Publikované: 10.03.2013

Vážení živnostníci, naozaj s vami rokovala vláda?

Tak som sa dnes zamyslel nad poznámkou pán premiéra, že vraj rokovali o zmenách týkajúcich sa živnostníkov so samotnými „zástupcami“ živnostníkov. Otázne je, s ktorými zástupcami a kohože to vlastne zastupovali?

Doteraz neviem, koľko majú jednotlivé živnostenské zastupujúce organizácie členov. Ja v nich určite nie som. Vy áno? S koľkými živnostníkmi z počtu cca 350.000 sa vlastne rokovalo? Má niekto právo hovoriť v mene všetkých? Pán Čižmárik je zástupcom všetkých živnostníkov, alebo je to len organizácia zastupujúca určitý nedefinovaný počet členov, pretože ja som na ich stránke nikde nenašiel presný počet členov či členskej základne.

Ozvú sa niekedy naozajstní zástupcovia živnostníkov, ktorí budú presadzovať seriózne požiadavky na konečne normálne podmienky na podnikanie? V mojich predchádzajúcich blogoch, nielen na blogovisku, som sa už dosť vyjadroval k tejto téme, ale je jasné, že podmienky sa čím ďalej viac zhoršujú. Istoty už nemáme v ničom. Nehovorím o tých veľkých. Hovorím o malých živnostníkoch, ktorí len chcú byť samostatní. Samostatne mysliace bytosti, ktoré sa sami starajú o svoje rodiny za prijateľných podmienok. Dosť bolo dotácií veľkým zahraničným „kvázi“ investorom, ktorí len následne zvyšujú svoje požiadavky.

Vláda by mala zjednodušiť podnikateľské prostredie a vymožiteľnosť práva. Namiesto toho máme každý rok problémy s daňovými priznaniami, zvyšovaním odvodov, či stále prebujnenou administratívou. Živnostník, aby vyrobil ešte aj na ekonóma, právnika a stále nenažraté štátne úrady. Že vraj novely nemali negatívny vplyv na nikoho. Početný pokles živnostníkov a množstvo prerušených živností však vraví o niečom inom. Tak skúsime s tým niečo urobiť, aby tu boli naozaj nejakí normálni zástupcovia živnostníkov, ktorí budú presadzovať slušné podmienky na podnikanie? Alebo budeme znovu len čakať a čakať a čakať? Jediné, na čo už nemáme čas, je čakanie.

Skúste mi napísať svoj názor na zivnostnikx@gmail.com

  • SlabéVýborné (+20 skóre, 24 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Zdenek Janecek

    problem je v tom, ze zivnostnici jsou prece jenom trosicku informovanejsi nez zbytek naroda a proto neveri nejakym odborovym rychlokvaskam, kteri se samo nanominuji do jejich zastupovani. Dokonce bych tvrde napisal, ze si ty zastupce Fico vytvoril, aby se mel na koho vyhovorit, jak je jeho uplne bezna taktika. — Takze treba najit nekoho nezkorumpovaneho, ktery by oslovil zivnostniky a zastupoval je. Ale neverim tomu, taktika “rozdel a panuj” je v nasi spolecnosti velmi hluboko zazrana a zivnostnici si to velmi dobre uvedomuji.

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?