Publikované: 13.01.2015

vagabund v base, Vagabund s veľkým “V” na slobode

Ak si vagabund, posadia Ťa do basy s patričnou medializáciou a poctou policajnému zboru za úspechy pri dolapení hrozných páchateľov. Ak si veľavážený podnikateľ s kontaktmi na “veľavážených” politikov a predstaviteľov tohto štátu, tak si nedotknuteľný, aj keď si v konečnom dôsledku Vagabund s veľkým “V”.

Ak niekomu v tomto štáte požičiaš peniaze milý čitateľ, tak by si ani nemal očakávať ich vrátenie. Stačí totiž, ak máš dvoch alebo troch falošných svedkov a niektorí sudcovia to vyhodnotia ako hodnoverný dôkaz toho, že Ti dlžník peniaze vrátil a to aj napriek tomu, že nemá žiadny dôkaz na papieri…môžeš sa s ním potom celé roky súdiť, platiť ďalšie peniaze a pri slabších povahách skončiť možno aj na psychiatrii…áno, milý čitateľ, to je realita, akú zažívaš denne na Slovensku.

Ak pracuješ pre nejakú veľkú firmu, ktorá vždy získava nehorázne štátne zákazky, ako napríklad Váhostav a Doprastav, nečakaj žiadne peniaze za prácu. Musíš sa uspokojiť s tým, že máš tu česť pre takéto firmy vôbec pracovať. Buď šťastný, milý malý podnikateľ, že možno zhliadneš na stavbe nejakého predstaviteľa spomínaných firiem a Tvoje oko nesmie ostať suché. Veď to je taký pocit, ako keby si tam uvidel samotného premiéra Roberta Fica. On Ti predsa dáva pomyselný chlieb v podobe tejto štátnej zákazky pre svojich verných priateľov, na ktorej máš česť pracovať. Pomyslený preto, lebo naňho môžeš len pomyslieť, keď Ti pri konečnej faktúre povedia, že peniaze nebudú. Nuž, milý podnikateľ, aj toto je slovenský kapitalizmus so sociálnou neľudskou tvárou. Sociálna “Istota v neistote” Ťa posunie vpred, aby si sa kajal za to, že si ostal žiť v tejto krajine a že nerobíš nič, aby sa to zmenilo.

Ak chceš svoje peniaze späť, či už požičané alebo zarobené, obráť sa prosím Ťa na lampáreň. Prečo si taký necitlivý, milý čitateľ, prečo chceš svoje peniaze? Maj šľachetné srdce a daruj ich tým Vagabundom s veľkým “V”, ktorí vlastnia veľké firmy s prepojením na vládu a ďalších politikov, prípadne ich nechaj zlodejom, ktorí si od Teba požičali, ale nechcú Ti ich vrátiť.

Ak by si chcel peniaze vymôcť súdnou cestou, pamätaj že konkurz a konkurzní správcovia vedia byť čarodejníkmi v krajine zlo-zázrakov. Nájde sa fiktívny veriteľ s najväčšou pohľadávkou a si…no Ty už vieš kde. A ak by si chcel navštíviť človeka, ktorý Ti dlží peniaze, tak si dávaj pozor na to, aby Ťa náhodou neobvinili z vydierania, alebo ak si ešte niekoho vezmeš ako posilu, už to bude prekvalifikované na trestný čin založenia zločineckej skupiny.

Takže, aké ponaučenie plynie z tohto článku, milý čitateľ? Požičiavaj a nepýtaj späť…pracuj zadarmo a ži zo vzduchu…no a potom budeš dôstojným občanom tejto svojskej republiky. Ak niečo z toho porušíš, veľký brat sa už o Teba “postará”…no a keď budeš mať náhodou trochu šťastia, hodia Ti súdy, alebo veritelia nejakú omrvinku, aby si zavrel ústa, sklopil zrak a pokorne kráčal vpred novým “sociálnym” istotám…

 

 

  • SlabéVýborné (+8 skóre, 10 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?