Publikované: 26.06.2020

Vedci a historici dokázali – história sa opakuje!

Ale táto myšlienka, ktorá odzrkadľuje históriu ľudstva nie je nová alebo vlastná len modernej vede! Už bola napísaná pod inšpiráciou v Biblii apoštolom Pavlom a jej originálna verzia znie takto: “Všetko, čo bolo napísané predtým, bolo napísané na naše poučenie, aby sme vďaka svojej vytrvalosti a úteche, ktorú dáva Písmo, mali nádej.” - Rimanom 15:4.

Z tejto inšpirovanej vety-myšlienky sa odvodilo populárne porekadlo, že ‘kto sa nepoučí z histórie, bude musieť ju zopakovať’!  Aké udalosti v minulosti nám dnes môžu slúžiť na poučenie? Stačí spomenúť na krátko len 3 -celosvetovú Potopu v čase nášho praotca Noacha, Sodomu a Gomoru a dokonalé zničenie starovekého Jeruzaléma v roku 70 n.l.!

Pred každou už spomenutou katastrófou situácia celosvetovo alebo len v lokalite sa počas určitej doby zhoršovala do takej miery, že Boh sa rozhodol, že musí zakročiť, aby zachránil tých, čo žijú podľa jeho zákonov a princípov v živote ale im hrozilo určité zničenie. Informovaní ľudia vedia, aký problém hrozí všetkému životu na tejto Zemi zo zneužitia nukleárnych rakiet.

A to nespomínajúc neschopnosť štátov dohodnúť sa na spôsobe ako priniesť mier pre všetkých ľudí, nebezpečenstvo pandémií, nezamestnanosti, atď. Okrem problémov, ktoré sa dobre poznajú, existujú problémy o ktorých sa len niekedy dotkne tlač, ako je napríklad obchodovanie s ľuďmi, drogami a zbraňami s niekoľko miliardovými ziskami ročne!!

Na tlačovej konferencii v meste Mexico, John Miller, direktor US Štátneho Departmenského Úradu pre Monitorovanie a Kontrolovanie pre Obchodovanie Ľuďí, povedal reportérom, že okolo 17,500 ľudí ročne boli ´predaní´ do USA, tretina z nich cez Mexico. ’Nehovorím o nelegálnej emigrácii, ale muži a ženy a deti, ktoré sú násilnicky donútené pracovať’ .

Takže otázka je: Koľko sa toho ľudstvo naučilo z minulosti? A ešte naliehavejšia otázka: Dokedy to bude Boh, Stvoriteľ vesmíru a všetkého, čo ho naplňuje, vrátane života v nebi aj na Zemi trpieť? Napriek neustálym snahám zemí celého sveta priniesť mier, najväčšie prekvapenie, šok, bude splnenie tohto biblického proroctva napísaného apoštolom Pavlom – 1. Tesaloničanom 5:3.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?