Publikované: 07.03.2020

Vedúci kolotoča pozýva

Občianskemu združeniu www.konspiratori.sk bolo doručené neodkladné opatrenie vydané Okresným súdom Bratislava II. Prikazuje odstrániť web www.hlavnespravy.sk zo zoznamu webov s pochybným obsahom, až pokým nepadne súdne rozhodnutie. Aj keď neodkladné opatrenie rešpektujeme, naďalej sme presvedčení, že Hlavné správy na zoznam dezinformačných webov patria.
https://dennikn.sk/blog/1775813/sud-prikazal-konspiratorom-docasne-stiahnut-web-hlavnespravy-sk-zo-svojej-databazy/
Denník N ale neinformoval, že:
„Hlavné správy zastupované advokátskou kanceláriou ULC Čarnogurský sa rozhodli brániť podaním niekoľkých civilných žalôb. Vo všetkých prípadoch súdy vydali neodkladné opatrenia, aby boli Hlavné správy z tohto zoznamu vypustené. Prevádzkovatelia zoznamu však nerešpektovali právo a súdne rozhodnutia, odmietali ich vykonať a rôznymi právnymi obštrukciami (napríklad previedli zoznam z reklamnej agentúry vo väčšinovom vlastníctve Petit pressu na občianske združenie) čím sa vyhýbali vykonaniu nariadení súdov.
Ich bohorovnosť a ignorácia práva boli nakoniec zlomené až exekučným súdom, ktorý ich donútil pod hrozbou sankcií a vysokých pokút nakoniec tieto neodkladné opatrenia vykonať.
Veríme, píšu Hlavné správy, že súd potvrdí trvalé vyškrtnutie Hlavných správ zo zoznamu, pričom budeme požadovať aj finančné odškodné od členov tohto spolku.“
https://www.hlavnespravy.sk/hlavne-spravy-vyskrtli-zo-zoznamu-konspiratorov/
Juraj Smatana v rámci www.konspiratori.sk „rieši“ web AERONET. Na svojom fb profile píše:
„Na príbehu Marka Pešla, prevádzkovateľa Aeronetu, je zaujímavá tá jeho pozícia, typická pre množstvo “antisystémových bojovníkov”. Sú zadlžení, dostali sa do exekúcií, a pre nich je rozbitie “systému” už asi jedinou nádejou, ako vybŕdnuť z dlhového otroctva. Majú veľa času, pretože nechodia do práce – plat by im zhabal exekútor. Sedia pri počítačoch a vylievajú do sveta svoju horkosť. A niektorí z nich tak dokážu získať aj nezdanené peniaze.“
Reportéři ČT (k www.Aeronet.cz):
„Nepolapitelný démon, který pravidelně mění adresy trvalého bydliště, na kterých se ani nezdržuje a ze svého skutečného bydliště skoro nevychází. Kdo je člověk, který se takto konspirativně skrývá před světem, že by mu mohl i Mackie Messer závidět? Není to žádný tajný agent, ale provozovatel velmi navštěvovaného dezinformačního serveru Aeronet, který nezdrojovanými a nepodepsanými manipulacemi už několikrát ovlivnil politické dění v České republice. Když jsme po něm v posledních letech pátrali, zmizel vždycky dřív, než jsme dorazili na vytipované místo. Až tentokrát jsme ho zastihli na sídlišti ve slovenském Trenčíně. Neměl na sobě neviditelný plášť, ale obyčejnou lyžařskou bundu a nacpané nákupní tašky ze samoobsluhy. Po prvotním šoku se vzpamatoval a snažil se vyhnout odpovědi, kdo za články v Aeronetu vlastně stojí. Snad jediný člověk na světě, který si hraje na novináře, a přitom se ke své práci nehlásí. Ve spolupráci s týdeníkem Respekt natáčela reportérka Aneta Snopová.“ https://www.facebook.com/watch/?v=700847787317606
Smatana na svojom profile:
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3056786-po-stopach-dezinformatora-reporteri-ct-odhalili-utajeneho-provozovatele-aeronetu
https://aeronet.cz/news/flagrantni-stret-zajmu-generalniho-reditele-ceske-televize-a-dojemna-pece-a-starost-reporteru-ct-o-financovani-aeronetu-ve-vysi-hrube-mzdy-nemecke-uklizecky-to-proste-nevymyslis-lubos-xaver-vesely/
https://aeronet.cz/news/a-je-to-tady-na-slovensku-zacali-blokovat-aeronet-cz-jako-zdroj-kriminalni-cinnosti-kvuli-tomu-o-cem-piseme-cinska-cenzura-bledne-zavisti-opet-se-dockame-paragrafu-92-tr-z-c-1401961-o-rozv-2/
AERONET sa v Smatanových zoznamoch nachádza vysoko, už pod číslom 5:

Ak máte záujem, viac o AERONET a jeho „temnom pozadí“ sa dozviete v relácii Newsroom ČT24 na adrese:
https://www.ceskatelevize.cz/porady/11030967025-newsroom-ct24/
Dátum a čas: Nedeľa 8.3.2020 o 22,00 hod. na ČT24 (premiéra):

V prípade Aeronet ale najmä na súdnej kauze Hlavné správy verzus www.konspiratori.sk ma zaujíma verdikt.

Povaha zatiaľ civilného sporu sa dotýka ústavných základných ľudských práv vo veci sloboda slova a právo na informácie (ich tvorba, šírenie a príjem) podľa expedient-kód-recipient.
Tieto informačné zdroje, spolupôsobiace vo verejnom mediálnom a digitálnom priestore sú najmä mediálnym liberálnym mainstreamom označované ako „alternatívne, dezinformačné a konšpiračné“ weby.
Na judikáte ma bude zaujímať, či takáto metóda, majúca mafiánsky gerilový charakter, vykazujúca znaky spojenia sa do zločineckej skupiny, je v súlade s ústavou, právnym poriadkom Slovenska a dobrými mravmi.
A je úplne jedno, či Aeronet alebo Hlavné správy či Zem a vek tvrdia, že Zem je plochá, alebo že rakovina sa lieči savom. Zdravý rozum dá, že nie.
Kľúčom k rozsudkom je otázka, či zmienené médiá svojou činnosťou spôsobujú aj hmotnú alebo nehmotnú škodu, ohrozujú zdravie a životy príjemcov. Rovnako, či svojou činnosťou obmedzujú práva iných osôb a skupín.
Alebo, či by pre nich mala zasadnúť bezpečnostná rada štátu. Aby sa tomu Slovensko vyhlo, už mal byť schválený nový mediálny zákon. A zákon o mimovládkach.
Aj bezpečnostných dôvodov je až až…
Skupina okolo Smatanu a www.konspiratori.sk svojou činnosťou preukazuje aj deklaruje zjavný úmysel spôsobiť Hlavným správam hmotnú škodu.
Cesta je zarúbaná ale otvorená na najvyšší, ústavný súd a Európsky súd pre ľudské práva.
Konečný verdikt môže zvrátiť alebo potvrdiť cestu k cenzúre a k ešte horším veciam…

Hlavné správy čítam, Aeronet navštevujem sporadicky.
Môj ranný denný prehľad tlače začína Denníkom N, aby som vedel, čo práve vyvádza, SME, Pravdou a ďalším mainstreamom, alternívou, a končí zahraničnou tlačou…
Inak by so nemohol napísať ani čiarku.
Výslovne konšpiračné weby nenavštevujem, info o reptiliánoch, slobodomurároch, Pizzagate a pod. lebo sú také neskutočne neuveriteľné, že sú až neuveriteľné…
No, len okrajovo informačne, mám začatý Above Majestic, ak už neviem od dobroty, čo robiť (rámec všeobecnej informovanosti a gramotnosti).
Priam mi “odľahlo” keď denník SME Pizzagate “spoľahlivo vyvrátil” ako konšpiračnú teóriu, ktorá spolu s uniknutými mailami (Ááách, tí Rusi..!) mala uškodiť Hillary Clintonovej; neviem, či práve táto aféra, ale stalo sa; uškodila. Denník SME sa málo snažil… (zato obhajoval pedofíliu/spojenie s Pizzagate).
V dobe akcelerácie rýchlosti šírenia dát a rozvoja technológií, postupne zaniká pojem “alternatívne médium”. A to platí aj pre STV. Je len jednou z možností voľby. Alternatívou.
Zásluhou kvality a validity spravodajstva a publicistiky, stráca zmysel a prioritný význam STV a s ňou aj pojem „verejnoprávne médium“.

K Hlavným správam ani Aeronetu nemám žiadny blízky vzťah, je úplne jedno, kto ich číta alebo nečíta, venujem sa ľudským právam. To je asi tak všetko.
Všetky odkazy na zdroje a ich obsahy som si len zbežne „preletel“.
Je ale úplne isté, že Hlavné správy, Aeronet a podobná „alternatíva“ poskytujú info, ktoré neposkytuje hlavný prúd ako súčasť systému a metasystému ich matrixu, a umožňujú príjemcom vyhodnotiť si prijaté informácie po svojom.
Všetky aktivity anti konšpirátorov a bojovníkom proti dezinformáciám a hoaxom sú kontraproduktívne podľa:
Aj anti reklama je reklama. Máme to aj vo výsledkoch volieb.

Pojem mediálna gramotnosť „neriešim“. Je viacznačný. Pre jeho fuzzy sémantiku aj preto nepatrí do programov vzdelávania detí a mládeže. Zdroje, s ktorých vychádzam, si preverujem štandardnou krížovou kontrolou.

Smatanovcom a jeho komplicom, ktorých zatiaľ nenazvem zločineckou skupinou, lebo o povahe toho občianskeho spolku ešte právoplatne nerozhodol súd, predbežne odkazujem:
Nestarajte sa aktivisticky do vecí, do ktorých vám nie je vôbec nič; Ústava vám toto právo nezaručuje, nemáte oporu v zákone. Váš “mimovládny” aktivizmus smrdí fašizmom. Ak som sa mýlil, tým horšie.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Učiteľ a občiansky aktivista je členom „politického združenia“ OĽaNO/NOVA/KÚ/ZMENA ZDOLA (príloha); ponúkal sa. Zamiešal sa ako významná osobnosť hnutia (zrejme ako mediálny analytik):

Pozoruhodný je pôvodný návrh zákona Beblavý/Dubačová PS/SPOLU o miliónovom fonde pre investigatívnu pro Matovičovskú žurnalistiku. V novinárskej obci, okrem Rostasa (nie je novinár) pozitívne nezarezonoval. Píšem v predošlom článku.
K Smatanovej poslaneckej straníckej kandidatúrehttps://www.obycajniludia.sk/kandidat/juraj-smatana/
Kandidátna listina OĽaNO mala 150 členov, 4 frakcie, pripravená kompletne obsadiť 150-členný parlament:
https://www.obycajniludia.sk/kandidatna-listina-2020/
Juraj Smatana kandidoval z 89-teho miesta. Ostal mimo parlament: https://domov.sme.sk/c/22350383/matovic-olano-poslanci-klub-volby-2020.html
Poslanci OĽaNO zvolení do parlamentu:
https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/DocumentPreview.aspx?DocID=476393
Aj mne odľahlo. Vyvetral som. No, sa uvidí…
Skladá sa vládne puzzle zlepenca OĽaNO (štari frakcie), Sme rodina, SaS (dve) a Za ľudí (neznáme)…
Neomarxisti novej, progresívnej neomarxistickej ľavice PS/SPOLU/PV (Progresívni veriaci, ako nová ľavica progresívnych kresťanov) sú mimo parlamentné hry…
Smer a ĽSNS budú mať koalíciu pod tvrdou kontrolou. Najmä v kultúrnych a hodnotových otázkach.
A to je dobre.
Háčik: Štvorkoaličný zlepenec môže zlomiť “veľkooká” snaha o pohodlnú ústavnú väčšinu. Ak taká bude treba a bude, vnútorný a vonkajší národno-štátny záujem a záujem ľudí, prípad od prípadu, podporí aj opozícia ĽSNS a SMER.

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?