Publikované: 02.01.2015

Včerajšok je história, zajtrajšok je budúcnosť, ale dnešok, to je dar.

Tak som sa zamyslela… Nový rok sa blíži každou minútou a ten starý nenávratne odchádza, ako každý okamih v našom živote. Pomaly, ale isto. A ako každý človek, aj ja som začala rozmýšľať, čo dobré a čo zlé ma v tomto roku stretlo, zasiahlo mi do života, alebo ma akýmkoľvek spôsobom ovplivnilo a posunulo tým, či oným smerom. Moje indivíduum mi to ale v momente zarazilo, lebo veď slečna nebezpečná nerada robí veci tak ako všetci ostatní…Nie že by som bola namyslená, ale som….veď originál je len jeden =)

Veľa ľudí, si v tomto období dáva milión predsavzatí ako bude od nového roku cvičiť, prestane fajčiť, bude vstávať skoro ráno a pod. No a potom, na konci januára 90% z nich /určite neúmyselne/ zabudne na nejaký nový rok a nové návyky, ktoré mali zmeniť svet k lepšiemu…lebo v tom starom roku to nechcelo ísť len tak, lebo si poviem.

Nebudem preto rozmýšľať nad starým rokom. Je fuč a bodka. Ako raz niekto niekde povedal: „Včerajšok je história, zajtrajšok je budúcnosť, ale dnešok, to je dar.“ A určite si nebudem dávať žiadne predstavzatia do nového roku. Ak naozaj chceš, začneš meniť svoj život, svoje návyky hneď. V tejto chvíli, v tomto momente.

Poviem vám, tento rok nebol pre mna ani trochu ľahký a už vôbec nie jednoduchý. Ale som tu, v tejto chvíli, v tomto rozpoložení a aj keď som veľakrát mala na mále psychického a emočného zrútenia sa, stojím pevne na nohách s jasným cieľom. Nie do nového roka ale na celý život a moje fungovanie v ňom.

Na čo sú nám nejaké chvíľkové zmeny v novom roku? Premyslime si, ako chceme žiť a jednoducho to robme. Tu a teraz, nie zajtra, ani od nového roku. Z toho starého premýšľajme nad krásnymi spomienkami, no netreba sa nechať uniesť minulosťou. Budúcnosť si plánujme, ale určime si reálne ciele a jednoducho žime tu a teraz. Naša minulosť aj budúcnosť sú s nami v našej osobnosti a v tom akou bytosťou sme v tejto chvíli.

Na záver chcem len každému zaželať nádherný, úžasný a skvelý večer strávený s tým kto je nám blízky, alebo aj ďaleký, s tým, koho chceme mať pri sebe, s kým bude tento večer super a my zabudneme na to čo bude a čo bolo. Ja osobne si idem sadnúť pred televízor k môjmu najdrahšiemu a budem tu a teraz s ním. A určite ten nový rok zapijem ako sa patrí =) A čo?!

Šťastný nový rok….celý rok …. PF 2015

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?