské dohody a Normandský formát aj osobitné odporúčania Berlína a Paríža.

 

Pred siedmimi rokmi podpísali lídri Ruska, Ukrajiny, Nemecka a Francúzska Minské dohody, ktorých cieľom je vyriešiť situáciu na juhovýchode Ukrajiny. Kyjev absolútne nemá záujem o implementáciu 13 bodov dokumentu podpísaného pred siedmimi rokmi v hlavnom meste Bieloruska. Aj Minsk 2 (súbor opatrení na vyriešenie ozbrojeného konfliktu Kyjev vs. Luhansk a Doneck na Donbase) schválila Bezpečnostná rada OSN. Záujem Kyjeva je len členstvo v NATO a krytie chrbta pri vojenskom útoku na Donbas. Ukrajina je USA použitá na všetko len nie urovnanie konfliktu s Ruskom o Doneck a Luhansk.
https://ura.news/news/1052532633

Predseda Mníchovskej konferencie: NATO urobilo chybu, keď na summite v Bukurešti v apríli 2008 prijalo politické vyhlásenie, že Ukrajina a Gruzínsko sa nakoniec stanú členmi aliancie. Povedal to predseda Mníchovskej bezpečnostnej konferencie Wolfgang Ischinger v rozhovore pre nemecký denník „Welt am Sonntag“ v sobotu 12. februára. Kategoricky proti boli francúzsky prezident Nicolas Sarkozy a nemecká kancelárka Angela Merkelová. Preb Rusko to znamenalo prekročenie červenej čiary. NATO má dnes veľmi ťažkú úlohu obhájiť so svoje záujmy.
Z ruského pohľadu sme provokovali:
https://www.welt.de/politik/deutschland/plus236837361/Wolfgang-Ischinger-Aus-russischer-Sicht-haben-wir-provoziert.html
Jedna z prvých sprostostí, ktorú vyhlásil znovuzvolený nemecký prezident Walter Steinmeier bola, že za konflikt na s Ukrajinou je zodpovedné Rusko. Steinmeierov plán: osobitné postavenie Donbasu neplní kto? Rusko?

Bidenovo “ak Rusi napadnú Ukrajinu, zničíme Nordstream 2″ čo bude znamenať krok k predaju amerického drahšieho skvapalneného bridlicového plynu, nie mier na Ukrajine s Ruskom. Zrejme aj za vojnového stavu v Európe.

Putin v sobotu hovoril dve hodiny aj s Macronom. Vyjadril svoje obavy z neochoty západných krajín tlačiť na Kyjev, aby realizoval dohody z Minska, pričom poukázal na kolo rokovaní medzi Francúzskom, Nemeckom, Ruskom a Ukrajinou vo štvrtok v Berlíne, ktoré podľa neho bolo neúspešné. Obaja lídri sa dohodli, že budú pokračovať v diskusiách o dohodách z Minska a o spôsoboch zaistenia európskej bezpečnosti.
Očakáva sa, že Scholz pocestuje na budúci týždeň do Kyjeva a Moskvy, aby sa stretol s Putinom. Scholz a Biden sľúbili „jednotnú“ reakciu na odstavenie rusko-nemeckého plynovodu Nord Stream 2, ak Putin pokročí s inváziou. Čerpané zo zdroja:
https://www.politico.com/news/2022/02/12/biden-putin-speak-ukraine-invasion-threat-00008439
K zmluve s USA: V referendovej otázke „ste za vstup SR do NATO“ (2004) nebola doplňujúca otázka: „aj za prítomnosť armády USA na Slovensku mimo a nad rámec NATO?“
Stála prítomnosť armády USA nevyplýva zo Zmluvy o NATO ani z jej Čl. 5.
Podpísať petičný hárok za nápravu vecí verejných vo veci Zmluvy s USA je predbežne to minimum aktivizmu povinných občanov!
Zmluva s USA je bilaterálna dohoda, mimo a nad rámec Zmluvy o NATO, nemajúca prednosť pred zákonmi a nad Ústavou, z ktorej, pred jej podpisom a ratifikáciou,  malo z Ústavy povinne vyplynúť ľudové referendum, majúce silu ústavného zákona!
Kecy o formulácii otázok sú kecytu sú dve otázky v súlade s výrokovou logikou (stručnosť, jasnosť, zrozumiteľnosť): 
1. Ste za skrátenie volebného obdobia súčasnej vlády a parlamentu a predčasné voľby do parlamentu?
2. Ste za zrušenie Zmluvy s USA?
Za likvidáciu právneho štátu a ústavnosti nesie osobnú, priamu a nedeliteľnú zodpovednosť skupina právnikov a ústavných právnikov okolo prezidentského paláca a úradu vlády Slovenskej republiky.
Zmrdi už majú pripravené algoritmy na zničenie referenda o skrátení volebného obdobia aj zrušeniu Zmluvy USA/SR:
http://www.blogovisko.sk/referendum-o-referende.html
USA sa k Putinovi správajú ako vlk k zajacovi; je úplne jedno, či zajac má či nemá čapicu.
USA ide o „konečné riešenie“ Ruska. Na pôde Európy.
Chcú sa na to s minimálnymi stratami dívať spoza Atlantiku
. Ibaže tak to fungovať nebude.
Návrh na vyslovenie súhlasu Národnej rady Slovenskej republiky s Dohodou o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Spojených štátov amerických (tlač 879 9.2.) bol schválený 79 poslancami za, 60 proti a 1 sa zdržal; už vždy „rozhodne“ krútiaci sa ako had predseda parlamentu Boris Kollár stratil osobnú integritu.
Som za zverejnenie 79 poslancov; ak sa verejne nevedia postaviť za svoje hlasovanie, nech chodia kanálmi či s ochrankou…
Som vždy zodpovedný pred sebou, zákonom a ústavou, čo kde poviem a napíšem. Vždy pod plným menom a verejne. Zbabelí posranci, ktorí sa boja vlastného tieňa, nemajú čo v parlamente hľadať.
Parlament stratil morálne právo nazývať sa Národnou radou Slovenskej republiky. Treba ho rozpustiť a poskladať znova. A inak. Slovensko akútne potrebuje novú druhú Ústavu.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notoricky obcan

Na dôvažok odporúčam videozáznam: https://www.facebook.com/watch/?v=667034714321861
Na odľahčenie: Mimochodom, Laššáková mala podobu čítania okuliare na hlave, po prečítaní si ich zložila. Okuliare na hlave nie na nose aj slnečné,  nosí aj slávna genderová sociologička  a mediálna celebrita Porubänová… nič proti obsahu, iba postreh k ženskej snahe byť „in“ a originál, čo dáva výsledok: všetky sú rovnaké v jednom vreci uniformity. Okuliare majú za módny doplnok. Nad svojou originalitou sa nezamýšľam. Som ten, ktorý som. Iba si tak píšem. Čítanie a konzekvencie nie sú môj ale váš problém. S okuliarmi či bez nich.

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?