Publikované: 17.03.2020

V tieni Covid-19

Všetky médiá sú nadprahovo zahltené novým koronavírusom. Nasledovné informácie  sa na svetlo verejnosti dostávajú len sporadicky; mainstream je suplovaný webom a „konšpiračnou alternatívou“.
EÚ sa hodí, že nie je vo svojom úradovaní rušená…
Všetci, okrem papalášov, zháňame a vyrábame si rúška.
K veci: Európska únia odkazuje a nariaďuje Grécku, že musí migrantom umožniť, aby si nárokovali azyl a to aj po nelegálnom prekročení hranice s Tureckom.

Euro-komisárka pre domáce záležitosti Ylvy Johansson trvá na tom, že: “Všetci ľudia v Európskej únii majú právo žiadať o azyl. Tak je to v zmluve, také je medzinárodné právo. A toto právo my odmietnuť nemôžeme.” Zdroje: Euractiv, www.reformy.cz
Poznámka: Ako je to s tým azylovým právom, sa v článku nižšie dozviete viac…
Otázka: Kto za Slovensko dojednával Lisabonskú zmluvu a dojednal ju bez výhrad? Poľahčujúca okolnosť: Nik vtedy netušil, že Ženevská konvencia v súvise s rokom 2015 (Merkelovej „Vitajte!“) a dnes (druhá migračná kríza na osi Sýria-Turecko-Grécko-EÚ) tak významne zaklope na hranice EÚ…
Vieme ale aj, že minister Gábor Gál Súdnemu dvoru EÚ zaslal stanovisko Slovenska k Istanbulskému dohovoru bez pripomienok. A pripomienky boli. Tri krát ich artikulovala Národná rada Slovenska. To je ale priťažujúca okolnosť. Minister za Most-Híd ostal bez trestu. Odchádza do advokácie.
Preboha, nedávajte mu do rúk obhajobu práv a národno-štátnych záujmov Slovenska!

Vysoký komisár pre utečencov (UNHCR) označil grécke pokusy zastaviť azylové konanie za porušenie medzinárodných dohôd a teda za humanitárny zločin.
Potom, čo turecký islamistický prezident Recep Tayyip Erdogan oznámil, že migranti dostanú voľnosť prejsť z jeho krajiny do Európy, Grécko v dôsledku extrémneho náporu na svoje hranice s Tureckom pozastavilo na dobu jedného mesiaca automatické právo na podávanie žiadostí o azyl, aby pohraničným  silám umožnilo vracať Ilegálov späť a zabránili tak migračnej záplave v štýle roka 2015…
Agentúra pre utečencov OSN vyhlásila, že krok gréckej vlády suspendovať podávanie nových nárokov na azyl v reakcii na tureckej oznámenia otvorených brán pre všetkých migrantov z minulého štvrtka, nemá žiadny právny základ.
“Ani Konvencia z roku 1951 o štatúte utečencov ani Utečenecké právo EÚ neposkytujú Grécku žiadny štátu právny právny základ pre suspendovanie prijímanie žiadateľov o azyl,” uviedla agentúra.
EÚ členským štátom nedovoľuje, aby sa v týchto otázkach rozhodovali samé. Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis tvrdí, že invokoval núdzovú klauzulu v zmluvách EÚ, ktorá takýto krok umožňuje, ale toto tvrdenie je odmietané už aj už aj samotnou EÚ.

Dodali, že hoci Grécko otvorilo článok 78 (3) Zmluvy o fungovaní EÚ, ktorý umožňuje členským štátom prijať dočasné opatrenia, keď čelí náhlemu prílevu príslušníkov iných krajín, tak nemôže odmietnuť právo migrantov na žiadosť o azyl.
“Tiež osoby, ktoré na územie štátu preniknú nelegálnym spôsobom, nemôžu byť potrestané, ak sa bez meškania úradom prezentujú ako žiadajúci o azyl.”
Švédsko v skutočnosti presadzuje “mechanizmus povinnej solidarity” aby práve jeho pomocou sa grécka pohraničnej kríza vyriešila, čo znamená obnovenie povinných prerozdeľovacieho kvót pre migrantov, ktoré sa EÚ už raz pokúsila na svoje členské štáty uvaliť po záplave migrantov 2015-16.
“Sme presvedčení, že tie obrovské počty moslimov nevyhnutne prejdú do paralelných spoločností,” povedal a opakuje maďarský premiér Viktor Orbán.
“Multikulturalizmus je len ilúzia. To my nechceme. A nikomu nedovolíme, aby nám to vnútil. “
Poznámka: Multikulturalizmus a rodové ideológie ŠÚ dva hlavné ideové Prúdy novej neomarxistickej progresívnej západo-európskej ľavice.
OSN zúri, pretože stovky do Európy mieriacich migrantov boli na mori zastavené a vrátené do Líbye.

           

Na pár chvíľ zaťahujem ručnú brzdu, než si prečítate to, čo ste odignorovali, lebo vás to beztak vyčká:
Európsky súd pre ľudské práva zlegalizoval ochranu hraníc proti nelegálnej migrácii aj plotmi a silou:
http://www.blogovisko.sk/eslp-zlegalizoval-ochranu-hranic-proti-nelegalnej-migracii-aj-plotmi-a-silou.html
Odkaz na judikát: https://hudoc.echr.coe.int/eng
Neznáme fakty (mediálny mainstream neinformoval): http://www.blogovisko.sk/erdoganov-blitzkrieg.html

Predsedníčka Evropské komise Ursula von deer Leyen v nedeľu vyzvala, aby hranice vo vnútri EÚ a zóny voľného pohybu ostali otvorené aj po dobu nákazy Covid-19.
Výzva smeruje k zachovaniu voľného trhu a zásobovania, najmä pohybu zdravotníckeho materiálu a ochranných pomôcok.
Ak výzva nebude správne vyhodnotená a logisticky spracovaná, hodnoty Schengenu, teda voľný pohyb osôb, tovarov, služieb a kapitálu, budú obohatené o voľný pohyb utečencov a Covid-19.
Táto Nemka číslo dva, hlavná eurokomisárka, sa ale ani slovom nezmieňuje o príčinách druhej migračnej vlny. A ani ich nerieši. Prednostne sa venuje rodovej rovnosti.
Šéfka EK vyhlásila dočasné uzatvorenie vonkajších hraníc Schengenu. Nemecko uzatvára svoje hranice z piatich strán; Macron protestoval, na druhý deň to urobil tiež. Nemecko uzatvára hranice aj medzi svojimi vnútornými spolkovými krajinami. Liberálne hodnoty EÚ zablokoval diktáror Covid-19.
Počet úmrtí v Európe je už vyšší ako v Číne. Krivka incidencie a úmrtí v Číne klesá…
Najhoršia situácia je v Taliansku a Španielsku. Krivka rýchlo stúpa.
Ekonomická situácia sa zhoršuje, EÚ začala s opatreniami.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+6 skóre, 6 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?