Publikované: 15.10.2014

Vatikán sa pootvára gejom a lesbám

Nemá námietky voči registrovaným partnerstvám homosexuálov. Nesúhlasí s ich manželstvami. Ide o predbežné stanovisko, veľká synoda bude o rok.
Ide o zbytočný mediálny humbug. Postoj cirkvi vo vzťahu k manželstvu sa nezmení. Bude presne definovaný podľa kresťanskej Biblie (časť Nový Zákon) s príslušenstvom v opore o Genesis (Pentateuch – Starý Zákon).
Boh stvoril človeka ako muža a ženu. Homosexualita je biblicky známa, definovaná a opísaná aj s príslušenstvom (príčiny a dôsledky). Svoje stanovisko k nej zaujíma aj Nový Zákon.
Manželstvo ako jedinečný a výlučný zväzok muža a ženy katolícka cirkev potvrdí ako neohrozený a nikým a ničím neohroziteľný inštitút hodný ochrany a podpory cirkvou a spoločnosťou.
Synoda vydá  stanovisko, podľa ktorého registrované partnerstvo je výlučne svetský inštitút, do ktorého cirkev zasahovať nemieni a ani nebude (kompetencie štátu).
Vydá vyhlásenie a dispozície k požiadavkám na cirkevné sobáše rozvedených manželov z pohľadu vierouky.
Rozvod manželstva uzavretého v kostole rieši katolícke cirkevné právo v prípadoch, hodných zvláštneho zreteľa, inštitútom zvaným rozluka (platnosť-neplatnosť) manželstva.
Vydá dispozície vo veciach sviatostí a možností (podmienok) pre rozvedených jedincov.
Zo spoločenstva kresťanov LGBTI dúhu vylučovať nebude. V opore o Slovo a Nový Zákon.
Stanovisko bude záväzné v možnosti a prístupnosti pre všetkých veriacich, hlásiacich sa ku kresťanstvu.
Je čas odstrániť lož v ústave: „Slovensko sa neviaže na žiadne náboženstvo ani ideológiu“.
Dôslednou odlukou cirkvi od štátu a odmietnutím neomarxistických ideológií genderizmu.
Už samotná definícia „sociálne orientované trhové hospodárstvo“ (Slovensko) je ideologický a politický mačkopes, ktorý nefunguje.
Pán Weisenbacher, ak vám je bližší judaizmus (a sionizmus) než kresťanstvo, ktoré „nemusíte“ až tak, že ste kresťanom vyhlásili vojnu, pre istotu sa dovzdelajte aj zo základov kresťanskej vierouky a zásad jeho šírenia. Môže sa aj vám, možno, raz, niekedy hodiť. Kresťanstvo nie je militantné náboženstvo. Nemýľte si ho s islamom. Ten rozdiel ste v medzičase už zrejme zistili.
V článku je niekoľko „kvalifikovaných“ lží a poloprávd, ktorými sa Pravda ako seriózny denník diskvalifikuje. Od vyjadrení oslovených sa očakávať viac nedá…
Denník má neurčitý gender, identitu, štátnu a neznámu národnú príslušnosť.
Pôsobí na Slovensku a manipuluje verejnosť v Slovenskom jazyku.
Pravdu nehľadá. Pozná ju.
Vatikán sa gayom a lesbám „nepootvára“. Berie ich na vedomie a zaujme k nim stanovisko. Na pozadí základného imperatívu Novej Zmluvy: „Miluj blížneho svojho ako seba samého!“ a „Neodsudzuj človeka ale hriech!“. Mimochodom, sú aj v radoch kléru, kňazských sutanách a v ženských rádoch. Takže reflexia homosexuality katolíckou cirkvou a sebareflexia Vatikánu sú úplne namieste.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/333157-vatikan-sa-pootvara-gejom-a-lesbam/

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?