Publikované: 02.12.2020

Vážne i s humorom

Wiliam Barr, Trumpov minister spravodlivosti vyhlásil, že neboli zistené žiadne skutočnosti, ktoré by spochybnili výsledok prezidentských volieb v USA 3. novembra 2020.

              

Trumpovými právnikmi (Giuliani a spol.) napadnuté výsledky boli a sú priebežne federálnymi súdmi zamietané.
Konečný výsledok vyhlási Zbor voliteľov USA 14. decembra. Spochybniť ich môže ešte „Trumpov“ Najvyšší súd USA, ak vezme do úvahy komplikácie spôsobené covidom, predčasným korešpondečným hlasovaním, nepochybne aj rôznymi „zmätkami“ a extrémne rozdelenou americkou spoločnosťou…
Hypoteticky, čo je málo pravdepodobné, môže NS USA vyhlásiť voľby za neplatné a rozhodnúť o ich „reparáte“. Ruská „karta“ sa vo volebnej agende tentoraz neobjavila.
WASHINGTON (AP) Generálny prokurátor William Barr, ktorý dnes už spochybňuje pretrvávajúce nepodložené tvrdenia prezidenta Donalda Trumpa v utorok vyhlásil, že ministerstvo spravodlivosti nezistilo žiadne dôkazy o rozsiahlych podvodoch s voličmi, ktoré by mohli zmeniť výsledok volieb v roku 2020.
Pred voľbami ale (!) opakovane zdôrazňoval, že hlasovanie prostredníctvom pošty môže byť obzvlášť citlivé na podvody počas pandémie koronavírusov, pretože Američania sa obávali voliť a namiesto toho sa rozhodli hlasovať poštou.
W. Baar konkrétne Sydney Powell (ovú) nemenoval, ale povedal: „Existuje jedno tvrdenie, ktoré by bolo systémovým podvodom, a to by bolo tvrdenie, že stroje boli naprogramované na skreslenie výsledkov volieb“ (strojový presun volebných hlasov pre Trumpa Bidenovi). Pokračoval: „DHS a DOJ to preskúmali a doteraz sme nevideli nič, čo by to dokázalo.“ Hlasovať malo ajmnožstvo“mŕtvych duší“.
https://apnews.com/article/barr-no-widespread-election-fraud-    b1f1488796c9a98c4b1a9061a6c7f49d
Vysvetlivka: Sidney Powell (Trumpova advokátka) minulý týždeň bez dôkazov tvrdila, že elektronické volebné systémy presúvali milóny Trumpových hlasov Joemu Bidenovi.
https://www.bbc.com/news/election-us-2020-55040756
Významnú rolu v spochybňovaní výsledkov zohrávajú konšpiračné a investigatívne médiá. V „zadnom kúte hlavy“ som v podozrení, že Trump sa nimi riadi. Dôkazy zatiaľ nepredložil. Tieto médiá konšpirujú ďalej… (na stôl ale nekladú overiteľné dôkazy).
Tu i tam ich priebežne sledujem ale to je asi tak všetko; len ich beriem na vedomie, ale fejzbúk nimi „neživím“. Pokojne čakám…
V poradí piate slovenské priame voľby hlavy štátu sa v porovnaní s USA konali v relatívne pokojnej atmosfére a dvoch kolách 16. a 30. marca 2019. Výsledok neúspešne napadol volebný kandidát JUDr. Harabin. Voličské hlasy a peniaze chemika Mistríka jeho vzdaním sa boli presunuté na volebné konto Zuzany Čaputovej…
Štefan Harabin sa dodnes má za prezidenta Slovenska.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?